Sveikata

Padėti kovoti su alergijomis gali ir buitinė technika

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, oro tarša yra vienas didžiausių pavojų aplinkai ir sveikatai Europos Sąjungoje. Mitas, kad sveikatai pavojingos dalelės daugiausiai tvyro tik lauke, šalia judrių gatvių ir gamyklų. Tiesa tokia, kad jų ne ką mažiau yra namuose. Technologijų bendrovės kasmet pristato vis išmanesnius ir vartotojams draugiškesnius namų apyvokos prietaisus, kurie sumažina oro taršą ar neleidžia kauptis dulkėms. Kokie prietaisai šiandien labiausiai gali palengvinti buitį?

Viskas prasideda nuo švaraus oro

Visiems žinoma, kad gyvenamąsias patalpas būtina reguliariai vėdinti atidarius langus ir duris. Taip iš jų pašalinamas anglies dvideginis, vandens garų perteklius ir įvairūs teršalai. Vietoje jų namuose ar kitose patalpose atsiranda daugiau deguonies ir taip mes kvėpuojame sveikesniu oru.

Tačiau nevertėtų pamiršti, kad su oru, kuris į patalpas atkeliauja iš lauko, į namus taip pat gali patekti ir kenksmingų bei vasarines alergijas skatinančių dalelių. Ar galima nuo to kažkaip apsisaugoti? Tomas Deržanauskas, „Samsung“ buitinės elektronikos vadovas Baltijos šalyse sako, kad tokiu atveju geriausiai pagelbėti gali oro valytuvai.  

„Šiuolaikiniai oro valymo įrenginiai ne tik pašalina patalpose tvyrantį blogą orą, bet ir žiedadulkes, dulkes ir naminių gyvūnų plaukus. Namuose naudojant oro filtrus galima užkirsti kelią veistis net 80 procentų tokių organizmų kaip dulkių erkutės“, – sako T. Deržanauskas. 

Taip pat technologijų gamintojai galvoja ir apie prietaisų dizainą, todėl šiandien siūlomi galingi oro valytuvai pasižymi estetiška išvaizda ir nebeužima tiek daug vietos namuose, kaip anksčiau.

Išsiurbia ne tik nešvarumus, bet ir alergenus

Turbūt nedaug rasite žmonių, kurie su malonumu imtųsi valyti dulkes ar siurbti kilimus. Todėl internete yra daug patarimų, kaip šį procesą paversti lengvesniu – tinkamų šluosčių naudojimas, dažnesnis patalynės keitimas, dulkių valymas nuo viršaus į apačią ir vienas svarbiausių – seno dulkių siurblio pakeitimas į geresnį.

„Pačiomis naujausiomis technologijomis pasižymintys dulkių siurbliai susiurbia kiek įmanoma daugiau nešvarumų. Kuo siurblys susiurbs daugiau įvairiausių dalelių, tuo žmogus turės mažiau darbo vėliau valant dulkes. Pavyzdžiui, siurbliai su 200W galia padės greitai išvalyti net tankų, ilgo plauko kilimą ir išsiurbti dulkes iš sunkiausiai prieinamų kampų“, – pasakoja „Samsung“ buitinės elektronikos vadovas Baltijos šalyse.

Tačiau pasak eksperto, dulkių siurblys galintis pašalinti nešvarumus namuose, jau nieko nebestebina, ne ką mažiau svarbu, kad šiuolaikiniai prietaisai taip pat padėtų apsisaugoti nuo įvairių alergijų.

„Šiandien dar didesnį dėmesį teikiame mus supančiam orui, svarbu, kad ji būtų kuo švaresnis, todėl ir mūsų kompanija nuolatos ieško sprendimų, palengvinančių vartotojo kasdienybę. Naujausias „POWERstick Jet“ dulkių siurblys sukurtas su savo klasėje geriausia 5 sluoksnių HEPA filtravimo sistema, kurios pagalba filtras sulaiko net 99,999 proc. dulkių dalelių ir alergenų, neleisdamas jiems pasklisti į orą per išmetimo angas“, – sako T. Deržanauskas.

Įmanoma tampa tai, ko anksčiau namuose negalėjote padaryti 

Ar įsivaizduojate, kad greitu metu jums nebebus būtina švarko nešti į valyklą? T. Deržanauskas pasakoja, kad vienas įdomesnių greitai rinkoje pasirodysiančių išradimų – rūbų atnaujinimo spinta, kurią vartotojai galės turėti tiesiog savo namuose ir, tikėtina, pamiršti sauso valymo valyklas.

„Viena naujausių kompanijos inovacijų – lengvai namuose į baldus įmontuojama „Airdresser“ spinta leis išvalyti net giliai įsiskverbusias dulkes bei bakterijas, o įsigėrusius kvapus panaikins per keletą minučių“, – pasakoja „Samsung“ buitinės elektronikos vadovas Baltijos šalyse.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”
Padėti kovoti su alergijomis gali ir buitinė technika