Sveikata

Lietuva dovanos 60 000 „Vaxzevria“ vakcinos dozių Tadžikistanui

Toliau tęsdama paramą trečiosioms šalims kovoje su COVID-19 pandemija, Vyriausybė priėmė nutarimą skirti Tadžikistanui 60 000 kompanijos „AstraZeneca“ gaminamos vakcinos „Vaxzevria“ dozių.

„Lietuvos Vyriausybė, kaskart priimdama sprendimą dovanoti vakcinų jų stokojančioms šalims, demonstruoja solidarumą ne vien žodžiais. Tikiu, kad tik veikdami išvien ir padėdami kuo daugiau žmonių pasaulyje pasiskiepyti, pandemiją įveiksime greičiau“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Taip pat iš Vyriausybės rezervo Sveikatos apsaugos ministerijai skirta 30 000 eurų šios humanitarinės pagalbos siuntos gabenimo išlaidoms padengti.

Lietuva jau padovanojo 200 000 „Vaxzevria“ („AstraZeneca“) vakcinos dozių Ukrainai, Moldovai, Sakartvelui ir Armėnijai bei 255 900 dozių – Taivanui. Dar 50 000 kompanijos „Moderna“ vakcinos dozių buvo padovanota Armėnijai.

Lietuva ir toliau prisidės prie Europos komandos iniciatyvos – globalių ES pastangų suvaldyti pandemiją. ES valstybės narės dalijasi vakcinomis su trečiosioms šalims per COVAX priemonę, kuri padeda vakcina apsirūpinti mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, arba dvišaliu pagrindu per ES vakcinų dalijimosi mechanizmą.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija