Sveikata

Kas yra krioterapija ir kuo tai naudinga norint padailinti kūno linijas?

Tie, kurie nori atsikratyti nepageidaujamo svorio ir riebalų sankaupų iš konkrečių kūno vietų, paprastai yra apriboti keliais pasirinkimais. Griežta dieta ir didelio intensyvumo treniruotės gerai veikia, tačiau veikia bendrai, o ne konkrečioms norimoms kūno vietoms, nebent dirbate su asmeniniu treneriu. Kitas variantas yra riebalų nusiurbimas, tačiau jis gali būti brangus ir yra invazinė procedūra.

Štai kodėl nenuostabu, kad yra daug žmonių, kurie nusprendžia nieko nedaryti, bando maskuoti problemines vietas drabužiais ir tiesiog kovoja vienumoje. Puiki žinia ta, kad pastaruoju metu jau daugelyje šalių naudojama krioterapija, kuri yra efektyvus būdas skaidyti riebalų ląsteles be invazinio įsikišimo.

Kas yra krioterapija?

Krioterapija yra neinvazinė kosmetinė procedūra, skirta pašalinanti kūno riebalus, užšaldant riebalų ląsteles. Gydymas yra kliniškai patvirtintas ir saugus metodas, turintis aukštą sėkmės rodiklį, o rezultatai yra pastebimi ir ilgalaikiai. Po kelių seansų poodinių riebalų sumažėja gydomoje srityje.

Krioterapija sumažina riebalų ląstelių temperatūrą ir sukuria terminį šoką. Riebalų šalinimo procedūrų metu visam laikui sunaikinamos riebalų ląstelės. Tai neskausminga ir nereikia invazinės operacijos.

Krioterapija taip pat naudojama ir odos atnaujinimo procedūroms. Odos procedūrų metu šaltis suaktyvina kolageną ir sukuria daugiau ląstelių, todėl akimirksniu oda tampa standesnė, užpildomos smulkios odos linijos ir raukšlės, oda atjaunėja.

Nors krioterapija skamba kaip šių dienų technologija, tačiau iš tikro, ji egzistuoja jau nuo 1970-ųjų. Tuo metu krioterapija buvo pristatyta kaip šalčio terapija gydyti artritą. Krioterapijos seanso metu nusirengiate drabužius ir žengiate į ledinę kamerą, atvėsintą skystu azotu (arba naudojant elektrinį šaldymą), kur temperatūra kris iki maždaug -90 laipsnių šalčio. Tipiškas krioterapijos seansas trunka tris minutes ar mažiau.

Šiais laikais tokios kameros naudojamos mažiau. Krioterapijai naudojami tokie prietaisai kaip Cryo21. Tai nedidelį odos plotą vienu metu veikiantis prietaisas, kuris atlieka riebalų skaidymo, odos stangrinimo bei kitas funkcijas. Paprastai procedūra trunka 20-30 minučių arba priklausomai nuo probleminės kūno vietos ir paskirtos gydymo programos.

Kam tinka krioterapijos procedūra?

Krioterapija efektyviai pašalina užsispyrusias riebalų „kišenes“ iš kūno vietų, atsparių dietai ir mankštai. Procedūra geriausiai tinka žmonėms, kurių svoris stabilus arba kurių viršsvoris neviršija 5–10 kg. Procedūra tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Sritys, kurias galima paveikti krioterapija:

  • Rankos,
  • Pilvas,
  • Aplink juosmenį,
  • Šlaunys (vidinė ir išorinės pusės),
  • Aplink sėdmenis,
  • Nugaros sritis,
  • Išilgai liemenėlės linijos,
  • Po smakru.

Rezultatus galite pastebėti gana greitai, o po kelių savaičių matysis optimalesnis rezultatas, nes organizmas tuo tarpu pašalins negyvas riebalų ląsteles.

Rezultatui pasiekti reikiamų procedūrų skaičius skiriasi, tačiau paprastai rekomenduojama nuo šešių vizitų iki aštuonių ar daugiau, atsižvelgiant į jūsų kūno tipą, norimus rezultatus bei sudarytą programą.

Ką dar turite žinoti?

Nors ši procedūra gali pašalinti riebalų sankaupas užsispyrusiose kūno vietose, tačiau tai nėra stebuklingas vaistas, ir žmonės neturėtų tikėtis, kad jie visiškai pašalins riebalus. Procedūra nebūtina bus vienodai efektyvi visiems. Gyvenimo būdas ir kiti veiksniai taip pat gali turėti įtakos. Asmuo, kuris ir toliau valgo nesveiką maistą ir nesportuoja, gali tikėtis mažiau sudegintų riebalų ir ne tokių ryškių rezultatų.

Krioterapija nėra svorio metimo metodas. Tai pagalba norint pašalinti užsispyrusius riebalus nuo tam tikrų kūno vietų neinvaziniu metodu.