Laisvalaikis

Naujas turistinis maršrutas vilioja neatrastais Tauragnų krašto keliais

Baigiantis rugsėjui VšĮ Utenos turizmo informacijos centras, bendradarbiaudamas su Utenos rajono savivaldybės administracija, pristatė naują turistinį maršrutą po Utenos rajono Tauragnų apylinkes.

Tauragnai – miestelis, išsidėstęs prie giliausio Lietuvos ežero Tauragno (vietomis siekiančio ir 62,1 m.) Į rytus nuo Tauragnų plyti Aukštaitijos nacionalinis parkas, kuriame stūkso legendomis apipinti Taurapilio ir Tauragnų piliakalniai, turistų dažnai lankomi masyvūs rieduliai Mokas ir Mokiukas, etnografiniai Šuminų, Strazdų, Vaišnoriškės kaimai. Tauragnai garsėja ir senove dvelkiančiomis Varniškių ir Šiaudiniškio kaimų sodybomis, Varniškių ąžuolu, Varniškių liepa,  aukščiausiu virš jūros lygio Lietuvoje (198,9 m) Piliakalnio ežeru. 

Tauragnuose augo ir gyvenimo kelią atrado žiniuonė, vaistininkė, žolininkė, etnografė, habilituota gamtos mokslų daktarė Eugenija Šimkūnaitė. 2020-ieji buvo paskelbti Eugenijos Šimkūnaitės metais. Garsiosios tauragniškės garbei miestelyje 2012 metais yra pasodintas Eugenijos Šimkūnaitės vyšnių sodas, vadinamas „Gesės sodu“ (Gesės vardas Eugeniją Šinkūnaitę lydėjo visą gyvenimą).

Tai – dar ne visos Tauragnų įžymybės, tad ką aplankyti šioje Utenos rajono dalyje, ras ir mažas, ir didelis.

Naujasis turistinis maršrutas po Tauragnų apylinkes ir padeda surasti su šio krašto įžymybes: Tauragnų simbolį – Tauro skulptūrą, dr. E. Šimkūnaitės atminimui skirtą skulptūrą ir minėtą Gesės vyšnių sodą, buvusios Tauragnų bažnyčios šventorių, poilsiavietę „Tauragno slėnis“, krašto apsaugos ministro, brigados generolo K. Musteikio gimtinės vietą, Šeimaties Švč. Dievo Motinos Užtarėjos sentikių cerkvę, sukilėlių, žuvusių mūšyje su caro kariuomene Minčios miške, kapines, Minčios vandens malūną, Aukštaitijos ekologinę monitoringo stotį, Vaišnoriškės, Strazdų ir Šuminų etnografinius kaimus.

Utenos rajono savivaldybė visiems mėgstantiems keliones linki neblėstančio troškimo keliauti dar ir dar! Juk pasak Samuel Johnson, „kelionių tikslas yra pagal tikrovę pertvarkyti vaizduotę ir vietoj galvojimo, kaip dalykai galėtų atrodyti, pamatyti, kokie jie yra iš tiesų.“

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija
Naujas turistinis maršrutas vilioja neatrastais Tauragnų krašto keliais