Laisvalaikis

Nuostabios kelionės: kolekcionuokite prisiminimus ir patirtis, o ne daiktus

Keliaujant po pasaulį reikėtų laikytis labai paprasto, tačiau svarbaus moto – „kolekcionuokite prisiminimus ir patirtis, o ne daiktus“. Jei pradėsite vadovautis šiuo požiūriu, galite būti tikri, kad jūsų kelionės taps nepamirštamos ir suteikiančios jums nepakartojamų akimirkų. Tačiau jei pastaruoju metu atostogos jums buvo tapusios reta prabanga, turbūt prieš ruošdamiesi į jūsų laukiančią kelionę jaučiate pasitikėjimo savimi ir savo priimamais sprendimais trūkumą. Todėl parengėme jums trumpą, bet koncentruotą kelionių vadovą, kuris turėtų praversti tinkamai pasiruošiant savo kelionei.

Paverskite keliones prioritetu

Jei jums patinka keliauti ir norite tai daryti kur kas dažniau, turėtumėte paversti tai savo gyvenimo prioritetu! Ir iš tikrųjų, jei jūs teigiate neturintys pakankamai lėšų kelionėms, tačiau jūsų drabužių spinta vargiai užsidaro nuo joje esančių drabužių kiekio arba jūsų garažas yra pilnas brangių „žaisliukų“, kurie tiesiog renka dulkes, tuomet akivaizdu, kad jūsų prioritetai nėra susiję su kelionėmis. Todėl nereikia savęs apgaudinėti ir bandyti įtikinti, kad jūs neturite pinigų kelionėms. Tiesiog iš naujo įvertinkite prioritetus ir tinkamai paskirstykite savo asmeninį biudžetą.

Mažiau lankytinų vietų, bet daugiau laiko jose

Kuomet planuosite savo būsimą kelionę, negalvokite, kad kelionės metu turėtumėte nukakti į kiekvieną turistinę vietą ir išbandyti kiekvieną jums naują pramogą – priešingu atveju tai tebūtų „puikiausias receptas“ greitam perdegimui ir savo kelionės biudžeto išeikvojimui. Vietoje to, kad savo atostogas paverstumėte nesibaigiančiomis lenktynėmis, savo kelionės metu nesielkite desperatiškai ir geriau pasirinkite mažiau lankytinų vietų, tačiau jose leiskite sau pabūti ilgiau.

Nesitikėkite, kad viskas bus taip kaip namuose

Kai kurie rečiau į keliones besileidžiantys žmonės nori, kad jų kelionės metu viskas būtų taip kaip ir namuose, tačiau, koks gi tuomet yra kelionės tikslas? Kai leidžiatės į kelionę, pasistenkite būti atviresni naujovėms ir semkitės visą naują patirtį, kokią tik galite gauti kelionės metu, nepamirštant kartu išbandyti ir naujų patiekalų bei geriau susipažinti su vietine kultūra.

Juk keliaujame tam, kad susipažintume su naujais žmonėmis, nauja ir mums iki tol nepažinta kultūra, pamatytume tai, ko iki tol nebuvome matę ir patirtume dalykus, kurie mums dar ilgai įstrigs atmintyje. Todėl būkite tikri, kad nesiekiate, jog viskas būtų jums įprasta ir lengvai atpažįstama – leiskite, kad jūsų kelionės jus lengvai šokiruotų!

Planuokite drauge

Jei į kelionę vyksite ne vieni (pvz., su savo šeimos nariais ar draugais), prieš kelionę turėtumėte visi susėsti ir gerai apgalvoti būsimą kelionę. Kai keliaujame vieni, mes galime elgtis atsižvelgdami į savo poreikius. Tačiau jei į kelionę vykstame su kitais žmonėmis, turime stengtis atrasti kompromisus. Todėl prieš išvykdami, užduokite vieni kitiems tokius klausimus:

  • Kiek laiko jūs norite keliauti?
  • Kokios kelionės jūs tikitės – poilsinės, pažintinės, ekstremalios ar kt.?
  • Ką kelionės metu norite pamatyti, patirti ir išbandyti?
  • Kada norite, kad prasidėtų jūsų kelionė?
  • Kur kelionės metu jūs norėtumėte apsistoti?
  • Kokiu transportu kelionės metu norėsite keliauti?

Bendraukite su vietiniais

Kai nuvyksite į pasirinktą užsienio šalį ir pradėsite savo kelionę, niekuomet nepamirškite bendrauti su vietiniais. Kai kurie keliautojai tai daryti vengia, tačiau iš tikrųjų bendravimas su vietiniais atveria visiškai kitus kelius ir suteikia kelionei daugiau neįkainojamų akimirkų. Tik vietiniai gyventojai gali pasiūlyti pačias įdomiausias lankytinas vietas, labiausiai nepamirštamas pramogas ar vietas, kuriose yra patiekiamas pats gardžiausias maistas.

Vietiniai gyventojai visuomet su džiaugsmu ir malonumu atsako į turistų klausimus ir padeda jiems lengviau susiorientuoti mieste. Tiesiog pasiteiraukite, kur galima paskanauti gardžiausios kavos, kuri vieta yra tinkamiausia saulėlydžio stebėjimui ar ką būtų verta aplankyti ir pamatyti. Tokiu būdu jūs ne tik gausite atsakymus, tačiau taip pat turėsite puikią progą užmegzti naują ir smagią pažintį.

Daugiau: BC.lt – Patraukliausi kelionių pasiūlymai Jūsų poilsiui