Laisvalaikis

Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti

Kol Lietuvą stingdo šaltis, organizmui trūksta vitamino D, o žydra dangaus spalva jau spėjo pasimiršti, galite dar pusmetį skendėti melancholijoje arba krautis lagaminus ir skristi ieškoti šilumos svetur. Būtent taip padarė turinio kūrėja Kornelija Čekuolienė, kartu su linksma kompanija įkvėpimą, saulę bei ramų poilsį atradusi Egipte. Moteris dalijasi šviežiais įspūdžiais bei pataria, ką būtina žinoti čia keliaujant šeimoms su vaikais.

Ramus ir kokybiškas poilsis

Socialinių tinklų turinio kūrėja Kornelija Čekuolienė nutarė drėgną lietuvišką orą iškeisti į saulėtus orus ir kartu su šeima bei draugų kompanija išvyko tingių atostogų į Egiptą. „Tai puiki vieta norintiems atitrūkti nuo darbų, rūpesčių, buities ir pasinerti į malonų poilsį. Žinoma, kiekvienas renkasi, koks atostogų variantas jam pats priimtiniausias. Kadangi mūsų keliautojų kompanijoje buvo du maži vaikai, daugiausia laiko leidome erdvioje viešbučio teritorijoje, o veiklos čia netrūko nei mažiems, nei vyresniems“, – pasakoja pašnekovė, pasirinkusi poilsį „Pickalbatros Aqua Blu Resort“ viešbutyje, Hurgadoje.

Pasak keliautojos, keli sujungti viešbučiai turėjo didelę teritoriją, nemokamą pervežimą prie jūros, daugybę restoranų, veikusių net ir vėlyvo vakaro metu. Tuo tarpu mažuosius keliautojus labiausiai sužavėjo šildomas lauko baseinas, iš kurio nesinorėjo išlipti.

„Čia pat, iš viešbučio, galėjome nusileisti laiptais žemyn ir apžiūrėti rifą bei savo akimis pamatyti, kaip atrodo povandeninis pasaulis. Tai įspūdingas reginys, kurį verta išvysti kiekvienam, – sako K. Čekuolienė, prisimindama ne tik smagias atostogas Hurgadoje, bet ir viešbutyje vykusius vakaro pasirodymus. – Vieną vakarą stebėjome ugnies šou, kitą – akrobatų pasirodymą, klausėmės gyvos muzikos. Be to, pramogų bei dėmesio netrūko ir vaikams, kurie negalėjo atsidžiaugti vandens kalneliais ir batutais. Šiame viešbutyje mažiesiems yra įkurtos net atskiros patalpos restoranuose, kuriuose galima rasti įvairiausio vaikams pritaikyto maisto.“

Žinoma, smalsūs keliautojai vien viešbučio teritorija neapsiribojo. „Kadangi gyvenome šiek tiek už Hurgados centro, vykome pasidairyti į patį centrą bei delfinariumą „Dolphin World’s“, pasižiūrėti delfinų pasirodymų. Tai vienas moderniausių delfinariumų pasaulyje, o valandą trunkantis delfinų ir kitų jūros gyvūnų pasirodymas bus puiki pramoga ne tik vaikams, bet ir visai šeimai. Žinoma, prieš vykstant į Egiptą svarbiausia įsivertinti kultūrinius skirtumus, nes jų čia tikrai yra, o atvykus belieka atsipalaiduoti ir mėgautis nerūpestingu poilsiu“, – pataria K. Čekuolienė.

Pramogos suaugusiems ir vaikams

Pasak didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturo“ produkto atstovės Neringos Kurtinaitienės, Hurgada, kartu su Šarm aš Šeichu, yra vieni pagrindinių turistų traukos vietų Raudonosios jūros pakrantėje: „Hurgadą jau būtų sudėtinga įsivaizduoti kaip mažą žvejų kaimelį, nes pastaraisiais dešimtmečiais turizmo plėtra šioje teritorijoje buvo įspūdinga. Tad dabar čia rasite didžiulius, prabangius pajūrio kurortus, skirtus poroms ir šeimoms, norinčioms pabėgti nuo europietiško žiemos šalčio. Sausis, vasaris, taip pat ir kovas yra puikūs mėnesiai pažinti Egiptą ir puikiai čia pailsėti, o skrydžių pasiūla gausi, tad galite atrasti kelionės laiką, kuri jums patogiausia. Visada galime patarti dėl kelionės trukmės, viešbučių bei pramogų visiems šeimos nariams, kad poilsis Egipte atitiktų būtent jūsų lūkesčius“

Viešint Hurgadoje N. Kurtinaitienė rekomenduoja aplankyti Giftūno salą, esančią vos už kelių kilometrų nuo kranto, o jos kraštovaizdis, primenantis dykumą, apsuptas turkio spalvos vandens. Be to, netoli kranto akį džiugina ryškūs rifai: „Spalvingas ir gyvybės pilnas jūros dugnas traukia keliautojus iš viso pasaulio, tad visai nenuostabu, kad viena iš privalomų patirčių Hurgadoje yra nardymas.“

Be įspūdingo vandens pasaulio, verta susipažinti ir su kultūrine miesto puse. „Hurgados centre gausu vietinių kavinių, barų ir parduotuvių, o jei nuvyksite į prieplauką, galėsite netrukdomi pasivaikščioti promenada, iš kurios atsiveria Raudonosios jūros panorama. Verta patyrinėti ir senąją miesto dalį, pasivaikščioti po rytietišką turgų, pasimėgauti saule ir šilto vėjo dvelksmu. Nors pastaraisiais dešimtmečiais miestas labai pasikeitė, centre vis dar išliko tradicinis egiptietiškas stilius ir keletas įdomių turgaviečių, pavyzdžiui, El Dahar, kurioje galite įsigyti įvairių suvenyrų. Žinoma, lankydamiesi čia nepamirškite pasitelkti derybų įgūdžių“, – pataria N. Kurtinaitienė.

Viešbučiai pritaikyti kiekvieno skoniui

Pasak N. Kurtinaitienės, Hurgada labiausiai garsėja 5 žvaigždučių „viskas įskaičiuota“ tipo paplūdimio kurortais ir daugybe pramogų. Tačiau renkantis viešbutį, specialistė rekomenduoja pasidomėti ne tik žvaigždučių skaičiumi, bet ir jo teikiamomis paslaugomis bei kitų atostogautojų atsiliepimais.

„Hurgadoje yra nemažai viešbučių, pritaikytų patogiam šeimos poilsiui. Kai kurie žiemos metu turi šildomus lauko baseinus, siūlo vaikišką meniu, animatorių paslaugas, diskotekas, žaidimų aikšteles bei vandens kalnelius. Tad jei norite nerūpestingo poilsio, patarčiau rinktis tokį viešbutį, kuriame apgalvotos tiek vaikų, tiek suaugusiųjų pramogos“, – pataria „Novaturo“ produkto atstovė ir priduria, jog tikrai galima rasti kokybišką viešbutį pagal kiekvieno lūkesčius bei kišenę.

Žinoma, ne mažiau svarbu pasirinkti ir tinkamą kurortą, kuriame leisite atostogas. „Galite būti ramūs, jog apsistojus Hurgadoje, galėsite ne tik kokybiškai ilsėtis prie baseino ar jūros, bet ir tyrinėti istorinį bei kultūrinį Egipto palikimą. Iš čia patogu planuoti ekskursijas į Luksoro miestą su įspūdinga Karnako šventykla, Karalių slėniu bei faraonės Hatčepsutės pomirtine šventykla. Žinoma, keliaujant su vaikais, reikėtų atsižvelgti į ekskursijos trukmę bei vaiko amžių“, – pataria atstovė.

Pranešimą paskelbė: Aušra Matulaitytė, Integrity PR, UAB

Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti


Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti


Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti


Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti


Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti