Sveikata

„MediCA klinikos“ vaikų gydytojos laiku pastebėta liga padėjo užkirsti kelią komplikacijoms

Vaikų gydytojai kiekvieną dieną  jaučia didžiulę atsakomybę – jie turi kuo anksčiau diagnozuoti mažųjų ligas, nuraminti ir tėvus, ir vaikus, gebėti užmegzti ilgalaikį bei pasitikėjimu paremtą santykį su pacientais. Slengiuose (Klaipėdos raj.) neseniai įsikūrusio „MediCA klinika“ padalinio vaikų gydytoja Rūta Vaičiulienė mažamečiais rūpinasi jau 26-erius metus – jos pacientų mamos pasakoja, kad medikė nenuilsdama ir neskaičiuodama savo laiko dalijasi patirtimi, kad užtikrintų gerą vaikų savijautą. Ne kartą gydytojos laiku pastebėtos mažųjų sveikatos problemos padėjo užkirsti kelią ligų komplikacijoms ir apsaugoti nuo skaudesnių pasekmių.

Užbėgo ligai už akių

Vaikų gydytojos R. Vaičiulienės pacientė Brigita G. (pavardės inicialai moters prašymu pakeisti – aut. past.) pasakoja, kad vos tik gimus jos sūnui Mindaugui, buvo pastebėta, kad neauga kūdikio svoris. Pašnekovės teigimu, Slengiuose dirbančios vaikų gydytojos indėlis, nustatant ligos kilmę, buvo milžiniškas.

„Gydytoja jau pačioje pradžioje neatmetė jokių variantų ir paskyrė įvairius tyrimus, kurių rezultatų  pakako, kad išsiųstų mus į ligoninę. Ligoninės personalas nusistebėjo tokiu gydytojos rūpestingumu, tačiau atlikus papildomus tyrimus sūneliui buvo nustatyta įgimta liga – padidėję inkstai, kurie lemia pasikartojantį organo uždegimą“, – sako rugpjūtį metų sulauksiančio Mindaugo mama.

Ji prisimena, kad buvo nemenkai sunerimusi, tačiau gydytojos R. Vaičiulienės parodytas rūpestis ir padrąsinimai padėjo patikėti, kad visas bus gerai.  

„R. Vaičiulienė skambino Klaipėdos ligoninėje dirbantiems kolegoms, nuolat domėjosi, kokius tyrimus šie atlieka, kaip mes jaučiamės. Dabar Mindaugas vis dar geria antibiotikus, kurie situaciją greitai pataisys, o susirgimas turėtų būti išaugtas. R. Vaičiulienė nuolat stebi ir prižiūri visą procesą. Džiugu, kai sudėtingais momentais šalia galima turėti tokią atsakingą, visa širdimi darbui atsidavusią gydytoją“, – sako Brigita.

Savo vaikus jau atveda ir buvę pacientai

Kalbant apie vaikų gydytojos kasdienybę, R. Vaičiulienė pasakoja, kad šios profesijos atstovai privalo mokėti paaiškinti apie vaiko ligą kuo paprasčiau, nuraminti jo tėvus ir pačius pacientus bei patarti, ką daryti vienu ar kitu atveju. Jos teigimu, medicinos mokslai Vilniaus universitete ir įgytas vaikų ligų gydytojo išsilavinimas bei per 26–erius metus sukauptas praktikos ir žinių bagažas padeda stebint įvairaus amžiaus vaikų vystymosi raidą, rūpinantis ligų profilaktika, diagnozuojant ir gydant vaikams būdingas ligas. O šią patirtį papildo Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgytas šeimos gydytojos išsilavinimas bei profesinis tobulinimasis stažuotėse.

„Šeimos gydytojo darbas yra labai įvairus – vaikų ir šeimos gydytojai turi labai nedaug laiko, kad identifikuotų, ar tai yra rimtas susirgimas, kuriais atvejais reikėtų sunerimti, kada galima gydytis namuose, o kada jau reikalingas gydymas ligoninėje. Nors gebėjimas bendrauti su vaikais iš dalies yra įgimtas, kartu tai yra sudėtingas, atsakingas, tačiau ir didžiulį atlygį suteikiantis darbas“, – sako vaikų gydytoja.

Anot medikės, ji savo karjerą pradėjo dirbdama su naujagimiais, todėl per visą savo darbo laikotarpį R. Vaičiulienė spėjo suburti platų ilgamečių pacientų ratą: „Daug metų pas tą patį gydytoją besilankantys žmonės būna saugesni, nes jie jaučia abipusį pasitikėjimą, taip kyla mažiau nesusipratimų, konfliktų. Esu užauginusi daugybę pacientų nuo pat jų kūdikystės, o šie, vertindami mūsų užmegztą ryšį, dabar pas mane jau atveda ir savo atžalas“, – teigia medikė.

Nuolatinis rūpestis ir nuoširdus dėmesys

Kita Slengiuose esančios „MediCA klinikos“ pacientė Ramunė D. (pavardės inicialai moters prašymu pakeisti – aut. past.) pasakoja, kad su beveik trejų metų sūnumi Nagliu pas gydytoją R. Vaičiulienę jie važinėja net iš Nidos.

„Nors mano sūnus neserga labai dažnai, tačiau gydytoja mums visada primena, kada laikas atlikti profilaktinius tyrimus, kokius vitaminus ar imunitetą stiprinančius papildus gerti, koks artimiausias skiepas laukia mano sūnaus. Esame dėkingi jai už nuolatinį rūpestį“, – sako pašnekovė.

 „Į sūnaus negalavimus visada reaguoju jautriai – vos tik atsitinka menkiausias dalykas, iškart rašau gydytojai, siunčiu jai nuotraukas, o ji turėdama galimybę nedelsdama išsako savo nuomonę. Karantino metu Naglis turėjo problemų su skrandžiu ir žarnynu, todėl gydytojai surašiau ilgiausią žinutę, nežinodama, ką daryti. Ji atsiliepė labai greitai, nuramino ir paaiškino, kad nėra ko nerimauti ir į ligoninę važiuoti tikrai nereikės. Operatyvumas ir nuoširdus dėmesys – tai, ką aš vertinu labiausiai.“

Pranešimą paskelbė: Rasa Aleškevičiūtė, UAB „Gravitas Partners”
„MediCA klinikos“ vaikų gydytojos laiku pastebėta liga padėjo užkirsti kelią  komplikacijoms