Laisvalaikis

Nuo liepos keliauti Europos Sąjungoje – paprasčiau

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air“ keleiviams praneša, kad liepos 1 d. Europos Sąjungoje (ES) įsigaliojantis skaitmeninis COVID pažymėjimas bendrijoje leidžia keliauti nesiizoliuojant, o kai kuriais atvejais – neatliekant COVID testo. „Wizz Air“ teigiamai vertina ES sprendimą išduoti pažymėjimus, kurie gerokai palengvins keliones visoje bendrijoje.

Nuo šiandien galiojančiu skaitmeniniu pažymėjimu gali naudotis tie asmenys, kurie yra pasiskiepiję visais pilnai vakcinacijai reikalingais skiepais ir po paskutinio jų gauto skiepo yra praėjusios bent dvi savaitės. Pažymėjimą taip pat gali gauti žmonės, kurie yra persirgę COVID-19 infekcija arba turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą*. Dokumentas, kurį sveikatos priežiūros institucijos išduoda nemokamai, galioja visose ES šalyse, taip pat Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Patogu tai, jog pažymėjimą galima saugoti išmaniajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje, taip pat – atsispausdinus QR kodą. Prieš lipant į lėktuvą šį QR kodą turės patikrinti keleivių aptarnavimo bendrovės atstovai ir pasienio kontrolės pareigūnai, tačiau jie neišsaugos ir nekaups jokių asmens duomenų.

„Palaikome visas iniciatyvas, kurios mūsų klientams leidžia patogiau keliauti. Iki šiol šalys taikė daugybę apribojimų ir taisyklių, dėl kurių gausos ir skirtumų sklandžiai planuoti keliones buvo gana sunku. Tikime, kad koordinuota taisyklių sistema paskatins žmones vykti atostogų, lankyti svečiose šalyje gyvenančius draugus ir artimuosius, planuoti verslo susitikimus ir be rūpesčių grįžti namo“ – sako  Andras Rado, „Wizz Air“ korporatyvinės komunikacijos vadovas. 

Ką svarbu žinoti

Skaitmeninis Europos Sąjungos COVID pažymėjimas nėra kelionės dokumentas, jis nepakeičia kitų būtinų kelionės dokumentų. Keliaujant privaloma turėti galiojantį pasą ar asmens tapatybės kortelę. Išsamesnės informacijos apie skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą rasite ES Tarybos tinklalapyje: https://www.consilium.europa.eu/lt/policies/coronavirus/eu-digital-covid-certificate/.

*Lietuvoje skaitmeninis Europos Sąjungos pažymėjimas galioja nuo liepos 1 d., jį gauna asmenys, kurie:

  • Buvo paskiepyti nuo COVID-19. Nuo paskutinio „Comirnaty“, „Moderna“, „Vaxzevria“ arba „Janssen“ skiepo , būtino pilnai vakcinacijai, turi praeiti bent dvi savaitės;
  • Turi neigiamą tyrimo rezultatą. Jis galioja 48 val. nuo greitojo antigeno testo ėminio paėmimo laiko arba 72 val. nuo PRG ėminio paėmimo laiko;
  • Yra persirgę COVID-19. Galioja 180 d. nuo teigiamo COVID-19 PRG tyrimo paėmimo dienos.

Atsisiųsti pažymėjimą galite prisijungę prie savo paskyros www.esveikata.lt. Instrukciją, kaip atsisiųsti pažymėjimą, rasite čia:

https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Instrukcija%2C%20kaip%20atsisi%C5%B3sti%20ES%20Skaitmenin%C4%AF%20COVID%20pa%C5%BEym%C4%97jim%C4%85_2.pdf

Pažymėjimas nėra privalomas, bet jis užtikrina patogesnę kelionę. ES skaitmeniniam COVID pažymėjimui bus taikomas greitos patikros procesas ir tai padės užkirsti kelią padirbtų pažymėjimų naudojimui.

Skelbia nuolaidas

Europos Sąjungos skaitmeninio COVID-19 pažymėjimo įvedimo ir galimybės laisviau keliauti proga  „Wizz Air“ šiandien siūlo 20% nuolaidą skrydžiams ES ribose, kurių vėliausia data – 2021 m. spalio 31 d. Bilietus skrydžiams galite įsigyti wizzair.com tinklalapyje arba mobiliąja programėle.

Naujausias atvykimo į šalį sąlygas keleiviai gali patikrinti „Wizz Air“ tinklalapyje, pasirinkę skiltį „Kelionių planavimo žemėlapis“. Kad kelionės metu išvengtų nereikalingų rūpesčių, keleiviams rekomenduojama informaciją  papildomai tikrinti ir oficialiuose šalies bei miesto, į kurį vyksta, šaltiniuose. „Wizz Air“ taip pat pataria įsitikinti, kad galioja visi reikalingi dokumentai ir atnaujinti tuos, kurių galiojimo laikas pasibaigęs ar netrukus baigsis.

Būtina vasaros kelionių garantija išlieka ir paslauga „Wizz FLEX“, ją galima įsigyti užsakant bilietus. Tais atvejais, kai suplanuota kelionė neįvyksta dėl pasikeitusio maršruto, datos ar netikėto įvykio, „Wizz Flex“ leidžia perplanuoti skrydį. Taip vasaros kelionių neapkartins rūpesčiai ir planuojant atostogas bus galima išvengti nemalonių staigmenų.

Apie „Wizz Air“

„Wizz Air“ – sparčiausiai auganti žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Europoje, valdanti 141 Airbus A320 ir Airbus A321 orlaivio parką. „Wizz Air“ komanda, sudaryta iš aviacijos profesionalų, siūlo aukščiausio lygio aptarnavimą ir ypač mažų kainų skrydžių bilietus, kuriuos per 2021 finansinius metus (jie baigėsi 2020 m. kovo 31 d.) pasirinko 10,2 mln. keleivių. „Wizz Air“ akcijos yra skelbiamos Londono vertybinių popierių biržoje (trumpinys – WIZZ). Neseniai aviakompanija pateko į dešimties saugiausių oro linijų bendrovių pasaulyje reitingą, sudarytą vienintelės pasaulio oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūros airlineratings.com. Taip pat gavo „2020 metų aviakompanijos“ apdovanojimą, kurį bendrovei suteikė „Air Transport Awards“. Šiuo apdovanojimu pripažįstami asmenys ir organizacijos, kurios išsiskyrė savo puikiais rezultatais, naujovėmis ir paslaugomis. Žurnalas „Worl Finance Magazine“ bendrovę pripažino tvariausia oro linijų įmone 2021 m.

Pranešimą paskelbė: Agnė Jašinskienė, UAB ADVERUM
Nuo liepos keliauti Europos Sąjungoje – paprasčiau