Sveikata

Naujiena Lietuvoje – kompleksinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems

Neįgalumas – tai dar ne nuosprendis. Fizinę negalią turintis žmogus privalo gyventi pilnavertį gyvenimą ir naudotis visomis reikalingomis reabilitacijos paslaugomis. Deja, mūsų valstybė kol kas tinkamai nepasirūpina neįgaliaisiais – suteikiama tik maža dalis paslaugų, kurios jiems reikalingos kiekvieną dieną. Dėl šios priežasties, profesionaliai specialistų komandai kilo idėja teikti visokeriopą pagalbą neįgaliems žmonėms vienoje vietoje, siekiant įgyvendinti jų poreikius, atsižvelgiant į paciento fizinę, psichinę ir emocinę būklę.

Pilnavertis gyvenimas neįgaliesiems ir jų artimiesiems

Neįgalūs žmonės kasdien patiria įvairius iššūkius ir sunkumus. Didžiausia problema Lietuvoje, su kuria susiduria neįgalieji yra tai, kad reikalingos reabilitacijos paslaugos yra teikiamos skirtingose vietose. Tėvams tenka vežioti juos į atskirus užsiėmimus, procedūras, o nuolatinis važinėjimas atima labai daug laiko. Tai viena iš priežasčių, paskatinusi Vilniuje įsteigti „Baltijos reabilitacijos centrą“, kuriame neurologinių ir kitų sutrikimų turintiems vaikams ir suaugusiems yra teikiamos visos kompleksinės reabilitacijos paslaugos vienoje vietoje – fizinė, emocinė ir psichologinė pagalba. Tėvai gali atvežti vaikus (arba pasinaudoti centre teikiama pavežėjimo paslauga) ir palikti specialistų rankose trims valandoms, o patys tuo metu laisvą laiką skirti savo poreikiams. Tuo metu profesionalūs, ilgametę patirtį turintys specialistai dirba su vaiku pagal individualią programą. Ją sudaro kineziterapinė mankšta, masažas, fizioterapija ar kitas paciento poreikius atitinkantis užsiėmimas. Vienoje vietoje teikiamos kompleksinės reabilitacijos paslaugos leidžia gyventi pilnavertį gyvenimą tiek neįgaliesiems, tiek jų artimiesiems.

 Efektyvaus gydymo metodai

 „Baltijos reabilitacijos centre“ pacientai gauna kokybiškas paslaugas: su vienu pacientu dirba ir konsultuoja profesionali specialistų komanda (FMR gydytojas, vaikų ligų gydytojas, kineziterapeutai, ergoterapeutai, dailės ir keramikos specialistai, psichologai bei kiti specialistai). Centre taikomos sėkmingos užsienio šalių medicinos praktikos. Į Lietuvą stengiamasi atvežti naujus ir efektyvius prietaisus bei metodus, padedančius greičiau atsistatyti po rimtų neurologinių sutrikimų. Vienas iš tokių modernių prietaisų – Kinisiforo treniruoklis, turintis reikšmingą įtaką eisenos ir pusiausvyros lavinimui.

 Šis reabilitacijos centras taip pat išsiskiria tuo, kad teikiamas dėmesys ir pacientų sveikatinimui, švietimui. Yra įkurtas Mokymo centras, kurio tikslas šviesti specialistus, pacientus ir visuomenę apie sveiką gyvenseną. Pacientai mokomi susigyventi su esamomis problemomis, gebėti jas spręsti ir tapti savarankiškesniais. Esant poreikiui, neįgaliesiems ir jų artimiesiems teikiama psichologinė konsultacija, o neįgalius vaikus auginantys tėvai turi galimybę prisijungti prie savipagalbos grupės, kurioje dalinamasi patirtimi ir išgyvenimais, auginant negalią turinčius vaikučius.

 „Baltijos reabilitacijos centro“ direktorė Viktorija Batavičiūtė teigia, jog šio centro tikslas yra suteikti pacientams visapusišką pagalbą. „Mums svarbi pacientų fizinė ir emocinė būklė, todėl nuoširdžiai ir profesionaliai rūpinamės jų sveikatos stiprinimu bei siūlome reikalingą pagalbą neįgaliesiems, jų artimiesiems ir asmenims, norintiems profilaktiškai pasirūpinti savo sveikata. Siekiame, kad „Baltijos reabilitacijos centras“ būtų ta vieta, kurioje maksimaliai pagerėtų kiekvieno paciento sveikata bei gyvenimo kokybė“, – pasakoja Viktorija Batavičiūtė.

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB