Sveikata

Kalėdinės dekoracijos: tvarios idėjos šventinei namų nuotaikai

Artėjant Kalėdoms svarstome, kaip išpuoselėti namus, kad šie atrodytų šventiškai ir jaukiai. Puošiame eglę, piname vainikus, namus pripildome lempučių žvilgesio ir girliandų žėrėjimo gražiausiomis spalvomis. Kalėdinei nuotaikai sukurti galima rinktis ne tik jau pagamintus, bet ir pačių sukurtus papuošimus. Nesunkiai ir originaliai papuošti namai rankų darbo žaisliukais džiugins visą šeimą, o gamta padėkos už tvarius dekoravimo sprendimus.

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos ekspertė, pasakoja, kad šiemet kalėdinėms dekoracijoms namuose skiriamas ypatingas dėmesys.

„Graži tradicija, kai šventiniu laikotarpiu įvairiausiomis kalėdinėmis dekoracijomis puošiame namus, šiemet tik stiprėja. Žmonės stengiasi namuose sukurti šventinę atmosferą. Reaguodami į pirkėjų poreikius, siūlome platų kalėdinių papuošimų asortimentą, taip pat ir produktus, kuriais dekoracijas pirkėjai galėtų pasigaminti patys“, – sako V. Budrienė.

Renkantis kalėdinius žaisliukus namų ar žaliaskarės puošybai, reikėtų pagalvoti ir apie jų poveikį gamtai. Aplinkai tvarūs papuošimai gaminami iš perdirbamo plastiko ar stiklo, be to, verta prisiminti ir medines dekoracijos.

Vilmos Juodkazienės, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės, teigimu, įspūdingai atrodančius žaisliukus galima pasigaminti ir namuose iš aplinką tausojančių medžiagų: citrusinių vaisių, kepinių, kankorėžių.

„Net ir švenčių metu turime gerbti gamtą, mąstyti apie žalos aplinkai nedarančius papuošimus. Įvairiausių dekoracijų galima lengvai pasigaminti ir namuose, be to, jų ruošimas gali tapti puikia atrakcija visai šeima ir priežastimi visiems pabūti kartu, pabendrauti, užsiimti bendra veikla“, – sako V. Juodkazienė.

V. Juodkazienė pateikia rankų darbo papuošimų idėjų, su kuriais jūsų namai atrodys žaismingai, šventiškai, o svarbiausia, nekenks gamtai.

„Ar kada pagalvojote, kad apelsinai, žaliosios ir geltonosios citrinos gali tapti puikiais kalėdiniais papuošimais? Jais dekoruojami šventiniai vainikai, iš jų gaminamos girliandos ar žaisliukai eglutėms“, – dalijasi V. Juodkazienė.

Norėdami pasigaminti kalėdinių žaisliukų iš citrusinių vaisių, supjaustykite juos plonomis, 0,5–1 cm dydžio riekelėmis. Supjaustytus vaisius išklokite ant grotelių ir kepkite 80 laipsnių įkaitintoje orkaitėje vidutiniame aukštyje apie 4–6 valandas. Svarbu stebėti orkaitės temperatūrą, kad vaisių griežinėliai nepradėtų svilti. Sudžiovintuose vaisiuose pradurkite skylutę, verkite ant siūlo ir kabinkite ant eglutės, taip pat su karštais klijais galite padekoruoti vainikus ar paprasčiausiai šiai griežinėliais padekoruoti kalėdinį stalą.

Į vaikystę nukels ir iš popieriaus lankstomos snaigės, kuriomis galėsite papuošti namų langus ar kabinti ant eglutės. Popierinės snaigės gali būti įvairiausių formų, todėl karpydami jas iš popieriaus, išlaisvinsite kūrybiškumą. Šiam papuošimui pasigaminti tereikia popieriaus lapo, pieštuko ir žirklių, o begalę skirtingų snaigių formų šablonų galima rasti internete ar specialiuose leidiniuose.

V. Juodkazienė siūlo nepamiršti ir kalėdinių sausainių. Juos galima ne tik valgyti, bet ir panaudoti dekoravimui: kabinti ant eglutės ar net iš pačių sausainių sudėlioti eglės formą, klijuoti ant kartono ir pasikabinti, pavyzdžiui, ant sienos.

„Norėdami pasigaminti kalėdinių sausainių, jums reikės specialių formelių, kurias galite įsigyti bet kuriame didesniame prekybos centre. Su formelėmis išgausite sniego senio, mėnulio, žvaigždės formos sausainius. Jums taip pat reikės ingredientų sausainių tešlai, o dekoravimui – maistinių dažų ir glajaus, kurį nesunkiai pasigaminsite iš cukraus ir citrinos. Tereikia citrinos sultis sumaišyti su cukraus pudra, o gautą masę išsukti iki lygios konsistencijos ir tepti ant iškeptų sausainių. Šiems papuošimams rekomenduoju rinktis imbierinių sausainių tešlą. Tešlą dėkite į formelę, iškepus atvėsinkite ir puoškite taip, kaip leidžia jūsų fantazija“, – sako V. Juodkazienė.

Jeigu neturite daug laiko džiovinti vaisių, karpyti snaigių ar ruošti imbierais kvepiančių forminių sausainių, kankorėžiai – puikiausias pasirinkimas. Juose tereikia pradurti skylutę ir praverti siūlą – kankorėžiai taps puiki dekoracija kalėdinei eglei. Taip pat jais, kaip ir džiovintais vaisiais, galite puošti vainikus. Kankorėžius galima nupurkšti įvairiais dažais, kad šie įgautų norimą spalvą.

Pranešimą paskelbė: Auksė Baurienė, UAB „Publicum”
Kalėdinės dekoracijos: tvarios idėjos šventinei namų nuotaikai