Sveikata

Kilus klausimams apie skiepus – kreipkitės į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą

Pastaruoju metu visuomenėje kyla daug diskusijų apie skiepus, todėl dėl informacijos gausos internete ir  spaudoje dažnai atsiranda daug klausimų.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau – ULAC) specialistai primena, kad norint apsaugoti save, savo šeimą ir visą visuomenę nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų, būtina laikytis sudarytų skiepijimo schemų ir skiepytis pagal jas. Lietuvoje skiepijama nuo pat gimimo, tačiau ir suaugus reikia nepamiršti pasidomėti savo skiepijimo būkle ir pakartotinai pasiskiepyti nuo tam tikrų ligų, kad išlaikytume patikimą  imunitetą.

ULAC nori pasidalinti naujienajau veikia ULAC skiepų linija! Paskambinę telefonu (8 5) 2300123, Jūs galėsite užduoti visus Jums rūpimus klausimus apie privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamus – į LR vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtrauktus skiepus, suaugusiems bei keliautojams skirtus skiepus. Taip pat suteiksime Jums rūpimą informaciją apie COVID-19 skiepus.

 Primename, kad vadovaujantis Nacionaline imunoprofilaktikos 2019–2023 metų programa:

  • kas 10 metų suaugę, vyresni nei 25 m. asmenys PSDF lėšomis yra skiepijami nuo difterijos ir stabligės;
  • asmenys, priklausantys rizikos grupei, nemokamai skiepijami nuo gripo ir nuo pneumokokinės infekcijos;
  • traumas patyrę asmenys valstybės lėšomis vakcinuojami nuo stabligės (aktyvi imunizacija), nuo pasiutligės skiepijami asmenys, nukentėję nuo pasiutusių ar įtariamai pasiutusių gyvūnų;
  • asmenys, turėję sąlytį su tymais sergančiu asmeniu skiepijami viena vakcinos doze per 72 val. po sąlyčio;
  • suaugusiesiems ir vaikams po transplantacijų ar vaikams po imunosupresinio gydymo, kai imunizaciją reikia pakartoti pagal individualų gydytojo parinktą ir sudarytą skiepijimo planą.


Nemokamai pneumokokinės infekcijos vakcina skiepijami asmenys pagal
LR Sveikatos apsaugos ministro patvirtintą ligų sąrašą.

Pranešimą paskelbė: Zigmantas Nagys, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras