Laisvalaikis

Knygos keičiančios gyvenimą: Jose Silva metodas

Jose Silva metodas knyga yra tikras atgimimas. Nupūtus dulkes nuo senų leidimų, visi vėl atvertė puslapius ir pasiruošė keisti gyvenimą. Nors gyvento geriau ir patogiau, valdyti savo gyvenimą, mintis ir likimą – to nori daugelis, tai ir suteikia tokio pobūdžio knygos. Tad kas yra Jose Silva ir kuo ypatingas jo metodas aprašytas ne vienoje knygoje?

Jose Silva (1914-1999) buvo Amerikos mokslininkas ir mokymo programos kūrėjas, kuris išgarsėjo savo tyrimais ir metodais, susijusiais su sąmonės valdymu, intuicija ir „Silva metodas” (angl. Silva Method).

Silva metodas yra asmeninio tobulėjimo sistema, kuri grindžiama įvairiomis technikomis ir metodais, kurie turėtų padėti žmonėms pasiekti savo tikslus, įgyti geresnį fizinį ir emocinį sveikatą, pagerinti intuiciją ir išvystyti sąmonės galimybes. Pagrindinis šio metodo tikslas yra padėti žmonėms pasiekti geresnį gyvenimo kokybę ir laimę.

Jose Silva savo metode įtraukė šias pagrindines idėjas ir technikas:

  • Sąmonės valdymas: Silva metodas skatina žmones mokytis valdyti savo sąmonę, norint pasiekti norimus tikslus ir pakeisti savo gyvenimą.
  • Alfa būsenos: Metode naudojama alfa būsena, kurios metu smegenys yra giliai atsipalaidavusios, bet vis dar sąmoningos. Tai laikoma palankia būsena mokymuisi, intuicijai ir kitiems psichologiniams tikslams.
  • Vaizdinės vizualizacijos: Silva metodas remiasi vaizdiniu vizualizavimu, kur žmonės turi vizualizuoti savo tikslus ir norimus rezultatus.
  • Meditacija: Metode įtraukiamos meditacinės praktikos, padedančios pasiekti gilesnę sąmonę ir atsipalaiduoti.
  • Intuicija: Silva metodas skatina intuicijos vystymąsi ir naudojimą, siekiant gauti atsakymus į klausimus ar sprendimus problemoms.
  • Savęs hipnozė: Metode mokoma, kaip įveikti sąmonės ribas ir naudoti savęs hipnozę kaip priemonę savęs tobulinimui.

Jose Silva ir Silva metodas sulaukė tiek pritarimo, tiek kritikos. Kai kurie žmonės teigia gavę naudos iš šios metodikos, o kiti ją vertina skeptiškai. Svarbu atsiminti, kad šios metodikos efektyvumas gali skirtis nuo žmogaus įgūdžių ir požiūrio į ją.