Idėjos namams

Nepatikėsite, kaip paprasta namams suteikti jaukumo!

Jaukūs namai yra tai, į ką norisi kasdien sugrįžti pailsėti, atsipalaiduoti ir nusiraminti. Tai jūsų saugumo prieglobstis, kuriame jaučiatės užtikrinti ir apsaugoti nuo aplinkinių. Namai gali būti ramybės oazė – tam nereikia daug pastangų, tačiau, kad jie taptų jaukiais – reikia šiek tiek darbo ir idėjų. Taigi kaip keliomis paprastomis gudrybėmis savo namus paversti jaukia vieta gyventi ir kurti šeimą?

Spalvų žaismas

Sienų, grindų ir net dekoracijų spalvos daro didelę įtaką atmosferai bute, o taip pat ir mūsų nuotaikai. Jei norite suteikti savo namams papildomo jaukumo, rinkitės atspalvius, kurie daugiausia asocijuojasi su vasara ir maloniu oru lauke.

Pavyzdžiui, galite nudažyti vieną ar kelias sienas šilta spalva, primenančia vasaros keliones. Jei geriau jaučiatės šviesesniuose interjeruose, rinkitės pastelines spalvas – jos nesensta, o subtilūs atspalviai kelia nuotaiką ir kuria teigiamas asociacijas.

Populiarios ir visuomet klasiškomis laikomos spalvos, kurios suteikia jaukumo, yra cappuccino, dramblio kaulo, smėlio spalvos. Jos suteikia ne tik jaukumo jūsų namams, bet ir rafinuotumo ir savotiškos prabangos jausmą.

Šviesios spalvos kuria teigiamas asociacijas ir vizualiai didina erdves, tačiau kas būtų, jei savo namų sienas perdažytumėte, pavyzdžiui, oranžine ar ruda? Nors tokiu būdu vizualiai sumažinsite interjerą, patikėkite, padarysite jį jaukiu ir šiltu.

Žmonėms, nenorintiems užsiimti sienų dažymu, turime alternatyvų pasiūlymą. Žaisti su spalvomis galite ir dekoracijų bei aksesuarų pasirinkime. Tai gali būti užuolaidos, minkšti baldai, pagalvės, paveikslai, pledai ir daugelis kitų.

Malonus skirtingų medžiagų prisilietimas

Kad jūsų namai būtų jaukūs, juose taip pat turėtų būti medžiagų, kurios būtų jaukios ir malonios liesti. Visų pirma, pasitikėkite savo intuicija – vietoj brangaus marmuro rinkitės šilto, nesenstančio medžio teikiamus privalumus, o ant grindų išklokite minkštą ir švelnų gauruotą kilimą. Nustebsite, kokį įspūdingą efektą galite pasiekti naudodami paprastus dalykus, tokius kaip kilimas.

Jaukiuose namuose niekuomet netrūksta dekoratyvinių skirtingo dydžio ir tekstilės tekstūrų pagalvių. Tai neabejotinai graži kone bet kurio kambario puošmena, tačiau taip pat ir praktiškas daiktas, suteikiantis ne tik vizualaus jaukumo, bet ir praktiško patogumo.

Baldai, kurie priglaudžia ir nuramina

Turbūt pavadinimas iš dalies nusako, ką mes ketiname pasakyti. Apie ką pirmiausia pagalvojote? Galime lažintis, kad apie jaukų minkštą supamą krėslą, kuris yra vienas iš neabejotinų jaukumo namuose simbolių. Tačiau supamas krėslas dar ne viskas. Kartais norai atsimuša į turimus finansus, tad vietoje to galite rinktis ir paprastą minkštą fotelį ar kušetę. Čia kainų diapazonas labai platus, tad neabejojame, kad pavyks įsigyti tai, ko jūsų namams taip trūko.

Šviesa, šiluma ir liepsnos

Jaukūs namai paprastai yra tie, kuriuose nuolat spragsi sausos malkos židinio liepsnoje. Tačiau nesibaiminkite – mes nesiūlysime griauti pusės namo tam, kad įsirengtumėte jaukumo simbolį – židinį. Tam šiais laikais yra ir kitų būdų. Vienas paprasčiausių daiktų, kuriuos galite įsigyti ir kurie puikiai atstoja bent dalelę židinio teikiamo jaukumo, yra žvakės. Jų gali būti įvairių: dekoratyvinių, kvepiančių, spalvotų ir įmantrių formų. Dabar net yra žvakės, kurių dagtis degant imituoja židinio spragsėjimo garsą. Tad nieko nelaukę įsigykite keletą žvakių ir akimirksniu pajusite jaukumo pliūpsnį namuose. Tai galite padaryti čia: https://gerduva.lt/namu-dekoracijos/namu-zvakes.