Pokarantininės krikštynų dovanų tendencijos ir primirštos tradicijos
Šiemet įsisiautėjęs virusas gerokai apmažino švenčių kiekį ir mastą. Ne išimtis – ir krikštynos. Kita vertus, sulėtėjęs tempas leido labiau apmąstyti ne tik švenčių organizavimą, bet ir į jas nešamas dovanas. Juvelyrinių parduotuvių savininkai vieningai sutaria, kad dovanos iš sidabro mažiesiems kaip niekad populiarios. Kaip klasikai pavyko nurungti kurį laiką madingus buvusius milžiniškus meškinus ir kitą pompastiką?
Papuošaluose slypi energija
„Gali būti, kad žmonės atsigręžė į klasikiniuose papuošaluose slypinčią energiją, linkėdami mažyliams kuo geresnio gyvenimo. Juk papuošalai gali turėti kūrėjo energijos, o būdami su žmogumi prisigeria būtent jo energijos. Mineralai, kuriais dekoruojame papuošalus, taip pat neša savo energiją. Po žeme šešis milijardus metų gulėjusiuose deimantuose slypi tam tikra sąmonės galia“, – sako „Koljė“ juvelyrikos dizainerė Rūta Domar, sukūrusi pakabukų angelų ir pakabukų sparnų kolekcijas vaikams ir visiems, kuriems norisi teigiamos energijos ir apsaugos. Pakabukų angelų kolekciją sudaro septyni archangelai, nešantys skirtingą linkėjimą ir globojantys įvairias sritis, jų aprašus galima rasti https://kolje.lt/krikstynu-dovanos svetainėje. Archangelai ir linkėjimai pakuojami dovanų dėžutėse, tinkamose krikštynoms.
Gintaras turi gydomųjų galių
Ne mažiau populiarūs kaip krikštynų dovana ir gintariniai karoliai. Tik ne visi dovanotojai žino, kad šis papuošalas ne tik gražus, bet ir naudingas sveikatai. Liaudies medicinoje jis nuo seno naudotas dantukų dygimo skausmui malšinti, taip pat kaip priešuždegiminė priemonė nuo ligų. „Svarbiausia pirkti kokybiškus karolius iš patikimo gamintojo, nes netinkamai suverti karoliai gali būti vaikams net pavojingi“, – primena „Koljė“ juvelyras Tadas Vaidžiulis, savo trijų vaikų įkvėptas gaminti pačius saugiausius dirbinius.
Sidabrą verta naudoti pagal paskirtį
Vis dažniau prisimenama ir sidabrinių gaminių vertė, nors iš tiesų pati populiariausia krikštynų dovana – sidabriniai šaukšteliai – retai kada naudojami pagal paskirtį. Sidabras turi dezinfekcinių savybių, todėl valgyti iš tokio šaukštelio vaikui būtų labai naudinga. „Dar labai populiarūs sidabriniai čiulptukai ir barškučiai, o štai kryželių prie krikštynų dovanų pasiūlymų „Koljė“ nerasite, nes yra senas prietaras, kad tokia dovana gali užkrauti vaikui naštą,“ – apie dovanų simbolikos subtilybes pasakoja Rūta Domar, besidominti amuletais.
Akivaizdu, kad klasikinės dovanos yra ilgaamžės, turi energinių galių, gali tapti šeimos relikvija ir išlieka geru prisiminimu gerokai ilgiau už bet kurią kitą krikštynų dovaną. Be to, dažnai yra ne tik prasmingos, bet ir gali būti naudojamos praktiškai įvairiais gyvenimo tarpsniais.
Pranešimą paskelbė: Tadas Vaidžiulis, UAB „Koljė”