Sveikata

Pagalbos ranką Kalėjimo departamento įstaigoms ištiesė Lietuvos advokatūra

Šalyje pratęsus karantiną toliau dirbti nuotoliniu būdu rekomenduojama ir advokatams. Tačiau yra išskirtinių atvejų, kuomet jie privalo lankytis įkalinimo įstaigose. Siekdama pasirūpinti advokatų sveikata, Lietuvos advokatūra įsigijo apsauginių kaukių ir jau nuo šiandien jos jiems dalinamos visose įkalinimo įstaigose.

Karantino laikotarpiu Advokatūra rekomenduoja apriboti fizinį kontaktą su klientais, atstovaujamaisiais ir ginamaisiais, o konsultacijas, susitikimus, posėdžius vykdyti nuotoliniu būdu, išskyrus būtinas ir neatidėliotinas situacijas, kuomet tai besąlygiškai būtina ginant žmogaus teises.

„Advokatai saugodami save, savo artimuosius ir visuomenę, stengiasi darbą organizuoti nuotoliniu būdu, imasi įmanomų apsaugos priemonių nuo pavojingo viruso. Taip pat mes užtikriname dalyvavimą privalomuose procesiniuose veiksmuose, kurie negalėtų vykti be advokato dalyvavimo. Vis dėlto, teisingumo ministro įsakymais, Teisėjų tarybos bei ikiteisminio tyrimo institucijų sprendimais būtinas dalyvavimas proceso veiksmuose karantino laikotarpiu yra sumažintas iki minimumo“, – teigė Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Atsižvelgdama į tai, Advokatų taryba įsigijo tūkstantį vienkartinių apsauginių kaukių ir jos buvo išsiųstos Kalėjimų departamento sistemos įstaigoms: Vilniaus pataisos namams, Kauno nepilnamečių pataisos namams, Kybartų pataisos namams, Laisvės atėmimo ligoninei, Pravieniškių pataisos namams, Alytaus pataisos namams, Vilniaus pataisos namams, Marijampolės pataisos namams, Šiaulių tardymo izoliatoriui, Panevėžio pataisos namams ir Kauno tardymo izoliatoriui. Minėtose įstaigose apsauginės kaukės neatlygintinai bus išduodamos advokatams, atvykusiems susitikti su klientais.

Prof. dr. I. Vėgėlės teigimu, yra nemažai atvejų, kuomet advokatai atsisako teikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, nes kai kuriuose regionuose nėra užtikrinamos saugios sąlygos. Dalį įsigytų kaukių Advokatūra persiuntė ir VGTP tarnybai – taip bent pradžioje siekdama padėti valstybės institucijai užtikrinti nuolat teisinę pagalbą teikiančių advokatų minimalų saugumą.

„Tikimės, kad artimiausiu metu tarnyba savarankiškai ras galimybių sudaryti advokatams tinkamas ir sveikatai nepavojingas veiklos sąlygas per visą karantino laikotarpį kaip tai nustatoma Teisingumo ministro įsakyme ir Vyriausybės teisės aktuose“, – teigė prof. dr. I. Vėgėlė.

Pranešimą paskelbė: Aleksandra Armoškaitė, Lietuvos advokatūra