Sveikata

Kenkėjų aktualijos: vorai ir uodai

Kai didžiąją pavasario dalį gyventojai leido namie, o įprastas gyvenimo ritmas tapo lėtesnis, gamtos dėsnių tai iš esmės nepaveikė. Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ pastebi, kad įsisiūbuojant šiltiems orams ir artėjant vasarai vis aktyvesni vorai ir uodai.

Baimę keliantys vorai

Arachnofobija arba, kitaip tariant, vorų baimė yra viena iš dažniausiai pasitaikanti fobija. Laimei, Lietuvoje gyvenantys vorai nėra pavojingi. Kaip pažymi UAB „Dezinfa“ atstovas Žygimantas Žalnerauskas, tik kelios mūsų šalyje gyvenančios vorų rūšys gali stipriau įkąsti, bet dėl sveikatos sunerimti tikrai nereikia. Jei visgi namuose vorų pastebima daug, būtina atkreipti dėmesį į kelis prevencinius momentus ir su vorais „susidraugauti“ bus lengviau.

Pirmiausia, kaip žinia, vorai mėgsta tamsias ir drėgnas vietas, tad kaupdami nereikalingus daiktus ir ilgam pamiršdami netvarkytus, sudarome puikias sąlygas vorams ramiai gyventi ir daugintis.

Kadangi vorai minta įvairiais vabzdžiais, reikėtų pasirūpinti, kad vorų „maistas“ nepapultų į patalpas. Vadinasi, saugodamiesi nuo musių, skruzdžių ir kitų smulkių vabzdžių, lengviau išvengsime nepageidaujamų vorų. 

„Vorai į mūsų namus patenka ir per langus, ir per duris, ir per plyšius, juos atsitiktinai kartais parsinešame mes patys arba mūsų augintiniai. Kaip tik pavasarį vorai išlenda iš savo buveinių, todėl dažniau pastebimi gyvenamosiose ir kitose patalpose. Jei namuose vorų gausu, rekomenduojama specialistų konsultacija ir pagalba”, – teigia ekspertas.

Uodų sezonas čia pat

Vis stipriau laukdami vasaros neturėtume pamiršti ir jos „palydovo“ uodo. Šis pavasaris kol kas sausokas, tačiau sakyti, kad vasarą uodų bus mažiau, negalima. Anot Ž. Žalnerausko, uodų sezonui ruoštis dabar pats laikas.

Kaip pažymi kenkėjų kontrolės specialistas, uodų lervų naikinimas į vandens telkinius pilant biologinius preparatus yra vienas efektyviausių būdų kontroliuoti uodų skaičių. Siekiant apsisaugoti nuo uodų antplūdžio, taip pat rekomenduojama sausinti uodų veisyklas: kartais pakanka nusausinti prie namų, sodybos ar sodo namelio esančias balas, kad uodų sezono metu sumažėtų. Kilus abejonėms dėl kraujasiurbių kontrolės ir naikinimo, patariama kreiptis į profesionalus, galinčius pasiūlyti saugias ir efektyvias priemones.

„Dezinfa“ – kenkėjų kontrolės ekspertai

 Profesionalių UAB „Dezinfa“ kenkėjų kontrolės ir naikinimo ekspertų komanda dirba visoje Lietuvoje. Operatyviai, saugiai ir efektyviai, siekdama geriausių rezultatų, UAB „Dezinfa“ jau daugiau nei 20 metų nuosekliai formuoja rinką, o nuo 2008 m. bendrovė priklauso didžiausiai pasaulyje kenkėjų kontrolės įmonių grupei „Rentokil“. Daugiau informacijos apie įmonę ir jos teikiamas paslaugas: www.dezinfa.lt arba www.rentokil.co.uk.

Pranešimą paskelbė: KRISTINA STRAKAUSKIENĖ, UAB Dezinfa