Sveikata

Naujos „Audimo“ atostogų kolekcijos pristatyme influenceriai išbandė balansinę treniruotę ant vandens

Net ir labiau rudenį nei pavasarį primenantys orai neišpūs minčių apie atostogas, o jos sunkiai įsivaizduojamos be vandens. Ar tai būtų ramus pasiplaukiojimas ežere, ar balansavimas ant irklentės upėje, ar kaitavimas jūros pursluose – sąlytis su vandeniu atpalaiduoja, suteikia teigiamų emocijų ir stiprina kūną, sako kineziterapeutė Santa Povilonytė-Žilinskienė. Į „Audimo“ kapsulinės kolekcijos „Water Language“ pristatymą, vykusį baseine, susirinkusius influencerius, sportininkus ir mados tinklaraštininkus ji pakvietė išbandyti tobulą atostogų sportą – balansinę treniruotę ant irklentės. 

„Treniruotė ant irklentės treniruoja ne tik kūną, bet ir protą. Stiprindama kūną, ji tuo pačiu padeda atsipalaiduoti, pasikrauti daug gerų emocijų, skatina laimės hormonais vadinamų endorfinų išsiskyrimą organizme. Judėjimas visur ir visada yra naudingas, o vanduo ir pakrantės atostogų metu tam yra puiki vieta“, – sako kineziterapeutė. 

Vandens sportas Lietuvoje įgyja vis daugiau gerbėjų. Nors vasara ir trumpa, galima spėti išbandyti pačias įvairiausias vandens sporto šakas, pradedant pasiirstymu irklente, baigiant vėjo gaudymu jėgos aitvaru. Specialistė rekomenduoja nesivaikyti madų ir rinktis tą sporto šaką, kuri labiausiai motyvuoja judėti pirmyn ir tobulėti pagal savo fizinį pasirengimą.

„Net ir paprastai plaukiojant bei tą darant taisyklingai, gerinama ne tik ištvermė, kvėpavimo funkcija, bet ir stiprinama daug skirtingų raumenų grupių. Norint jas visas sustiprinti sporto salėje, reikėtų panaudoti labai daug skirtingų treniruoklių“, – apie plaukimo naudą pasakoja S. Povilonytė-Žilinskienė.

Išbandė treniruotę ant SUP‘ų

Susipažinę su naujausia aktyvaus laisvalaikio ir sporto prekės ženklo „Audimas“ atostogų sezono kolekcija ir įsiamžinę mados fotografo Audriaus Solomino nuotraukose, renginio svečiai išbandė daugeliui visiškai naują dinaminę treniruotę ant vandens. Pasak kineziterapeutės, tokia treniruotė nereikalauja jokio specialaus pasiruošimo. „Reikia tik pasitikėti treneriu ir nebijoti vandens, kuris gali būti šlapias“, – prieš treniruotę su šypsena drąsino S. Povilonytė-Žilinskienė.

Susipažinę su irklentės nestabilumu, tinklaraštininkės Aistė Svarauskaitė, Gema Liutkevičiūtė, stilistai Viktorija Šaulytė, Joringis Šatas, asmeninis treneris Alanas Dzeranovas, paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė ir kiti renginio dalyviai savo ištvermę ir koordinaciją netruko čia pat ir išbandyti.

Treniruotės metu vandenyje ant irklentės atliekami įvairūs dinaminiai ir statiniai pratimai, kurie gerina ne tik pusiausvyrą, lankstumą, stiprina giliuosius raumenis, bet tuo pačiu ir lavina ištvermę, koordinaciją, dailina kūno linijas bei leidžia atsipalaiduoti. Treniruotės metu visi pratimai atliekami ant nestabilaus paviršiaus, tad neišvengiamai yra įtraukiama daugiau raumenų grupių nei įprastai, todėl gerėja liemens raumenų kontrolė ir stabilumas, laikysena, dėl to daugumai sumažėja ir nugaros skausmai“, – balansinės treniruotės ant vandens naudą pristato kineziterapeutė.

Kolekcija, kviečianti pradėti dialogą su vandeniu 

„Audimo“ kapsulinę kolekciją „Water Language“ įkvėpė vandens energija. Kolekciją sudaro vientisi maudymosi kostiumėliai, paplūdimio suknelės ir šortai, nuo UV spindulių saugantys marškinėliai. Spalvos ir raštai tarsi tapyti vandens – atkartoja jūros bangavimą ir purslus, kuria raibuliuojančio vandens įspūdį.

„Vanduo pasižymi ypatinga trauka ir energija. Ne atsitiktinai neįsivaizduojame vasaros ir atostogų be vandens. Todėl ir šio sezono kapsulinė mūsų kolekcija prabyla vandens kalba. Funkcionaliuose maudymuisi, vandens sportui ir aktyviam laisvalaikiui prie vandens skirtuose kolekcijos drabužiuose vanduo prabyla ir kviečia suvaldyti bangas vandenlente, mėgautis ežero ramybe supinant ir maudantis, vaikštant – pažinti pakrantes. Tai kolekcija, norintiems pajusti ryšį su vandeniu ir kartu jaustis patogiai, nesuvaržytais judesiais mėgautis aktyviu laisvalaikiu vandenyje, atostogomis pajūryje ar aktyviu savaitgaliu prie ežero. Ši kolekcija dera tiek ramioms atostogoms, tiek aktyviam vandens sportui – kiekvienam, kuris nori užmegzti savo dialogą su vandeniu“, – kolekciją „Water Language“ pristato „Audimo“ prekės ženklo vykdomoji direktorė Vesta Krungolcienė.

Kolekcijos drabužiai pasižymi karštomis vasaros dienomis svarbiomis savybėmis – jie išgarina drėgmę, leidžia odai kvėpuoti, itin greitai išdžiūsta. Daug laiko leidžiantiems vandenyje ir ant vandens, odą nuo kaitrių vasaros spindulių rekomenduojama saugoti ilgarankoviais marškinėliais, kurių audinys apsaugos nuo UV spindulių poveikio, o tyrinėti pakrantėms tiks itin lengvi šortukai ar lengvai plevėsuojanti suknelė.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency