„Vasara mums dovanoja pilnas pievas nuostabių žiedų, akį džiugina gėlynų grožis ir pačių įvairiausių augalų gausa. Tai metas, kada galime atskleisti kūrybiškumą ir išmokti susikomponuoti puikiai estetiškai atrodančias puokštes. Iš praktikos esu pastebėjusi, jog daugeliui tai nemenkas iššūkis, ypač jei norima panaudoti daug gėlių. Dažniausiai jos puokštėje būna perspaustos, skirtingų aukščių, nėra darnos. Tam, kad šventinė puokštė atrodytų estetiškai ir tarsi iš salono, siūlau išmokti ją susikomponuoti spiraliniu būdu“, – kviečia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja EVELINA GRĖBLIAUSKĖ.
Kuriame karkasą
Pradėti kurti dekoratyvinio stiliaus puokštę spiralinio komponavimo būdu reiktų nuo karkaso pasigaminimo. Būtent jis yra tikras puokštės kūrimo pagalbininkas. Geriausia karkasui naudoti minkštos vielos tinklelį, kad jį būtų paprasta ir lengva maigyti. Karkasą reiktų susikurti apvalios formos, o aštrias likusias jo vietas užlenkti į vidų. Po to prie karkaso reiktų prisitvirtinti kojeles. Jų kiekis priklauso nuo kuriamos puokštės dydžio. Beje, jau sukurtoje puokštėje karkaso nesimatys, nes jis bus uždengtas augalais.
Komponavimas
Pasigaminus karkasą su kojelėmis jau galima pradėti komponuoti gėles. Komponuojant spiraliniu būdu yra viena svarbiausia taisyklė – gėlių kotų negalima kryžiuoti. Visi kotai dedasi įstrižai viena kryptimi. Gėles į karkasą reiktų dėti nuo pačio centro. Per tinklo ertmes kišame kotus ir „žaidžiame“ su gėlių aukščiais. Taip pat rekomenduojama nuo gėlių nuimti nereikalingus lapus, kurie leis lengviau ir gražiau komponuoti bei žiedams ilgiau žydėti.
Anot floristės, svarbiausia – estetika. Ties ta vieta, kur puokštė laikoma ir žemiau – niekada neturi likti jokio lapo. Beje, vienas sunkiausių darbų kuriant didelę puokštę – kotų trumpinimas. Kiekvienas kotelis turėtų pjautis su peiliuku įstrižai, tačiau pradedantiesiems puikiai tiks ir aštrus sekatorius. Puokštės kotus reiktų suvienodinti taip, kad pastačius ji stovėtų.
Floristė Evelina teigia, jog tokią puokštę galėtų išmokti pasidaryti kiekvienas ir video pamokoje praktiškai demonstruoja visą kūrimo eigą. Puokštės kūrimui buvo naudotas dekoratyvinis česnakas, leukonijos, aguonos, darželinė blizgė, gvazdikai, eustomos, raganės, papartis, astrancijos.
Download link:
https://wetransfer.com/downloads/95b78a4a34ffd8df1addf334e99cf6bf20200716133358/402e1d97e32fa43ab81a7eed329aff7420200716133439/12ad33
Pranešimą paskelbė: Raimonda Jonuškienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras