Laisvalaikis

Paryžiaus melodijos, kinas ir austrės: „Prancūziškos atostogos“ Vilniuje

Penktadienį su Edith Piaf dainomis, prancūzišku kinu ir delikatesais sostinėje prasidėjusios „Prancūziškos atostogos“ tęsis iki sekmadienio vakaro. Šį savaitgalį Vilnius kviečia aplankyti romantiškus koncertus, žiūrėti gerus filmus, kartu su gidais pažinti prancūziškas Vilniaus istorijas, o sekmadienį bus galimybė susipažinti su nacionaliniu prancūzų žaidimu – petanke.

Šeštadienį ir sekmadienį nuo ankstaus ryto prancūziškais delikatesais ir muzika vilios Halės turgus, o nuo 11 val. kruasanų, prancūziškų blynelių ir austrių bus galima paskanauti Lukiškių aikštėje. Pastaroji kvies užsukti ir šeštadienį vakare, kur 18 val. prasidės vakarėlis „Côte d’Azur“ Prancūzijos Žydrosios pakrantės stiliumi, o nuo 20 val. vyks paryžietiškos komedijos „Dvilypiai gyvenimai“ peržiūra.

Norintys šeštadienį praleisti romantiškai, klausantis prancūziškos poezijos, kviečiami po pietų užsukti į K. Sirvydo skverą, kuriame 17 val. poeziją skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis, o 19 val. prasidės aktorės Birutės Mar poezijos vakaras – koncertas „Po Paryžiaus dangum“.

Prancūzų kilmės kompozitorius, šiuolaikinės muzikos ir šokio atlikėjas Phil Von 17 val. pakvies į autentišką prancūzišką elektroninės muzikos ir poezijos pasimatymą „Čia ir dabar“ Užupio meno inkubatoriaus kiemelyje.

Sekmadienį Bernardinų sode nuo 14 iki 18 val. bus žaidžiama petankė – prancūzų nacionalinis žaidimas. Prisijungti ir išmokti galės kiekvienas. 12 val. Lukiškių aikštėje bus laukiami mažieji: čia bus rodomas filmas vaikams „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“. Šeimos ir vaikai bus kviečiami į Paryžiaus Bastiliją primenančią Vilniaus gynybinės sienos bastėją, kurioje šeštadienį ir sekmadienį 14 val. startuos programa „Bastilijos paėmimo šventė vaikams“.

Visą savaitgalį vyks orientacinis žaidimas „Prancūziškas Vilnius“, vyks ekskursijos su gidais „Pohuliankos berniukas su kaliošu“, „Vilnius su muzika: prancūzų pėdomis“, „Prancūzų nuotykiai Vilniuje“ ir kitos. Visą dienos programą rasite čia: https://www.govilnius.lt/prancuzisko-savaitgalio-programa

Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ paskelbta kampanija „Atostogos Vilniuje“ kviečia Lietuvos gyventojus apkeliauti pasaulį per septynis savaitgalius. Kas antrą vasaros savaitgalį nuo Vilnius virsta vis kita šalimi. Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kuria septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros – Italija, Indija, JAV, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti www.atostogosvilniuje.lt.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė
Paryžiaus melodijos, kinas ir austrės: „Prancūziškos atostogos“ Vilniuje