Laisvalaikis

Lengvųjų automobilių nuoma – universalūs patarimai

Iš pirmo žvilgsnio pasinaudoti lengvųjų automobilių nuoma šiandien turėtų būti kur kas paprasčiau, tačiau, kai transporto priemonių nuomos paslaugų rinkoje yra tiek daug bendrovių, siūlančių tokį didžiulį skirtingų automobilių asortimentą, ne visuomet tai padaryti yra labai paprasta. Todėl norint, kad lengvųjų automobilių nuoma nesukeltų didelio galvos skausmo, galite pasinaudoti keliais universaliais patarimais.

Universalūs lengvųjų automobilių nuomos paslaugų pasirinkimui skirti patarimai

Kiekviena automobilių nuomos bendrovė išsinuomoti siūlo skirtingas transporto priemones ir taiko nevienodas automobilių nuomos sąlygas. Todėl prieš pasirenkant automobilį, verta atsižvelgti į keletą svarbių detalių.

Kam leidžiama vairuoti nuomotą lengvąjį automobilį?

Jei kreipsitės į automobilius nuomojančią bendrovę ir norėsite išsinuomoti lengvąjį automobilį, jūs turėsite turėti galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Taip pat tokių paslaugų teikėjai atsižvelgs ir į jūsų amžių. Įprastai vartotojas, kuris vairuos nuomotą automobilį, turi būti bent 21 metų amžiaus, o jo vairavimo stažas turėtų būti netrumpesnis nei 2 metai (B kategorijos).

Kokius dokumentus reikia pateikti automobilių nuomotojams?

Nuomojantis transporto priemonę, su savimi yra būtina turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Taip pat jūsų gali būti prašoma pateikti ir asmeninę banko kortelę (tai gali būti tiek debetinė, tiek ir kredito kortelė) – jos pagalba yra patvirtinama asmens tapatybė. Jei dėl lengvojo automobilio nuomos į šių paslaugų teikėjus kreipiasi įmonė (juridinis asmuo), tuomet būna reikalingas ir įmonės išduotas įgaliojimas arba darbuotojo pažymėjimas.

Kokio užstato reikia norint išsinuomoti lengvąjį automobilį?

Užstato dydis priklauso nuo automobilių nuomos paslaugų teikėjų taikomų vidinių taisyklių, tačiau labai dažnai užstatas būna lygus KASKO frančizės dydžiui. Tai reiškia, kad dėl užstato dydžio jūs turėtumėte susisiekti su savo pasirinkta automobilių nuomos bendrove, kuri atsižvelgdama į jūsų pasirinkto automobilio markę ir modelį, gamybos metus ir kitą papildomą informaciją galėtų nurodyti, kokio užstato reikėtų. Užstatas visais atvejais yra paliekamas prieš išsinuomojant automobilį. Jei transporto priemonė yra sugrąžinama be jokių pažeidimų, tuomet klientas savo sumokėtą užstatą atgauna.

Ar reikės papildomai mokėti už automobilio draudimą?

Lengvieji automobiliai, kuriuos nuomoja transporto priemonių nuomos bendrovės, standartiškai būna apdrausti TPVCA ir KASKO draudimu. Už tai klientui papildomai mokėti nereikia. Tačiau standartinis KASKO draudimas gali negalioti padangoms, stiklui ar automobilio salonui. Todėl jei klientas nori platesnės aprėpties draudimo, jis gali jį įsigyti papildomai. Taip pat dažnai automobilių nuomos bendrovės savo klientams be papildomų mokesčių gali pasiūlyti ir „Pagalbą kelyje“, kuri galioja visoje Europos Sąjungoje.

Kokios sąlygos taikomos apmokėjimui, degalams ir ridai?

Šių paslaugų atveju yra įprasta atliekant rezervaciją sumokėti apytiksliai 20% visos nuomos kainos, likusią sumą sumokant prieš pasirašant lengvojo automobilio nuomos sutartį. Tuo tarpu klientai, kurie išsinuomoja automobilį su pilnu degalų baku, lygiai taip pat pripildytu degalų baku privalo sugrąžinti transporto priemonę nuomos termino pabaigoje – priešingu atveju yra taikomi papildomi mokesčiai. Nereikėtų pamiršti ir ridos apribojimų. Dažniausiai per parą nuomotu lengvuoju automobiliu yra leidžiama nuvykti 500 km, o šios ridos viršijimas yra apmokestinamas papildomai. Todėl apie visus papildomus mokesčius reikėtų pasidomėti iš anksto.

Daugiau informacijos apie automobilių nuoma portale https://smartrent.lt