Sveikata

Kovos su krūties vėžiu iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ startuoja Moterų bėgime

Tarptautinė Vilniaus Moterų Asociacija (International Women‘s Association of Vilnius – IWAV), jau tryliktus metus organizuojanti kovai su krūties vėžiu skirtą labdaros iniciatyvą „Sužydėjusi viltis“ (Blossom of Hope) ne tik tapo savaitgalį Vilniuje vykusio renginio „Decathlon Moterų bėgimas“ oficialiomis partnerėmis. Komandos narės, prisijungusios prie 600 renginyje dalyvavusių bėgikių, pačios išbandė savo jėgas.

Kaip teigia IWAV „Sužydėjusios vilties 2021“ organizacinio komiteto vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė, renginio metu buvo galima ne tik pasivaržyti, aktyviai praleisti laiką, bet ir finansiškai prisidėti prie lėšų rinkimo iniciatyvos, skirtos ankstyvai diagnostikai ir krūties vėžio gydymui.

Ankstyva diagnostika svarbu

„Mūsų iniciatyvos tikslas – ne tik skatinti sveiką gyvenimo būdą, bet ir padėti moterims suvokti, kaip svarbu ir kaip paprasta yra pasitikrinti dėl krūties vėžio, pagerinti šios ligos diagnostiką Lietuvoje ir padėti toms, kurios su šia liga jau kovoja. Todėl džiaugiamės ir didžiuojamės, ne tik tapusios simbolinio 5 kilometrų „Decathlon Moterų bėgimo labdaros partneriu, bet ir šio renginio dalimi. Juk tokie, moterims skirti renginiai – puiki proga dar kartą atkreipti ne tik jų, bet ir artimųjų dėmesį į profilaktinio pasitikrinimo ir ankstyvos diagnostikos svarbą“, – teigia E. Gainer-Grigaliūnė.

Kaip pasakoja organizacinio komiteto narė, „Sužydėjusios vilties“ komandą bėgime sudarė net apie 20 narių. Anot jos, nors po sporto renginio vis dar šiek tiek jaučiami pavargę raumenys – tiek ji, tiek visa „Sužydėjusios vilties“ komanda yra motyvuota, kaip niekada.

„Šis renginys – buvo fantastiškas. Mus labai įkvėpė būvimas tarp stiprių, savimi pasitikinčių moterų.  Pasinaudojusios proga atkreipti moterų dėmesį, iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ palapinėje platinome Nacionalinio vėžio instituto mums pateiktą informaciją apie krūties vėžio patikrą, dalijome rožines juosteles, pardavinėjome „Pink wave“ kepuraites“, – kalba E. Gainer-Grigaliūnė.

Pasak jos, pastarųjų įsigyti buvo galima ir registruojantis į bėgimą, o visos už jas surinktos lėšos iškeliaus tiesiai į labdaros organizacijos fondą. Kaip teigia, E. Gainer-Grigaliūnė, šiais metais iniciatyvos tikslas – surinkti metams Lietuvai reikalingų lėšų biopsiniams audinių žymekliams įsigyti, kurie valstybės nefinansuojami, bet naudojami krūties vėžio diagnostikai ir gydymui. Kiekvienas norintis prisidėti, aukoti gali dar visą rugsėjo ir spalio mėnesį.

Renginio organizatoriai, VšĮ „Tarptautinis maratonas“ taip pat džiaugiasi, kad prie jų organizuojamo renginio prisijungė daugybė sportui neabejingų moterų.

„Šiais metais „Moterų bėgimas“ vėl grįžo ir įvyko gražiausiame Vilnius mieste ir senamiestyje, tad bėgikės tarsi užpildė miestą sportiška nuotaika ir sukūrė bendruomenes jausmą. Džiaugiamės, kad moterys bėga kartu ir tikimės, kad ši tendencija tik auga. „Decathlon Moterų bėgimas“ – tai graži šventė, kurioje buvo prisimenama ne tik bėgimo džiaugsmas, bet ir taip svarbus palaikymas moterų bendruomenėje“, – sako VŠĮ „Tarptautinis maratonas“ komunikacijos vadovė Monika Šaltenytė.

Sulaukė žinomų žmonių dėmesio

E. Gainer-Grigaliūnė pasakoja, kad prie labdaros organizacijos komandos prisijungė ir moterų sveikatai bei jų gerovei neabejingi žinomi žmonės. Pavyzdžiui, Aušra Bimbaitė, buvusi profesionali krepšininkė ir dabartinė Lietuvos olimpinio vandensvydžio rinktinės trenerė vedė energingą ir smagų apšilimą. Prie komandos prisijungė ir su krūties vėžiu akis į akį susidūrusi Aušra Bruzienė, Nacionalinės krūties ligų asociacijos prezidentę, kuri lenktynių dalyviams pasakė įkvepiančią kalbą apie ankstyvos diagnostikos svarbą.

Organizacija „Sužydėjusi viltis“ sulaukė ir žinomų žmonių palaikymo socialiniuose tinkluose: apie iniciatyvos svarbą prakalbo ir televizijos laidų vedėja, verslininkė bei kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, nuomonės formuotoja ir iniciatyvos „Moterų pasaulyje“ įkūrėja Indrė Stonkuvienė, verslininkė Agnė Grigaliūnienė, dainininkas Vaidas Baumila, televizijos laidų vedėjas ir virtuvės šefas Gian Luca Demarco.

O kelios žymios moterys atėjo ir gyvai palinkėti sėkmės: savo paramą renginyje iniciatyvai išreiškė verslininkė Eskedar Maštavičienė ir žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.

Per 12 metų labdaringa iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ padėjo surinkti daugiau kaip 260 tūkst. eurų, už kuriuos nupirktos priemonės buvo paaukotos Lietuvos onkologinėms ligoninėms. Tarptautinė Vilniaus Moterų Asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojas ir verslininkes iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.

Norintys prisidėti prie organizacijos ir jai paaukoti, tai padaryti galite oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje: https://www.iwavilnius.com/blossom-of-hope

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”
Kovos su krūties vėžiu iniciatyva „Sužydėjusi viltis“ startuoja Moterų bėgime