Idėjos namams,  Pasidaryk

Kam panaudoti kavos tirščius?

Kava nuostabus gėrimas. Tačiau jos tirščius dažniausiai išmetame kaip niekam nereikalingas šiukšles.  Ir darome klaidą! Kavos tirščiai yra nuostabi priemonė buičiai, grožiui ir tinka patiems netikėčiausiems dalykams. Tad kaip galima panaudoti kavos tirščius?

Kava – natūralus oro gaiviklis. Išdžiovinkite kavos tirščius ir supylus į atvirus indelius ar medvilninius maišelius padėkite į spintą, šaldytuvą, ant stalelio ar į kitą vietą, kurioje norėtumėte jausti gaivų kavos aromatą. Kava sugeria negerus kvapus, tad ypač tinka šaldytuve.

Jei naudojatės komposto dėže, kavos tirščius drąsiai pilkite į ją – kava yra puiki trąša augalams. Kavos tirščiais galima palepinti ir vazoninius augalus – rožes, azalijas, kamelijas, rododendrus, visžalius augalus. Sodininkai su kavos tirščiais sumaišo morkų sėklas prieš sėjant į žemę – morkos gauna daug daugiau maistinių medžiagų ir geriau auga.

Kavos tirščiai puikiai šveičia bei šalina riebalus. Todėl galite jais šveisti puodus, keptuves ir kitus indus. Sutaupysite itin daug indų ploviklio.

Namuose auginantys grybus turėtų žinoti, jog kavos tirščiuose jie auga nepaprastai gerai.

Sakoma, jog kavos tirščiai atbaido kates. Ten kur jos nepageidaujamos – pastatykite indelį su kavos tirščiais. O Galima sumaišyti su apelsinų žievelėmis – tai dar efektyvesnis derinys.

Į marlę suvynioti drėgni kavos tirščiai puiki natūralios ir dirbtinės odos valymo priemonė (rudos ir juodos spalvos rankinės, striukės, pirštinės, piniginės). Tinka ir odiniams baldams.

Jei nuo maisto ruošimo rankos įgauna keistą kvapą (česnako, svogūno, žuvies), tuomet reikia patrinti rankas drėgnais kavos tirščiais – kvapas išnyks.

Taigi, gardžios kavos ir tikslingai panaudokite kavos tirščius!

Žinai kam dar panaudoti kavos tirščius? Parašyk! 🙂

PAPILDYTA: Ačiū visiems komentavusiems mūsų FB puslapyje Neblondine.lt – tai leido mums sudaryti 10-tuką:

10 idėjų, kam gali panaudoti kavos tirščius