Laisvalaikis

Paspirtukai mažiausiems: kaip išsirinkti tinkamą ir kokybišką paspirtuką vaikui?

Paspirtukas – viena iš šauniausių “transporto priemonių”, kurią vaikas gali turėti augdamas. Paspirtukas leidžia vaikui ne tik smagiai praleisti laisvalaikį, bet ir leidžia aktyviai leisti laiką. Turėdamas paspirtuką, vaikas daugiau laiko praleis lauke, gryname ore. Negana to, jis bus fiziškai aktyvus, o fizinis aktyvumas – visada į naudą. Dėka kokybiškų, įvairiais dizainais ir ypatybėmis pasižyminčių paspirtukų, mažyliai gali mėgautis pačiais šauniausiais, linksmiausiais pasivažinėjimais. Tiesa, itin platus ir įvairus vaikiškų paspirtukų pasirinkimas gali tapti tikru galvos skausmu: kaip pasirinkti tinkamą, kokybišką ir gerą paspirtuką savo atžalai? Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie padės lengviau ir efektyviau išsirinkti geriausią vaikišką paspirtuką. 

Vaiko amžius 

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį tėvai prieš pirkdami vaikui pirmąjį paspirtuką turi apmąstyti yra tai, ar vaikas jau yra pakankamai didelis paspirtukui. Visi vaikai yra skirtingi, tad ir jų motorikos įgūdžiai tikrai nėra vienodi. Tačiau, bendrai paėmus, visi mažyliai, kurie jau moka tvirtai vaikščioti, turėtų gebėti naudotis paspirtuku. Tai reiškia, kad vaikas paspirtuku važiuoti gali maždaug nuo 2 metų amžiaus. Toks ankstyvas amžius ir fizinio aktyvumo palaikymas garantuos, kad vaiko motorikos įgūdžiai vystysis sėkmingai. Žinoma, mažiausiems vaikams skirti paspirtukai yra aprūpinti važiavimą lengvinančiomis ypatybėmis, neretai turi ir papildomas sėdynes, daugiau ratukų. Tokiu būdu, vaikas gali priprasti prie paspirtuko, palaipsniui mokytis jį valdyti. Didesniems vaikams skirti paspirtukai labiau primena tuos, kuriais važinėja suaugę, paaugliai. 

Ratukų skaičius 

Naudinga žinoti, kad vaikiški paspirtukai gali nebūtinai turėti tik 2 ratus. Nuo ratų skaičiaus, iš esmės, priklauso vaiko saugumas ir tai, kokio amžiaus vaikas paspirtuku galės naudotis. Mažiausiems vaikams skirti paspirtukai, dažniausiai, turi 3 ratus. Tokį paspirtuką mažyliui yra lengva valdyti, kadangi, juo naudojantis nereikia išlaikyti pusiausvyros. Važiuojant pats paspirtukas išlaiko pusiausvyrą, todėl, vaikas gali mėgautis saugiu važiavimu. Dažniausiai, du ratukai būna talpinami priekyje, o likęs vienas – gale. Tačiau, yra tokių modelių, kurie priekyje turi vieną, o gale – du ratukus. Ilgainiui, vaikas važinėdamas su tokiu paspirtuku išmoksta laikyti pusiausvyra, perpranta važiavimo techniką ir įgauna daugiau drąsos. Tokiam metui atėjus, laikas imti žvalgytis paspirtuko su 2 ratais. Tai standartinės išvaizdos paspirtukas, kurį yra šiek tiek sunkiau valdyti nei tą, kuris turi 3 ratus. Šie paspirtukai reikalauja daugiau įgūdžių, o vaikas važiuodamas juo privalo mokėti išlaikyti lygsvarą. Dažniausiai, tokius paspirtukus naudoja vyresni vaikai, kuriems yra daugiau nei 5 metai. 

Reguliuojamas aukštis bei kitos, papildomos ypatybės 

Labai svarbu, kad paspirtuku vaikas galėtų naudotis kiek įmanoma ilgiau. Tai reiškia, kad geriausias bus tas paspirtukas, kuris galės augti kartu su vaiku. Tad, reguliuojamo aukščio funkcija yra viena iš svarbiausių. Naudinga, jei paspirtuko vairas yra reguliuojamo aukščio. Tokiu būdu, jį lengva pritaikyti pagal vaiko ūgį. Nepamirškite, kad renkantis paspirtuką labai svarbu atsižvelgti ir į maksimalią apkrovą, kurią šis gali pakelti. Dažniausiai, pirmieji paspirtukai tinka iki kol vaikų svoris pasiekia net iki 50 kg. Būtent gamintojas Globber siūlo tokius paspirtukus, kurie gali augti su vaiku ir atlaiko didelį svorį. Tačiau, skirtingų gamintojų paspirtukai pasižymi skirtingomis ypatybėmis. Verta paminėti, kad plastikiniai paspirtukai, greičiausiai, atlaikys kur kas mažesnį svorį, nei metaliniai. Kita vertus, iš plastiko pagaminti paspirtukai bus lengvesni nei metaliniai, todėl, vaikas tokiu paspirtuku galės patogiau naudotis. Dar viena ypatybė, kurios nereikėtų praleisti pro pirštus – kojų atrama. Ji privalo būti tvirta, o svarbiausia – neslidi. Dėl šios priežasties, labai svarbu pasirinkti tokį paspirtuką, kurio kojų atrama yra padengta neslystančia medžiaga, kuri suteikia puikų sukibimą su kojomis. Žinoma, nepamirškite ir dizaino. Vaikams itin svarbus vizualinis daiktų vaizdas, todėl, paspirtuko išvaizda jiems yra, ko gero, svarbiausia. Mergaitės mėgsta rožinius, ryškius ir blizgančius, berniukams patinka tamsūs, super herojų lipdukais papuošti paspirtukai. Na, o platus įvairių dizainų ir ypatybių, tokių kaip šviečiantys ratukai, pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas ras tokį paspirtuką, kuris labiausiai tiks ir patiks vaikui. Galiausiai, nepamirškite pasidomėti ir paspirtuko gamintojų. Globber paspirtukai, šiomis dienomis, yra labai populiarūs, tačiau, varle.lt svetainėje rasite ir platų kitų gamintojų paspirtukų pasirinkimą. 

Apsilankykite varle.lt internetinėje parduotuvėje – tikime, kad rasite savo atžalai tinkamiausią paspirtuką bei daugybę kitų prekių, už draugišką kainą!