Sveikata

Makiažas pagal amžių: ką pabrėžti ir ko vengti? (eskizai)

Makiažas – dažnos moters rytinis ritualas. Vienos ruošiamės į universitetą, kitos į susitikimą su klientais, dar kitos einame į pasimatymą su draugėmis. Visos norime atrodyti gražiai, tačiau kartais pasimetame tarp priemonių gausos ir nežinome, nei kokias spalvas, nei kokį makiažą rinktis, kad „neprašautume“. Kokį makiažą rinktis studentei, dirbančiai moteriai, o kas tiks brandesnio amžiaus damai, komentuoja kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė.

Makiažas vyresniųjų klasių moksleivei/studentei

Jauname amžiuje, kuomet mūsų oda skaisti ir elastinga, makiažas turėtų būti gaivus ir minimalistinis. Veido tonavimui geriau nenaudoti jokių dekoratyvinės kosmetikos priemonių arba rinktis lengvos konsistencijos bb/cc kremus.

„Kadangi jaunas veidas dar lygus, tvarkingas, tikėkimės – ir sudrėkintas, gražu būtų tik švelniai paryškinti skruostikaulius. Čia svarbiausia saikas, kad skruostų ryškinimas netaptų viso veido bronzinimu. Jeigu norisi rudesnės odos, rinkitės lengvas, įdegio suteikiančias priemones,  kurios suteiks sveiką ir spindintį veido atspalvį“, – sako J. Liaudinienė.

Kalbėdama apie akių makiažą, vizažistė pabrėžia, kad čia užtenka pieštuko arba vienos spalvos akių šešėlių.

„Jaunoms merginoms rekomenduočiau rinktis vienos spalvos, neutralesnių atspalvių akių šešėlius. Eskize naudojau pilkšvos, bet tai galėtų būti ir rudos, balintos kavos spalvos šešėliai, su kuriais reikėtų perbraukti per visą judamąją voko dalį. Svarbiausia, nepasirinkite per tamsios spalvos, nes tai gali panašėti į dūminį akių makiažą. Dar vienas variantas akių makiažui: pavyzdžiui, pilkos spalvos pieštuku braukite pravedimą ties blakstienų linija ir lengvais judesiais išsklaidykite spalvą“, – komentuoja „Mary Kay“ vizažistė.

Nepamirškite ir antakių. Vizažo ekspertė pataria išsaugoti natūralią antakių formą, jokiu būdu jų neploninti, o norinčioms ryškesnių antakių – naudoti antakių tušą. Toms, kurios džiaugiasi natūraliai tamsia spalva, užteks perbraukti antakius permatoma žele.

Kalbėdama apie lūpas, specialistė pataria savęs neįpareigoti ir rinktis švelnių atspalvių lūpų dažus. O visus madingus matinius, metalo atspalvio lūpų dažus palikti vakariniams renginiams ar išleistuvėms. Švelnus, elegantiškas, greitai atliekamas makiažas – viskas, ko reikia jauno amžiaus merginai.

Makiažas dirbančiai moteriai

Dažniausiai dirbančių moterų rutinoje nedaug lieka laiko makiažui, o tinkamai atrodyti reikia, juk dažnai mes bendraujame su kolegomis, einame verslo pietų su klientais, o tokie susitikimai mus įpareigoja laikytis ne tik aprangos, bet ir makiažo kodo.

„Kosmetinėje reikėtų turėti kreminę pudrą arba, jeigu jūsų oda leidžia, lengvesnę maskavimo priemonę. Kadangi esate įpareigotos bendrauti su žmonėmis, visada turėkite koreguojančių priemonių (maskavimo pieštuką, kompaktinę pudrą), kurios pravers dienos eigoje. Veido modeliavimui dienos metu naudokite tik skaistalus – persikinius ar švelniai rožinius“, – sako J. Liaudinienė.

Kalbėdama apie akis, vizažistė pabrėžia, kad jos išduoda, kada esame pavargusios, neišsimiegojusios, tad gražiai atliktas makiažas mus „išgelbės“ nuo nereikalingų klausimų.

„Akių zonai rekomenduoju rinktis dviejų spalvų šešėlius: matinius, kūno ar dramblio kaulo spalvos bei tamsesnius, pavyzdžiui, rudus. Šviesiu šešėliu denkite visą judamąją voko dalį nuo pat blakstienų, o tamsesniu paryškinkite akies linkį. Būtent dėl tokio dengimo principo žvilgsnis atrodys gaivus ir atviras. Jeigu ranka įgudusi, galima pravesti ir elegantišką bei simetrišką pravedimą. Blakstienų paryškinimui dieną naudokite tamsiai rudą blakstienų tušą, vakarui – juodą“, – sako ekspertė.

Lūpų spalva priklauso nuo jūsų asmenybės, bendravimo manierų bei darbo pobūdžio.

„Šiame eskize lūpos yra raudonesnės, bet viskas priklauso nuo jūsų įgūdžių. Jeigu esate įsitikinusi, kad dažnai galėsite pažiūrėti į veidrodį ir pastebėti visus subėgimus, nusitrynimus – puiku, tačiau kitu atveju rinkitės neutralesnius atspalvius ar blizgesius“, – sako J. Liaudinienė.

Makiažas brandesnio amžiaus moteriai

Svarbiausia brandžios moters užduotis – išlaikyti veido skaistumą, stangrumą ir spindesį.

„Vyresniame amžiuje, kuomet oda nebe tokia stangri, ryškėja raukšlelės, mūsų užduotis – išsirinkti lengvos tekstūros priemones, kurios nesubėgtų į raukšles ir nesudarytų „kaukės“ efekto. Jeigu veidas blizga, pasinaudokite kompaktine ar permatoma pudra. Skruostus ryškinkite persikinio atspalvio skaistalais – tai jaunatviško įvaizdžio paslaptis“, – teigia specialistė.

Beje, persikinius skaistalus galima naudoti ir kaip šešėlius. Vizažistė rekomenduoja perbraukti jais per viršutinę voko dalį, o išorinį kamputį patamsinti žemės ar bordo atspalvio šešėliu. Ir nors ryškius akių šešėlius geriausia palikti jaunoms merginoms, tačiau spalvoti blakstienų tušai šį sezoną – „must have“ jūsų kosmetinėje.

„Norėčiau pabrėžti, kad brandesnio amžiaus moteris ypatingai jaunina spalvoti blakstienų tušai. Puikiai atrodys gilios, mėlynos spalvos blakstienų tušas, taip pat violetinis. Tik renkantis pastarąjį reikėtų atkreipti dėmesį, ar jūsų blakstienų linija nėra paraudusi“, – sako „Mary Kay“ vizažistė.

Kalbėdama apie antakius, specialistė sako, kad stipriai jų koreguoti nereikėtų, nes brandžiame amžiuje netinka nei labai ryškios linijos, nei spalvos. Antakius užtenka vos paryškinti bei reguliariai lankytis pas antakių priežiūros meistrę. Vertėtų nepamiršti ir lūpų, jas paryškinti galite 2019 metų spalva – koraline.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline agency