Tobulo drabužio paieškos gali trukti ne vieną savaitę, todėl laiko netaupykite ir atidžiai rinkitės kasdien naudojamas rūbų skalbimo ir priežiūros priemones. Pasirinkę netinkamą skalbiklį ar audinių minkštiklį galite nepataisomai sugadinti savo drabužius. Išsaugoti skirtingų rūbų audinių kokybę jums padės prekybos tinklo „Lidl“ skalbimo priemonių naudojimo patarimai.
Milteliai ir skalbikliai
Skalbimo priemonių gausa išties didžiulė. Nepriekaištingai drabužių švarai užtikrinti gamintojai siūlo naudoti tiek skalbimo miltelius, tiek skystas priemones ar skalbimo kapsules. Visi trys būdai puikiai pašalina rūbų audinių gijose įsisenėjusias dėmes. Tačiau neteisingas jų panaudojimas gali sukelti nemalonias drabužių švaros problemas ir reguliarų rūbų skalbimo procesą paversti nemėgstamiausia namų ruošos užduotimi.
Per didelis birių skalbimo miltelių kiekis ar per maža skalbimo proceso temperatūra gali lemti tai, kad iš skalbimo mašinos išimdami švarius rūbus rasite nepilnai ištirpusias skalbimo medžiagas. Tokiu atveju turėsite pakartoti skalbimo ir skalavimo programas, o drabužių švara atims daugiau jūsų laiko negu įprastai. Kita vertus, teigia „Lidl“, skalbimo miltelius daug patogiau naudoti skalbiant rankomis, mat tai sumažina vandens suvartojimą ir pradeda apsaugoti jautriausių audinių drabužius, pavyzdžiui, šilkines sukneles ar vilnonius megztinius.
Su minėta neištirpusių skalbimo medžiagų problema kur kas rečiau susiduria skystą skalbiklį naudojantys asmenys. Dėl to, kad skysta priemonė puikiai susimaišo su bet kokios temperatūros vandeniu, priešingai nei birūs milteliai, skalbiklis nesušoka į gumulėlius. Skystas skalbiklis taip pat neužkemša skalbyklės vidaus sistemų, o tai lemia gaivesnius skalbinius, kurie džiugins savo švara.
„Lidl“ pažymi, kad skalbimo kapsulių veikimas yra paremtas tuo, jog jos turi ištirpti vandenyje. Siekiant maksimalaus rūbų švaros lygio, skalbimo kapsulę dėkite į skalbimo būgną pirmiausia, tik vėliau sudėkite skalbinius. Be to, vienoje skalbimo kapsulėje yra tiek skalbinių ploviklio, kiek užtenka vienam skalbimui, todėl būsite garantuoti, kad ant švarių rūbų nerasite jokių skalbimo priemonių likučių.
Skalbinių minkštikliai
Jeigu pasirinkti tinkamą skalbiklį daug sėkmės nereikia, tačiau reikia įgūdžių, kaip jį naudoti, tai pirmines audinio savybes praradę drabužiai gali sufleruoti ir kitokias klaidas. Šiuo atveju jos galimai susijusios su neteisingu audinių minkštiklių ir kvėpiklių naudojimu ar visišku jų atsisakymu. Pavyzdžiui, nenaudojant minkštiklio patalynės užvalkalai bus kieti ir šiurkštūs, o arčiausiai odos dėvimus rūbus norėsis kuo greičiau pašalinti iš savo drabužių spintos.
Pasirūpinti drabužių purumu ir gaiva nėra sunku, užsimena „Lidl“. Audinių minkštikliai yra skysti, o tai leidžia jiems greičiau ištirpti vandenyje ir pasiekti visus rūbus. Be to, prekybos tinkle galite rasite to paties prekės ženklo skalbiklių ir minkštiklių, todėl būsite užtikrinti, kad abi priemonės papildys viena kitą ir jūsų drabužiams suteiks maksimalią gaivą.
Nepaisant to, vartotojai dažnai neatsižvelgia į ant audinių minkštiklių pakuočių nurodytus gamintojo patarimus, todėl neretai į skalbyklę įpila per daug arba per mažai priemonės. Abu dalykai daro neigiamą poveikį jūsų rūbams: per mažai priemonės lems blankų kvapą, atrodys, kad drabužiai nėra išsiskalbę, o per didelis minkštiklio kiekis pakenks audinių atsparumo drėgmei savybėms. Dėl to skalbdami sportinius ar viršutinius rūbus minkštiklio nenaudokite, palikite jį rankšluosčiams, patalynei ar medvilniniams audiniams.
Audinių minkštikliai rūbams suteikia malonų ir gaivų kvapą, tačiau pastaruoju metu vis didesnio pirkėjų susidomėjimo sulaukia tokią pačią paskirtį turinčios skalbimo granulės. Jas paprasta dozuoti, o audiniams suteikiamas kvapas kartais dar išraiškingesnis.
Ryškioms spalvoms išsaugoti
Apie prastėjančią turimų drabužių kokybę bei netinkamą jų priežiūrą byloja ir autentiškos rūbų spalvos praradimas skalbiant. Jeigu drabužio spalvos pokyčio nematote, palyginkite naujo drabužio išvaizdą su dabartine – galime garantuoti, kad pastebėsite, jog jūsų turimas rūbas yra blankesnis ir nebe toks patrauklus.
Išsaugoti tikrąją drabužių spalvą galite laikydamiesi esminių rūbų skalbimo taisyklių, pavyzdžiui, vienu metu skalbdami panašių spalvų audinius, išversdami rūbus, naudodami nedidelės temperatūros skalbimo programas ar skalbyklėje palikdami bent šiek tiek laisvos vietos. Reikėtų ir neperdžiovinti rūbų, mat tai kenkia jų elastingumui. Norėdami kuo ilgiau dėvėti mylimiausią savo rūbą, iš džiovyklės jį išimkite vos tik išdžius, o geriausiu atveju džiovinkite natūraliai.
Prekybos tinklas „Lidl“ taip pat pataria ryškių spalvų rūbus skalbti naudojant tik spalvotiems audiniams skirtas skalbimo priemones. Be to, išsaugoti originalias drabužių spalvas gali padėti ir spalvą sugeriančios skalbimo servetėlės. Naudodami jas būsite tikri, kad balti skalbiniai netaps rausvais dėl netyčia į skalbinių krepšį patekusios raudonos kojinės.
Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”