Pasidaryk

Patarimai moterims: kaip padidinti turimo „Apple iPhone“ ir savo saugumą

Sutikite, dauguma iš mūsų kasdien iš savo rankų nepaleidžiame numylėto „Apple iPhone“ išmaniojo telefono. „iPhone“ jau seniai yra tapęs ne tik labai praktišku ir funkcionaliu pagalbininku, tačiau ir labai madinga stiliaus detale. Tačiau reguliariai naudojant išmanųjį telefoną taip pat didėja ir jo pažeidimo rizika, todėl naudinga sužinoti, kokių priemonių galime imtis, kad padidintume savo naudojamo „iPhone“ saugumą. O tam, kad ir pačios jaustumėtės saugiau, pateiksime naudingą patarimą, kuris pravers kiekvienai „Apple iPhone“ išmaniojo telefono naudotojai.

Kaip apsaugoti savo „iPhone“ telefoną

Įsigijusios išmanųjį telefoną neleiskite, kad jam kas nors nutiktų! Vienos didžiausių baimių, kurios daugumą mūsų aplanko, yra telefono nukritimas ant žemės arba atsitrenkimas į kitą kietą paviršių, dėl kurio jis būtų sugadinamas. Statistika rodo, kad vienas iš dažniausiai atliekamų telefono remonto darbų yra „iPhone“ ekrano remontas. Todėl būtina imtis reikiamų priemonių, kad jūsų „Apple iPhone“ išmanusis telefonas būtų visiškai apsaugotas nuo bet kokios galimos žalos.

Įsigykite telefono dėklą

Planuodamos biudžetą, kurį skirsite naujam išmaniajam telefonui, turėtumėte į jį įtraukti ir patvaraus bei kokybiško telefono dėklo kainą. Tai vienas paprasčiausių būdų apsaugoti telefoną nuo bet kokių fizinių pažeidimų. Rinkoje parduodama begalė apsauginių dėklų, todėl tikrai rasite tokį, kuris atitiktų konkrečius jūsų poreikius. Nepaisant to, ar jums yra reikalingi Apple iPhone 13 deklai, ar apsauginiai dėklai bet kuriam kitam „Apple iPhone“ išmaniojo telefono modeliui, šiuolaikinėje rinkoje nesunkiai rasite didelį saugumą ir patogumą suteikiantį telefono dėklą. Be to, jūs visuomet galite pasirinkti ir vandeniui ar dulkėms atsparų dėklą, priklausomai nuo to, kas yra aktualu jūsų kasdienėje veikloje.

Naudokite ekrano apsaugą

Kaip turbūt jau supratote, telefono ekranas reiškia viską! Beveik neįmanoma valdyti telefono be tinkamai veikiančio ekrano. Todėl būtina bet kokia kaina jį apsaugoti. Rinkoje yra nemažai ekrano apsaugų, kurias galima įsigyti. Labiausiai paplitusios yra plona plėvelė, kuri dedama ant ekrano ir apsaugo telefoną nuo galimų įbrėžimų. Tačiau taip pat yra ir grūdinto stiklo ekrano apsauga, kuri sulaukia vis didesnio vartotojų dėmesio. Pastaroji yra daug tvirtesnė ir užtikrina apsaugą nuo didelių įbrėžimų ar ekrano įtrūkimų. Pavyzdžiui, jei bus naudojamas Apple iPhone 13 Pro Max apsauginis stiklas, lengviau išvengsite dažnai pasitaikančių ekrano įtrūkimų ar kitokių pažeidimų.

Saugokite savo telefoną

Nemažos dalies vartotojų įprotis telefoną nešiotis kartu su kitais daiktais savo kelnių ar striukės kišenėje. Be to, moterys dažnai telefoną įsimeta į savo rankinės pagrindinį skyrių, kuriame taip pat yra ir raktai, monetos bei kiti aštrūs daiktai. To daryti tikrai nerekomenduojama, kadangi visa tai gali pažeisti jūsų išmanųjį telefoną. Turite būti atsargios ir atskirti savo „iPhone“ telefoną nuo tokių daiktų, kad išvengtumėte galimų ekrano pažeidimų.

Eidamos nerašykite SMS žinučių

SMS žinučių rašymas nėra tas pats, kas atsiliepimas į telefono skambutį (į kurį, beje, galima atsiliepti ir naudojantis laisvų rankų įranga), nes jos atima visą jūsų dėmesį. Nerašykite SMS žinučių eidamos, nes galite už ko nors užkliūti, į ką nors atsitrenkti ir lengvai sugadinti telefoną. Be to, jokiu būdu telefonu nesinaudokite vairuodamos, kadangi tokiu atveju keliate pavojų ne tik sau, tačiau ir kitiems eismo dalyviams.

Telefoną nešiokite ne kelnių, o atskiroje užsegamoje rankinės kišenėje

Tai saugumo priemonė, kuri užtikrins, kad telefonas lengvai nenukris. Tai laikoma dviguba telefono apsauga, nes jis bus apsaugotas nuo įvairių veiksnių, pvz., prastų oro sąlygų, įbrėžimų ir kt.

Nesineškite telefono į vonios kambarį

Nemažai žmonių yra numetę telefoną vonios kambaryje ir jį negrįžtamai sugadinę. Turėtumėte išsiugdyti įprotį su savimi į vonios kambarį telefono nesinešti. Tai yra veiksminga prevencinė priemonė, dėl kurios išvengsite bet kokios tikimybės, kad telefonas išslystų iš rankų ir nukristų į tualetą, kriauklę, vonią ar atsitrenktų į kietas vonios kambario grindis.

Kaip „Apple iPhone“ SOS funkcija gali mus apsaugoti

Daugelis moterų teigia nesijaučiančios labai saugios – ypač, kai joms tenka labai anksti keliauti į darbą arba labai vėlai iš jo grįžti. Aplankančios baimės ir nesaugumo jausmas dar labiau padidėja tuomet, kai ateina žiemos metas ir ima gerokai anksčiau temti. Tačiau ar žinojote, kad „Apple iPhone“ SOS funkcija gali padėti jums jaustis saugiau?

Tai yra labai nesudėtinga, tačiau ypač vertinga „iPhone“ išmaniojo telefono funkcija, kurią paprasta nustatyti ir lengva naudoti. Nemaža dalis moterų pripažįsta, kad anksčiau nežinojo apie šią funkciją, kurią galima rasti „iPhone“ nustatymuose ir kuri krizės atveju įspėja naudotojo kontaktus, su kuriais galima susisiekti kritiniu atveju.

Oficialioje „Apple“ svetainėje yra pateikiama išsami informacija apie šią funkciją, taip pat aiškios instrukcijos, kaip ją nustatyti. Svetainėje rašoma, kad tuomet, kai skambinate naudodami SOS, jūsų „iPhone“ automatiškai paskambins vietiniu skubios pagalbos numeriu. Taip pat galite pridėti skubios pagalbos kontaktus. Pasibaigus pagalbos skambučiui, „iPhone“ gali įspėti pagalbos kontaktus tekstiniu pranešimu, nebent pasirenkate atšaukti šią parinktį. „iPhone“ jiems siunčia jūsų dabartinę buvimo vietą, o tam tikrą laiką, kai esate įjungusios SOS režimą, jis siunčia atnaujintus duomenis pagalbos kontaktams, kai jūsų buvimo vieta pasikeičia.

Skubios pagalbos funkcijos veikimo būdas priklauso nuo to, kokį „iPhone“ modelį naudojate. Tačiau jei naudojate vieną iš naujesnių „iPhone“ modelių, galite paspausti ir palaikyti šoninį užrakto mygtuką ir vieną iš garsumo mygtukų, kol pasirodys „Emergency SOS“ šliaužiklis. Tuomet vilkite jį, kad iškviestumėte pagalbos tarnybas. Jei ir toliau laikysite nuspaudusios šoninį mygtuką ir garsumo mygtuką, o ne vilksite šliaužiklį, prasidės atgalinis laiko skaičiavimas ir pasigirs perspėjimo signalas – laikykite mygtukus nuspaustus tol, kol baigsis atgalinis laiko skaičiavimas, kad automatiškai iškviestumėte pagalbos tarnybas.

Automatinio skambučio funkciją galima įjungti arba išjungti „Emergency SOS“ nustatymuose. „Apple“ svetainėje teigiama, kad tuomet, kai „Auto Call“ funkcija yra įjungta ir bandote paskambinti pagalbos tarnybai, „iPhone“ pradeda atgalinį skaičiavimą ir pasigirsta įspėjimas. Pasibaigus atgaliniam skaičiavimui, „iPhone“ automatiškai paskambina pagalbos tarnyboms.

Tuo tarpu, jei išjungsite minėtą nustatymą, vis tiek galėsite skambinti naudodami „Emergency SOS“ šliaužiklį. O jei jūs naudojate senesnės kartos „iPhone“ modelį (pvz., „iPhone 7“ ar senesnį), turėtumėte penkis kartus greitai paspausti šoninį arba viršutinį užrakto mygtuką, kad atsirastų „Emergency SOS“ šliaužiklis. Tada galite vilkti „Emergency SOS“ šliaužiklį ir skambinti pagalbos tarnyboms.

Pasibaigus skambučiui, „iPhone“ išsiųs skubios pagalbos kontaktams tekstinę žinutę su jūsų dabartine buvimo vieta, nebent nuspręsite atšaukti šią parinktį. Net jei vietos nustatymo paslaugos yra išjungtos, jos bus laikinai įjungtos skubios pagalbos atveju. Jei jūsų buvimo vieta pasikeis, jūsų kontaktai gaus atnaujinimą, o jūs gausite pranešimą maždaug po dešimties minučių.

Taigi, visos išvardytos priemonės gali padėti kiekvienai iš mūsų padidinti ne tik savo „iPhone“ saugumą, bet ir pačioms pasijusti daug saugiau.