Šventės

Kalėdų tendencijos 2020 metams

Pandemija pakeitė ne tik mūsų gyvenimo būdą, bet neabejotinai turės įtakos ir artėjančioms šventėms. Kadangi, tikėtina, ir per Kalėdas teks laikytis atstumo, būsime priversti riboti keliones bei į namus negalėsime pasikviesti tiek svečių, kiek kviesdavome įprastai.

Remiantis „Pinterest“ 2020 m. šventiniu gidu, 7 iš 10 žmonių teigė, kad šiemet didelius kalėdinius vakarėlius pakeis mažesniais susibūrimais su artimiausiais šeimos nariais. Daugelis rinksis jaukią šventinę vakarienę. Didesnis dėmesys stalo serviravimui, įdomesniems patiekalams ir gardėsiams, o ne lūžtančiam nuo maisto stalui.

Taip pat vis daugiau žmonių po truputį pradeda ieškoti idėjų, ką veikti namuose per Kalėdas, taip pat domisi įdomiausiais kalėdiniais filmais. Daug kas dirba iš namų, tad dar iki Kalėdų randa daugiau laiko išbandyti naujus receptus ar iš anksto pasiruošti brandintą kalėdinį pyragą. O kokios dekoro tendencijos vyraus šiemet ir kurios spalvos bus tarp populiariausiųjų?

Ekologiški dekoro elementai ir tekstilė dovanoms pakuoti

2020-ųjų Kalėdos bus ypatingos tuo, kad siūloma dovanas pakuoti ne tik į tradicinį dovanų popierių, bet į audinius – t. y. panaudotą tekstilę.

Taip pat siūloma pasirinkti ekologiškus perdirbamus dekoro elementus.

Drąsiai kalėdines dekoracijas galite traukti ir iš senelės palėpės. Kalėdos – tradicijų ir šeimos metas, o daugelis savo palėpėse turi įvairių senoviškų, dar iš močiučių paveldėtų papuošimų ir stiklinių žaisliukų. Tad namus drąsiai galite puošti ir jais: prisidėsite prie vartojimo mažinimo.

Natūralios ir neutralios dekoro medžiagos

Šiemet niekur nedingo neutralus dekoras. Įkvėpimo galime pasidairyti XX a. viduryje, kai stalai buvo puošiami paprastomis dekoracijomis: eglišakiais, stiklinėmis žvakidėmis, dailiomis keraminėmis lėkštėmis, mediniais padėkliukais ir kt.

Anglakalbėse šalyse, pavyzdžiui, JAV, pastaruosius 5 metus paieškos sistemose vis dažniau ieškoma rezultatų pagal raktažodį „farmhouse Christmas ideas“ (kaimo stiliaus kalėdinės idėjos).

Taip pat šventinį dekorą papildys ir įvairūs džiovinti augalai: „Pridėkite jų kurdami kalėdinį vainiką, kuriuo puošite namų duris, įpinkite natūralių džiovintų augaliukų į šventines girliandas arba pasigaminkite stalo padėkliukus“, – pataria „Etsy“ tendencijų ekspertė Dayna Isom Johnson.

Iš esmės tiks bet kokie serviravimo indai, bet jei neturite gražių, netaupykite ir investuokite į gerus, kokybiškus, tarnausiančius ir džiuginsiančius ne vienerius metus. Nepamirškite serviravimo indų papuošti gamtinėmis medžiagomis: kankorėžiais, cinamono lazdelėmis, uogomis (pavyzdžiui, šermukšnių šakelėmis) ir pan. Labai tiks ir minėtieji eglišakiai bei gebenės ar kiti nuolat žaliuojantys augalai. Stalui puošti galite naudoti specialius takelius, kilimėlius, saugančius gražiąsias staltieses nuo dėmių. Serviruojant kalėdinį stalą reikia ir gražių taurių, stiklinaičių bei stalo įrankių, todėl prieš padengdami stalą būtinai juos kruopščiai išblizginkite. Paprasta idėja – įrankius, kad jie atrodytų puošniau, galima tiesiog aprišti raudonu kaspinu.

Spalvos – pirmiausia derančios jūsų namuose

Geriausia rinktis panašių ar lengvai prie namuose vyraujančio kolorito priderinamų spalvų dekoracijas.  Tai reiškia, kad tradicinės kalėdinės spalvos – raudona ir žalia – visiškai be sąžinės graužaties gali būti nustumiamos į antrą planą ar ir visai ignoruojamos. Kalėdinės dekoracijos gali būti ir baltos, juodos, tamsiai mėlynos ar net natūralios medienos spalvų ir atrodyti ne mažiau šventiškai. Namų dekorui puikiai tiks ir viena madingiausių šį sezoną palvų – mėlyna indigo.

2020 m. šventiniame interjere savo vietą puikiai ras ir metaliniai elementai, tik jie turėtų būti mažiau blizgūs ir šiltesnio atspalvio. Bus populiarus metalas su rūdžių arba patinos efektu.

Durų papuošimai, dirbtinis sniegas ir netipinės kalėdinės eglutės

2020-aisiais itin populiaru puošti lauko duris. Šią karštą tendenciją numatė ir viena iš „Pinterest“ vadybininkių Swasti Sarna: „Pinterest“ naudotojai savo lauko duris puošia norėdami išreikšti pakilią nuotaiką tada, kai daug laiko teks praleisti namuose. Kalėdinių durų dekoracijų paieškų kiekis šoktelėjo 125 proc.“

Viena ryškiausių 2020 metų tendencijų – dirbtinis sniegas: jis nuguls ant dirbtinių eglučių, dirbtinių eglišakių girliandų, specialių kilimėlių, ant kurių statomos Kalėdų eglutės ir apskritai ant daugelio namų dekoro elementų.

Beje, jau kurį laiką vis dažniau pasirenkamos netradicinės kalėdinės eglutės, pavyzdžiui, erdvę mažuose butuose padedančios taupyti kabinamos ant sienos arba juodos spalvos dirbtinės. Kitaip tariant, fantazijai ir išradingumui ribų nėra!

Stilingų namų apyvokos daiktų parduotuvės Bohemia ekspertai numato, kad apsipirkti šventėms žmonės šiemet pradės anksčiau nei įprastai, todėl pataria: „Jei pamatėte ką nors, kas išties patiko, įsigykite šį daiktą nieko nelaukdami.“ Be to, verta turėti omeny, kad žmonės daugiausia pirks internetu, kurjeriai nespės dirbti, todėl kalėdinė prekyba laukiant paskutinė minutės gali ir įstrigti.