Laisvalaikis

Lietuvoje pagreitį įgauna nauja būsto nuomos platforma: apsistoti galite vos mėnesiui

Buvęs nekilnojamojo turto (NT) agentas Igor Petrenko teigia atradęs neužpildytą nišą būsto nuomos rinkoje. Pasak jo, besikeičianti geopolitika ir pasaulį supurčiusi COVID19 pandemija pakoregavo nuomos įpročius, itin smarkiai išaugino trumpalaikės nuomos paklausą, tačiau esamos nuomos platformos neatliepia vartotojų lūkesčių. Panašu, kad vilnietis verslininkas teisingai suprato rinkos poreikius, nes jo įkurtas nemokamas nuomos portalas Rentu.lt per porą mėnesių pritraukė net 1000 įvairių nuomos pasiūlymų. Būsto nuomos segmentui ir toliau augant, vyras ragina suspėti „įšokti į traukinį“ ir kitus NT vystytoju, plačiau reklamuoti savo siūlomas apgyvendinimo paslaugas. 

Būstų nuomotojus patraukia funkcionalumu

Rentu.lt įkūrėjas I. Petrenko atvirai dalinasi, kad tokį portalą sukūrė iš asmenine patirtimi suprasto poreikio. Dar dirbdamas su nekilnojamu turtu jis pastebėjo, kad vietiniai portalai yra labai paprasti, juose nėra patogu valdyti įkeltus skelbimus. Todėl Rentu.lt tikslas – teikti praktines funkcijas, atitinkančias realius nuomos poreikius.

„Supratau, kad jei nepatogumų kyla man, tai greičiausiai su jais susiduria ir kiti. Dėl to kilo mintis sukurti visiškai naują platformą, kuri turėtų daug patogesnį funkcionalumą: šiuo metu portalas jau yra prieinamas telefone, planšetėje ar įprastoje kompiuterio interneto naršyklėje. 

Užsakymus atlikti ir valdyti taip pat labai paprasta – svetainės naudotojai mato bendrą užimtumo kalendorių, kurį gali lengvai sinchronizuoti su kitomis populiariomis platformomis, kaip „Booking“, „Airbnb“ ar „Vrbo“. Esame paruošę ir laiškų šablonus su dažniausiais klausimais ar reikalinga informacija patogesniam bei lengvesniam bendravimui, kuris tarp kliento ir nuomotojo vyksta tiesiogiai platformoje“, – pasakoja I. Petrenko.

Skelbimų talpinimas ir rezervacijos – nemokamai

Portalo įkūrėjas džiaugiasi, kad vienas geriausių dalykų, kuriuos šiuo metu gali pasiūlyti būstų savininkams bei verslams – nemokamas ir neribojimas skelbimų talpinimas. Svetainės lankytojams, ieškantiems būsto, taip pat nėra taikomas rezervacijos mokestis. 

Dar vienas projekto išskirtinumas – Rentu.lt yra pirmas ir vienintelis Lietuvoje portalas kuris suteikia galimybę būstą išsinuomoti vos vienam mėnesiui. Pasak NT specialisto, tai itin pravarti funkcija tiems, kam būstas reikalingas laikinam persikėlimui. 

„Dažniausiai Lietuvoje trumpalaikio apgyvendinimo ieško karo paveikti ukrainiečiai, taip pat žmonės, dirbantys sezoninį darbą, studijuojantys, ar tiesiog savo būstą besiremontuojantys ir ieškantys laikinos pastogės gyventojai“, – pastebi verslininkas.

I. Petrenko sako, kad tokia laikino apgyvendinimo galimybė itin svarbi Lietuvos pajūryje veikiantiems NT verslininkams, kurių būstai šaltojo sezono metu lieka neapgyvendinti. Eksperto teigimu, naudojantis jo sukurta platforma, tokius būstus galima paprastai „įdarbinti“ ir palaikyti pastovų pasyvių pajamų srautą visus metus. 

„Labiausiai norėčiau, kad platforma taptų naudinga įvairiems gyventojų norams įgyvendinti: nuo darbo ar studijų kelionių, iki poilsio ar ilgalaikės nuomos gyvenimui“, – lūkesčiais dalinasi vyras. 

Būsto nuomai paklausa auga

Registrų centro duomenimis, Lietuvoje ir toliau augant imigracijos skaičiams, o didmiesčiuose – studentų gretoms, būsto nuomos paklausa vis dar didėja. Todėl I. Petrenko ragina verslininkus nedelsti ir plėsti savo reklamos įrankių sąrašą, pozicionuoti savo pasiūlymus kuo aukščiau ir dažniau. 

„Portalo Rentu.lt tikslas yra tapti papildomu verslininkų įrankiu dirbant su trumpalaikės ir ilgalaikės nuomos būsto skelbimais. Tai yra įrankis, supaprastinantis darbą nuomininkams ir paieškas klientams. Panašu, kad būsto nuomos poreikis mūsų šalyje tik augs, tad kiekvienas, apgyvendinimo paslaugas teikiantis verslininkas, turėtų suskubti ir nepraleisti progos savo paslaugas pozicionuoti kuo aukščiau“, – mintimis dalinasi I. Petrenko. 

Pranešimą paskelbė: Miglė Vasiliauskaitė, –

Lietuvoje pagreitį įgauna nauja būsto nuomos platforma: apsistoti galite vos mėnesiui


Lietuvoje pagreitį įgauna nauja būsto nuomos platforma: apsistoti galite vos mėnesiui