Sveikata

Prasidėjo bendra „Vilnius sveikiau“ ir „Lidl“ kampanija „Daržovės kiekvieną dieną – misija įmanoma”

Daržovės yra būtinos kiekvieno vaiko kasdieniame maisto racione, nes jose gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų. „Vilnius sveikiau” atliktas vaikų gyvensenos tyrimas parodė, kad tik 4 iš 10 Vilniaus miesto mokyklinio amžiaus vaikų kiekvieną dieną valgo daržoves.

Liepos 8 d. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau”, bendradarbiaudamas su prekybos tinklu „Lidl“, pradėjo kampaniją „Daržovės kiekvieną dieną – misija įmanoma”, siekiant paskatinti tėvus ir globėjus į vaikų mitybos racioną įtraukti daugiau daržovių.

Minėtas 2020 m. „Vilnius sveikiau” atliktas vaikų gyvensenos tyrimas parodė, kad bent kelis kartus per dieną valgė daržoves dar mažesnė mokyklinio amžiaus vaikų dalis –  24 proc. Nors Vilniuje (41 proc.), lyginant su Lietuva (32 proc.), kasdien daržoves valgė didesnė dalis mokinių, tačiau tie skaičiai vis dar yra per maži. Be to, daržoves bent kartą per dieną valgė didesnė mergaičių (45 proc.) nei berniukų (37 proc.) dalis.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau” laikinai pareigas einanti direktorė Aurelija Šiautkulienė tiki, jog daržovių valgymas tarp vaikų yra visos vaiko aplinkos atsakomybėje: „Vilniaus miesto ugdymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos specialistai visus metus veda vaikams užsiėmimus apie fizinę ir psichologinę sveikatą. Ne išimtis ir sveikos mitybos tema. Tačiau, kiekvienam suprantama, jog vaikams teorijos nepakanka, daržovės ir vaisiai turėtų būti ant kiekvienų namų stalo, kur formuojami mažamečių įpročiai. Juos į ugdymo įstaigą vaikas atsineša iš savo artimiausios aplinkos, todėl didžiausią dėmesį skirsime tėvų ir globėjų švietimui apie daržovių svarbą kasdienėje vaikų mityboje. Palaikysime tėvus ir globėjus, nes suprantame, jog kartais nelengva įkalbėti vaiką suvalgyti daugiau daržovių, tad to sieksime drauge.”

Iniciatyvos partneriai „Lidl” kiekvieną savaitę iki rudens skirs daržovių abonementus dalyvaujantiems daržovių valgymo žaidime.

„Švieži vaisiai ir daržovės neabejotinai yra vienas svarbiausių sveikos mitybos elementų bei užima svarbią vietą ir mūsų klientų pirkinių krepšeliuose. Siekiame savo pirkėjams užtikrinti geriausią vaisių ir daržovių kainos bei kokybės santykį, skiriame didelį dėmesį šviežumui ir kokybei. Be abejonės vaikų mityboje vaisiai ir daržovės yra dar svarbesni, tad tikime, kad šis projektas ženkliai prisidės paskatinant į vaikų mitybą įtraukti dar daugiau šviežio asortimento, o mažiesiems tai bus puiki proga žaismingu būdu pažinti vaisių ir daržovių pasaulį“, – teigė „Lidl Lietuva“ Pirkimų tarnybos vadovė, valdybos narė Ilona Čiužienė.

Žmogui kiekvieną dieną rekomenduojama suvalgyti mažiausiai 250 g įvairių daržovių (išskyrus bulves). Pagrindiniuose patiekaluose daržovės turėtų užimti pusę mūsų lėkštės.

„Vilnius sveikiau” Facebook paskyroje bus skelbiamas žaidimas. Kas savaitę „Vilnius sveikiau” Facebook paskyroje bus skelbiami daržovės „superherojai”, kurie kvies dalintis vaikų patiekalų su daržovėmis nuotraukomis. Dalyviai kiekvieną savaitę galės laimėti „Lidl” dovanų kortelę, už kurią bus galima įsigyti ir daugiau vaisių bei daržovių.

Dalins daržovių „superherojų” lipdukus. Vilniaus miesto ir rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose tėvams, atėjusiems su vaikais, bus dalinami lipdukai su QR kodu, vedančiu į kampanijos polapį.

Veiks „Daržovės kiekvieną dieną – misija įmanoma” internetinis polapis. „Vilnius sveikiau” savo internetiniame puslapyje sukūrė polapį, kur galima rasti žaidimų vaikams, rekomendacijas, naudingą informaciją tėvams.

„Vasara sveikiau” interaktyvūs lauko žaidimai. Juose dalyvauja nuo 5 iki 18 metų vaikai. Užsiėmimo metu dalyviai atlieka įvairias sveikatos ugdymo užduotis sveikatos temomis: sveikatai palanki mityba, fizinis aktyvumas, burnos higiena, psichikos ir visuomenės sveikata. Renginiai jau vyksta nuo birželio 1 d. ir bus vykdomi iki rugpjūčio 14 d.

Daugiau informacijos apie prasidėjusią kampaniją galite rasti „Vilnius sveikiau” socialiniuose tinkuose bei internetiniame puslapyje: https://www.vilniussveikiau.lt/lt/darzoves-kiekviena-diena-misija-imanoma/

Pranešimą paskelbė: Aurelija Murauskaitė, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras