Sveikata

Nuo maisto papildų nelieknėjama!

mesti-svori

Dažnai teigiama, kad sulieknėti nusprendę žmonės yra pasiryžę bet kokioms aukoms. Deja, tai tik mitas. Iš tiesų noras sulieknėti be pastangų vilioja kiekvieną, todėl dažnai pasirenkamos „stebuklingosios“ tabletės lieknėjimui, kurios nuvilia ne tik savo neefektyvumu, bet ir pasireiškusiu šalutiniu poveikiu. Kyla klausimas, kokia esminė antsvorio priežastis? Atsakymas labai paprastas: per dideli žmonių lūkesčiai  ir per mažos pastangos.

Stebuklinga lieknėjimo tabletė neegzistuoja!

Vaistininkas, FHLife World Sveikatos klubo įkūrėjas ir ColonWell produkto idėjos autorius Mantas Jakimavičius tikina, kad nuo maisto papildų nelieknėjama, o piliulė negali išspręsti to, ko pats žmogus nesugeba išspręsti savo valia. Reikia pripažinti, kad jei egzistuotų „stebuklingas“ maisto papildas, kuris tirpdytų svorį per minimalų laiką, pasaulyje nebūtų nutukusių žmonių. Tačiau realybė yra visai kitokia – su antsvoriu kovoti nėra lengva.

Kuo rizikuoja antsvorio turintys žmonės?

Šiandien, kai visuomenėje taip giliai įsišaknijęs grožio kultas lieknėjimas dažnai siejamas tik su estetika. Visgi, dažnas pamiršta, kad antsvoris gali pridaryti didžiulių problemų mūsų sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, nutukimas – didžiausia nepripažinta visuomenės sveikatos problema, turinti reikšmingą poveikį sergamumui ir mirtingumui visame pasaulyje. Antsvorio turintiems žmonėms didėja rizika susirgti cukriniu diabetu, išemine širdies liga, šie žmonės dažniau turi problemų su tulžies pūslės ligomis, suprastėja jų psichinė savijauta.

Mus supanti aplinka skatina nutukimo plitimą

Nutukusių žmonių skaičiaus augimas glaudžiai susijęs su besikeičiančia gyvensena. Esminė nutukimo priežastis yra labai paprasta ir aiški – su maistu gauname daugiau energijos, nei jos išeikvojame. Šiandieninė maisto pramonė siūlo perdirbtus didžiulės energinės vertės produktus, kuriuose gausu riebalų, o mažai žmogaus organizmui svarbių augalinių skaidulų. Namuose gaminame vis rečiau, renkamės greitai paruošiamą maistą, todėl su maistu gauname daug energijos, o judame vis mažiau ir taip išeikvojamos energijos kiekis vis mažėja. Aritmetika labai paprasta: neišeikvota energija virsta papildomais kilogramais.

Nutukimo epidemijai sakome NE!

Vienintelė teisinga lieknėjimo taisyklė, kurią jau nuo šiandien didelėmis raidėmis galite užsirašyti ant šaldytuvo – vartoti mažiau kalorijų ir daugiau jų sudeginti. Kitų taisyklių tiesiog NĖRA. Taigi, jei nusprendėte, kad Jums svarbu atsikratyti antsvorio sveikai, nuo šiol Jūsų gyvenimo draugais taps sveika mityba ir fizinis aktyvumas. Daugelis galvoja, kad norint numesti svorį, reikia laikytis griežtų dietų, tačiau dažnai rezultatas būna trumpalaikis ir per daug nualinamas organizmas. Reikia vartoti natūralius produktus, mažinančius apetitą. Kas tai per produktai?

Maistinių skaidulų paslaptis lieknėjimui

Pasirodo, kad apetitą galima sumažinti vartojant maistines skaidulas, apie kurių naudą visuomenėje vis dar kalbama per mažai.  Šios skaidulos keliauja per virškinimo sistemą, surenka maisto likučius kartu su žarnyne slypinčiais toksinais ir juos pašalina iš organizmo. Maistinės skaidulos sukelia sotumo jausmą, tačiau nėra kaloringos, todėl pradedame suvartoti mažiau maisto. Naudodami skaidulų turinčius produktus ne tik sveikai reguliuosite savo svorį, bet ir visokeriopai pagerinsite savo sveikatą!

Taigi, tik Jūs renkatės, koks vaidmuo lieknėjimo procese teks Jums. Tačiau visada prieš galvodami apie drastiškus, pastangų nereikalaujančius lieknėjimo būdus, prisiminkite, kad gyvenime stebuklų nebūna ir svoris pats nenukris. Deja, be pastangų nebus ir rezultatų.

Straispnį parengė UAB „FHLIFE WORLD”