Sveikata

Pasiskiepijusių Vilniuje skaičiai auga, jau galima rinktis skirtingą vakciną antram skiepui

Pasiskiepijusių Vilniuje skaičiai auga, jau galima rinktis skirtingą vakciną antram skiepui
Praėjusią savaitę Vilnius fiksavo tokius pasiskiepijusių skaičius, kokių nematė nuo birželio vidurio – vakcinas gavo apie 22 000 žmonių, iš jų beveik 4000 – skiepobusuose. O nuo šios savaitės laukia dar viena naujovė – pirmoji ir antroji pasirinktos vakcinos galės būti skirtingo gamintojo. 

Nuo šiol gyventojai gali rinktis skirtingas pirmąją ir antrąją vakcinas. Toks pasirinkimas galimas pasiskiepijusiems „Comirnaty“ (gamintojo „Pfizer-BioNTech“) ir „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“). Tarp pirmos ir antros vakcinos dozės turi praeiti mažiausiai 56 dienos (8 sav.), bet ne daugiau nei 84 dienos (12 sav.). Kaip ir pasiskiepijus pilnu vieno gamintojo vakcinos kursu, taip ir sumaišius skirtingas vakcinas, pasiskiepijusiąjam bus išduodamas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas bei galimybių pasas. Galima registruotis www.koronastop.lt arba 1808, o artimiausiu metu ir be registracijos visuose skiepobusuose ar vakcinacijos punktuose.

Kada ir kur sustos siepobusas galima matyti čia: https://vakcina.vilnius.lt/

Šią savaitę kelionę po rajonus tęs ir vakcinų mikroautobusas, kuris lankysis Rasų, Šnipiškių, Vilkpėdės, Fabijoniškių, Žirmūnų, Naujamiesčio, Antakalnio, Naujininkų, Verkių, Rasų, Žvėryno, Grigiškių, Viršuliškių, Pilaitės, Justiniškių ir kt. seniūnijose. Visi norintieji pasiskiepyti tai padaryti galės be registracijos, užtenka turėti asmens dokumentą.

Primenama, kad mobilios komandos vyksta vakcinuoti ir į įmones, kuriose susirenka bent 50 norinčių pasiskiepyti darbuotojų. Jeigu pageidaujate, kad mobili vakcinacijos komanda atvyktų ir į jūsų įmonę, prašom kreiptis el. paštu vakcinaimonems@vilnius.lt arba tel. 85 211 2761.
 Skiepijimas Lukiškių a. vakcinacijos punkte ir „Litexpo“.

Šią savaitę Lukiškių aikštėje esančiame punkte nuo COVID-19 skiepijama I–IV nuo 10 val. iki 20 val., V-VI – nuo 10 val. iki 24 val., o sekmadienį  – nuo 10 val. iki 15 val. 

Lukiškių a. vakcinacijos punkte šią savaitę skiepijama:• rugpjūčio 9 d.  – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Moderna“ vakcinos;• rugpjūčio 10-15 d. – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“), „Moderna“ ir „Janssen” vakcinos.„Litexpo“ vakcinacijos centre šią savaitę skiepijama:• „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“)  – rugpjūčio 9–13 d. planuojama paskiepyti 2500 asmenų, kurie galės sutrumpinti revakcinacijos laiką arba gauti pirminę dozę;• „Moderna“ – rugpjūčio 9–13 d., planuojama paskiepyti 2500 asmenų, iš kurių 200 bus revakcinuojami, o 2300 gaus pirmąją dozę;• „Pfizer-BioNTech“ vakcinomis – rugpjūčio 9–13 d.  dienomis planuojama paskiepyti 16000 asmenų, iš kurių 6000 gaus jau antrą dozę, o 10000 – pirmąją. Norintys pasirinkti konkretų laiką pirmam skiepui kviečiami registruotis čia – https://vakcina.vilnius.lt/.

Gyventojai be registracijos į „Litexpo“ šią savaitę savaitę gali atvykti nuo pirmadienio iki penktadienio 10-18 val. Be registracijos bus galima pasiskiepyti šiomis vakcinomis:• rugpjūčio 9 – 13 d. „Pfizer-BioNTech“, „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“), „Moderna“ ir „Jannsen“ vakcinos.Savaitgalį (rugpjūčio 14-15 d.) „Litexpo” vakcinavimo centras nedirbs.
Skiepijimas V. Gerulaičio g.

Vilniuje siūlomas dar vienas patogus būdas pasiskiepyti nuo COVID-19: V. Gerulaičio g. 1, kur daugiau nei metus buvo testuojama, jau galima pasiskiepyti neišlipus iš automobilio. Visi norintys laukiami darbo dienomis nuo 15 iki 20 val. ir savaitgaliais nuo 9 iki 14 val. Savaitgalį tokią skiepų naujovę išbandė ir pasiskiepijo 123 vilniečiai.

Neišlipus iš automobilių ypač patogu skiepytis senjorams ir turintiems judėjimo problemų. Taip pat naujasis skiepijimo punktas bus itin aktualus tiems, kuriems atsibos kas savaitę testuotis ir laukti eilėse mainais pasirenkant šalia esantį vakcinavimo punktą.

• Rugpjūčio 9 d.  – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Moderna“ vakcinos;• Rugpjūčio 10-13 d. – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“), „Moderna“ ir „Janssen” vakcinos;• Rugpjūčio 14-15 d.  – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“), „Moderna“ ir „Pfizer-BioNTech“ vakcinos.Kaip ir  kituose Vilniuje veikiančiuose skiepijimo punktuose bei skiepobusuose, V. Gerulaičio g. 1 punkte tai galima padaryti be registracijos, tereikia su savimi turėti asmens dokumentą. Gyventojai čia gali ateiti ir pėsčiomis – skiepą gaus visi norintieji. 

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė
Pasiskiepijusių Vilniuje skaičiai auga, jau galima rinktis skirtingą vakciną antram skiepui