Laisvalaikis

Kokie yra skirtingi žaislų tipai?

Norint, kad vaikai su žaislais ne tik žaistų ir „stumtų“ laiką, reikia pasirinkti tinkamus žaislus, kurie subalansuotų smagumą žaidžiant, su nauda ir mokymusi. Žaislai turi praturtinti vaiko gebėjimus ir pasaulio suvokimą. Todėl įsigydami žaislus vaikams rinkitės atsakingai ir skirtingus žaislus, kad būtų skatinamas vaiko kūrybiškumas.

Veiklos žaislai

Veiklos žaislai lavina koordinaciją, gerina smulkiosios motorikos įgūdžius bei pusiausvyrą. Pradėkite nuo kamuoliukų ir sėdmaišių; augant vaikui pridėkite triratį, dviratį, pačiūžas. Virvutė šokinėjimui ir aitvaras puikiai tinka pramogoms lauke. Visada patikrinkite, ar jūsų vaikas pasirengęs užsiėmimui – turi reikiamas apsaugas(pavyzdžiui, važiuojant dviračiu). Taip pat nepamirškite pasivaikščiojimų gamtoje ir tyrinėjimų patirties.

Kūrybiškumą skatinantys žaislai

Kūrybiniai žaislai skatina saviraišką. Vaikas gali kurti kreidelėmis, dažais, akvarele, molio ir amatų rinkiniais. Vaikai mokosi vadovaudamiesi nurodymais, veiklų seka ir sulaukia pasitenkinimo įgyvendindami projektą. Nepamirškite tokios veiklos kaip kažko naujo sudėliojimas iš konstruktoriaus blokų bei dėlionės. Kad paskatintumėte vaizduotę, reikalingas dainavimas ar muzikiniai žaislai, o taip pat muzikos kūrimas ar kitų kūrybinių projektų išbandymas.

Lavinamieji žaislai

Mokomieji žaislai prisideda prie vaiko žinių įgijimo. Šie žaislai apima knygas, vaizdo įrašus, programinę įrangą, galvosūkius ir stalo žaidimus. Vaikas turėtų skaityti knygas, klausytis muzikos, spręsti galvosūkius ir žaisti kuo įvairesnius žaidimus. Skirkite laiko skaityti istoriją ar kartu su šeima sukurti lėlių spektaklį. Aptarkite per televiziją žiūrėtas programas ar neseniai lankytą filmą. Taip pat galite kurti kartu su kaladėlėmis ir įvairiais statybiniais žaislais, žaisti stalo žaidimus ir spręsti galvosūkius, pavyzdžiui, žaidimas Žinau Kaip.

Ką daryti, jei vaikui patinka tik vieno tipo žaislai?

Geriausia supažindinti vaikus su skirtingomis žaislų ir žaidimų alternatyvomis, kad jie galėtų įvertinti įvairius žaidimų stilių, formuodami savo pageidavimus. Vyresni vaikai turi daugybę interesų. Jie ir toliau mėgaujasi žaidimais, tačiau sugeba išspręsti sudėtingesnes užduotis. Daug sužinosite, jei klausysitės, kas patinka vaikams ir kodėl. Jūs galite nesutikti, bet supraskite jų pasirinkimą,  kaip asmenybės augimo ir besiformuojančių bendraamžių santykių ženklą, kurie yra nepaprastai svarbūs jiems subrendus.

Žaislai linksmybėms ar ir mokymuisi?

Norint būti visiškai išsivysčiusiu žmogumi, reikia gerai derinti mąstymą, sveiką protą ir patirtį. Mes taip pat turime patirti visas emocijas, kad galėtume būti geri žmonės. Geriau, jei sugebėsime išspręsti problemas, tinkamai pasirinkti, atsižvelgdami į charakterį ir vertybes, ir džiaugsimės bei didžiuosimės radę sprendimus.

Vaikai turi mokėti spręsti problemas bei užduotis, išreikšti savo jausmus ir kiekvieną dieną leisti laiką žaismingoje veikloje. Jei esame tik racionalūs ir neleidžiame reikšti jausmų, smarkiai sumažiname ir sumenkiname visą žmogaus džiaugsmo ir atradimų patirtį. Žaislų pasaulis suteikia mokymosi ir linksmybių, staigmenų ir įgūdžių, emocinio augimo, visų rūšių patirties ir daug daugiau.

Mėgaukitės protingu žaidimu ir protingais žaislais visą gyvenimą. Žaislai, galvosūkiai ir žaidimai yra naudingi ne tik vaikams bet ir senjorams, todėl verta į žaidimus įsitraukti su visa šeima. Žaidimo laikas yra geras laikas. Tad dažniau išjunkite televizorių ir įsijunkite į žaidimus, kad būtų smagiau, įsimintiniau bei prasmingiau praleistumėte laiką šeimoje.