Sveikata

Kelionių vaistinėlė – ką pasiimti vykstant atostogauti?

Kraunantis lagaminą atostogoms svarbu nepamiršti pasirūpinti ir kelionių vaistinėle. „Eurovaistinės“ vaistininkai pataria, ką naudinga joje turėti ir primena, kad vaistinėlę visada svarbu turėti po ranką, o ne palikus lagamino dugne.

Šalti ledai ir gaivieji gėrimai, kondicionieriai, aktyvus laisvalaikis – be to tikrai neįsivaizduojame savo atostogų, tačiau atsipalaidavę dažnai net nepajuntame, kaip šokteli temperatūra ar po aktyvios dienos kankina skausmai. Būtent todėl pirmiausia rekomenduojama pasirūpinti vaistais nuo temperatūros ir skausmo. „Vykstant atostogauti, galima rinktis vieną vaistą, kuris padėtų mažinti ir skausmą, ir temperatūrą. Taip pat svarbu atsižvelgti į keliaujančių amžių, dažnai suaugusiesiems tinkamas vienas vaistas, o vaikams – kitas“, – pataria „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė.

Aktyviai leidžiant laiką kelionių metu, gali ištikti ir įvairios traumos, todėl svarbu pasirūpinti priemonėmis, kurios leistų suteikti pirmąją pagalbą. Svarbiausia turėti priemonę skirtą žaizdų dezinfekcijai ir pleistrų. Jeigu keliaujate su vaikais, naudinga turėti smagių pleistrų su animaciniais herojais. Vaistininkė primena, kad rankų dezinfekciniai skysčiai nėra tinkami žaizdoms.

Taip pat jeigu keliaujate su kompanija, kurioje yra alergiškų arba linkusių į alergiją, būtina pasirūpinti vaistais nuo alergijos. „Vasarą galima sezoninė alergija, kuri pasireiškia sloga, nosies užtinimu, ašarojimu, dažniausiai žmogus žino, kad yra alergiškas ir su savimi visuomet turi vaistų. Vasarą dažnai alergizuoja ir įvairūs augalai, kurie prisilietus nudilgina, ir vabzdžiai, kurie įgelia. Dėl vabzdžių įkandimų gali atsirasti patinimas ar net kilti anafilaksinis šokas, todėl jeigu turite polinkį į tokią stiprią reakcija su savimi visada turėkite adrenalino“, – perspėja vaistininkė.

Kad negadintų smagumo

Atostogų malonumus gali apkartinti ir virškinimo sutrikimai – karštomis dienomis maistas greičiau genda, o ir ilsintis dažnai neatsispiriama pagundai tam, ko į prastai atsisakoma. Pasak vaistininkės, dažniausiai vaistų virškinimo problemoms spręsti prireikia suaugusiems, kurie atostogų metu mėgaujasi įvairesniu maistu, mažiems vaikams – naudingos priemonės nuo pilvo dieglių ar pūtimo. „Vaistais vaikams reikėtų pasirūpinti atskirai, o suaugusiesiems rekomenduojama turėti virškinimo fermentų, vaistų nuo viduriavimo apsinuodijus maistu. Jeigu dažnai jaučiate pykinimą, turėkite vaistų ir šiai problemai palengvinti“, – rekomenduoja specialistė.

Keliaujant vasarą neapsieinama ir be priemonių saugančių nuo žalingo saulės poveikio. Vaistininkė J. Juodsnukytė rekomenduoja rinktis priemones, kurios turėtų SPF 50 ir tiktų visai šeimai, tiek veido, tiek kūno odai. Skubiai pagalbai nudegus, naudinga turėti pantenolio putų, kurias gali naudoti ir vaikai, ir suaugusieji.

Šiais metais mėgstantys leisti laiką gamtoje jau įsitikino, kad be apsaugos nuo uodų ir erkių pasimėgauti vasara nepavyks. Kovojant su vabzdžiais, vaistininkė rekomenduoja turėti vieną produktą, kuris tiktų visai šeimai. Reikėtų atkreipti papildomą dėmesį renkantis priemones itin mažiems vaikams ar turintiems jautrią odą, jiems verčiau turėti priemonių, kurios nenaudojamos tiesiogiai ant odos, geriausiai tinka naudojami ant rūbų ar šalia padedami repelentai, eteriniai aliejai.

Per atostogas svarbu neužsimiršti ir tinkamai laikyti vaistinėlę, geriausia – kambario temperatūroje, vėsioje vietoje, be tiesioginių saulės spindulių. Vaistininkė J. Juodsnukytė pataria vaistinėlę susikomplektuoti atskiroje kosmetinėje ar dėžutėje, kur viską galite sudėlioti į atskirus skyrelius ir lengvai rasti.

Vaistinėlę saugokite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Jeigu vartojate vaistus lėtinėms ligoms gydyti, atsižvelkite į jų laikymo sąlygas, kurios įprastai nurodomos informaciniame lapelyje. 

Esant karštam orui svarbu nepamiršti vaistinėlės automobilyje ir pasiekus kelionės tikslą perkelti ją į tinkamesnę vietą. Vaistininkė rekomenduoja vaistinėlę visada turėti su savimi, prie svarbiausių daiktų.

Vaistinėlėje rekomenduojama turėti:

  • Vaistų nuo skausmo ir temperatūros,
  • Dezinfekcinių priemonių žaizdoms ir pleistrų,
  • Vaistų virškinimo problemoms gydyti,
  • Priemonių nuo žalingo saulės poveikio,
  • Repelentų nuo vabzdžių,
  • Vaistų nuo alergijos,
  • Reguliariai vartojamų vaistų lėtinėms ligoms gydyti.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB