Sveikata

Kraujo ligos: ką svarbu žinoti pacientui?

Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra prieinamas šalyje? Kaip stebėti savo kraujo ligą? Kaip maitintis susirgus onkologine liga? Kaip įveikti ligos sukeltus fizinius, psichologinius, socialinius pokyčius? Šie ir daugybė įvairiausių klausimų kyla onkohematologinėmis ligomis sergantiesiems ir jų artimiesiems. Į juos atsakyti bei skatinti pacientus domėtis savo liga ir gydymo naujovėmis siekia asociacijos „Kraujas“ rengiama tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“.

Šiemet, jau septintą kartą organizuojamas nemokamas edukacinis renginys, vyks gegužės 29 d. Vilniuje. Konferencijoje bus pateikiama naujausia informacija apie onkohematologinių ligų diagnostiką, gydymo eigą ir rezultatus, taip pat aptariami kiti gydymo metu ir po jo svarbūs klausimai, tokie kaip, emocinės sveikatos gerinimas, mityba, skiepai ir imunoprofilaktika, klinikinių tyrimų galimybės, pagalba širdžiai gydymo metu ir kiti.

„Šiuo renginiu siekiame didinti informuotumą apie kraujo ligas ir jų gydymą, keisti visuomenės įsitikinimą, jog onkologinė ligos diagnozė prilygsta mirties nuosprendžiui. Džiaugiamės, jog tradicija organizuoti renginį tęsiasi ir jau septynerius metus konferencija suvienija gydytojus, pacientus bei jų artimuosius tam, kad suteiktų reikiamų žinių ir sutelktų bendrai veiklai, atskleistų būdus, kaip padėti sau ir artimajam, susirgus onkologine liga“, – sakė asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.

Pasak jos, per pastarąjį dešimtmetį, dėka pažangios diagnostikos ir inovatyvių gydymo būdų, gerėja pacientų išgyvenamumas, pasveikę ar suvaldę ligą, jie gyvena visavertį gyvenimą, tačiau gydymo rezultatai ženkliai priklauso ir nuo paciento žinių bei noro bendradarbiauti su jį gydančiais medikais.

„Tai, kaip pacientas vykdo gydytojo nurodymus, laikosi gydymo režimo ir bendrauja su jį gydančiais medikais yra labai svarbūs dalykai. Pastebime, jog pasitikėjimas gydytojais, jų pastangų vertinimas ir glaudus bendradarbiavimas lemia geresnius rezultatus. Efektyvus gydymas naujausiais metodais, bendravimo galia ir žinios – tai svarbiausi dalykai, padedantys įveikti onkologinę ligą, kuriuos turėtų prisiminti pacientas“, – kalbėjo I. Drėgvienė.

Pacientams ir jų artimiesiems skirtoje konferencijoje gydytojai hematologai pateiks naujausią informaciją apie lėtinę limfoleukemiją, mielominę ligą, paraproteinemijas, ūminę mieloleukemiją ir limfomą. Dalyviai išgirs aktualią informaciją apie klinikinius tyrimus, mitybą, pagalbą širdžiai, emocinę sveikatą, skiepus ir imunoprofilaktiką, sergant onkologine liga. Kaip ir kasmet, pacientai turi išskirtinę galimybę iš anksto gydytojams užduoti rūpimus klausimus, kurie konferencijos metu bus pateikti anonimiškai.

Konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ vyks gegužės 29 d. „Holiday Inn“ viešbutyje. Dalyvavimas renginyje yra nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija. Daugiau informacijos ir konferencijos programą rasite www.kraujas.lt.

Pranešimą paskelbė: Aistė Strelčiūnė, Asociacija „Kraujas“