Šventės

Kaip švęsti Naujuosius?

Netrukus sulauksime didžiausių metų švenčių – Kalėdų, o kartu su jomis neišvengiamai priartės ir Naujųjų sutikimo išvakarės. Ruošdamiesi Naujųjų metų sutikimui šį laiką pripildome sakralios laukimo nuotaikos, o visas praėjusių metų negandas ar išgyvenimus norisi palikti praeityje ir pasitikti ateinančius metus kaip pačius šviesiausius. Lietuvoje Naujieji metai pradėti švęsti gana neseniai. Kaimuose įprastai tai būdavo tiesiog Kalėdų pratęsimas. Tiesa, 19 a. Naujieji metai šiek tiek aktyviau būdavo švenčiami Aukštaitijoje. Čia jaunimas mėgdavo burtis ir žaisti įvairiausius žaidimus.

Žmonės jau nuo seniausių laikų Naujųjų metų išvakarėse iki pat vidurnakčio neidavo miegoti, laukdavo Naujųjų atėjimo. Tikėta, jog pramiegojus, visus ateinančius metus nesiseks. Išaušus Naujųjų metų rytui būdavo stengiamasi keltis anksti, kadangi priešingu atveju visus ateinančius metus gali kamuoti tinginys. Šiais laikais, po audringo Naujųjų sutikimo, sausio pirmąją dažnas lovose vartosi iki pietų ar neišlipa iš jos visą dieną.

Šiandien prieš šią šventę taip pat dažnas rūpinasi sodybų arba salių nuoma Panevėžyje, Kaune ir kitur. Per šią šventę žmonės nori susiburti, pabūti kartu su šeima arba draugais ir smagiai įžengti į kitus metus. Jei jau nusprendėte Naujuosius metus švęsti išsinuomotoje salėje ar sodyboje, tai pasirūpinkite, kad visą vakarą netrūktų linksmybių – pasidomėkite senaisiais lietuviškais šios šventės burtais bei žaidimais, prisigalvokite kitokių pramogų.

Norint įspūdingai sutikti Naujuosius mieste išėjus iš namų tikrai nėra būtina didžiulė pinigų suma. Be abejo, jeigu esate pasiruošę naujamečiam vakarui skirti nemažai lėšų, tuomet jums tinkančių ir patinkančių šventės scenarijų atsiras tikrai nemažai. Juk šventės išvakarėse vyksta daugybė puikių koncertų bei spektaklių, kurių organizatoriai lankytojams siūlo linksmybes už mažesnę kainą. Be abejo už didesnes sumas Naujųjų pramogų taip pat netrūksta. Žinomi Lietuvos atlikėjai, pelnę tarptautinį pripažinimą, pakvies kultūringai pasitikti Naujuosius.

Jeigu Naujus metus rengiatės sutikti draugų rate, tai prisiminkite, jog šalia jūsų šį vakarą turi būti tik tie, kuriuos iš tikrųjų vadinate savo bendraminčiais. Tokį vakarą nereikėtų būti su tokiais žmonėmis, su kuriais smarkiai išsiskiria nuomonės. Tokiu atveju šventinis vakaras gali virsti tiesiog audringu santykių aiškinimusi, o stebuklingiausia šventinė naktis bus sugadinta ne tik jums ir jūsų oponentui, bet ir kitiems, esantiems šalia. Lygiai ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie giminaičius. Jeigu jaučiate, kad kažkuris jų gali išprovokuoti kivirčą, tuomet susitikimą su juo tiesiog perkelkite į ne šventinį vakarą. Taigi per patį Naujųjų sutikimą primygtinai yra rekomenduojama ne tik vengti konfliktų, tačiau net ir mažiausios jų užuominos. Tikima, kad priešingu atveju visus ateinančius metus jūs ir ginčysitės su tais žmonėmis.

Jeigu jau peržvelgėte visus šventinius naujųjų Metų sutikimo scenarijus ir vis dėlto nutarėte, kad šiemet šią šventę praleisite namuose su artimaisiais stebėdami mirgančio televizoriaus ekraną, nusiminti tikrai neverta. Juk tiek praėjusiais, tiek ir ateinančiais metais patys svarbiausi išlieka artimieji, šeima bei draugai. Tik nuo visų susirinkusiųjų priklausys ar šventė pavyks. Juk net Naujųjų metų sutikimas prie televizoriaus gali tapti itin jaukia ir nepamirštama švente.