Laisvalaikis

Ryga kviečia lietuvius į vasaros kulminaciją: rengs Juokų žaidynes ir vaišins gimtadienio tortu

Latvijos sostinė priešpaskutinį vasaros savaitgalį bus kaip niekad spalvinga, melodinga ir skani. Visą vasarą renginiais įvairiuose miesto rajonuose stebinanti Ryga rugpjūčio 18–19 dienomis kviečia į ryškiausią vasaros šventę – miesto gimtadienį. Šiemet 822-asis gimtadienis pasitinkamas su šūkiu „Drąsa ir džiaugsmas pražįsta ten, kur susitinkame“ ir įdomių kultūrinių patirčių bei iki šiol dar nematytų renginių programa.

Rygos gyventojus ir svečius rugpjūčio 19 d. sveikins ukrainiečiai „Kalush Orchestra“, mieste vyks nemokami įvairių muzikos stilių koncertai, vaikus dūkti kvies speciali erdvė mažiesiems, taip pat bus organizuojamos Juokų žaidynės su blogiausio pokšto konkursu ir „Rygos gaidžių peštynėmis“. O koks gi gimtadienis be torto – šia proga vyks skaniausio torto konkursas ir jo ragavimas.

„Drąsa ir džiaugsmas yra tai, kas apibūdina pastaruosius metus. Supratome, kaip svarbu palaikyti vieniems kitus ir džiaugtis galint mėgautis laisve. Gimtadienio šventė yra tik viena diena visoje Rygos kultūros vasaroje, kurioje netrūksta drąsių kultūrinių formatų, tokių kaip mikrorajonų festivalis. Jie ne tik patiems rygiečiams, bet ir kaimynams lietuviams jau antrus metus tampa puikia galimybe patirti dar nepažintą Rygą“, –  sako meno istorikė, programos „Drąsos ir džiaugsmo vasara“ kuratorė Lina Brizaka-Priekule.

Išvakarėse – nemokama šventė ir didžiausias Baltijos šalyse dronų šou

Penktadienį, rugpjūčio 18 d., visi kviečiami į išankstinį Rygos gimtadienio renginį Lucavsaloje – saloje Dauguvos upėje. Ten lauks populiarių Latvijos muzikantų koncertas ir didžiausias Baltijos šalyse dronų šou naktiniame Rygos danguje virš Dauguvos upės. Pasitelkus 500 dronų, 10 minučių trukmės audiovizualinis spektaklis pasakos Rygos istoriją nuo praeities iki dabarties, pabrėžiant nuolatinę jos raidą.

Drąsūs pokalbiai Rotušės aikštėje (Rātslaukums)

Šventės atidarymas šeštadienį vyks Rotušės aikštėje, kuri virs Drąsos aikšte. Joje vyks pokalbiai apie drąsą, su miestu savo kultūra ir sveikinimais dalinsis įvairių Rygoje gyvenančių tautinių bendruomenių atstovai. Lietuviai bus vieni jų ir ant scenos lips 17.30 val. Dienos pabaigoje čia verta užsukti pasiklausyti koncerto latvių ir ukrainiečių kalbomis kartu su choru „Maska“.

Duomo aikštėje (Doma laukums) – muzika ir tortai

Duomo aikštėje šeštadienį į šventinę sceną žengs Latvijos atlikėjai ir užsienio svečiai, kurie puikiai pažįstami ir lietuviams. Šventinį koncertą pradės 2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojai – grupė „Kalush Orchestra“ iš Ukrainos.

Vėliau pasirodymus rengs tokios latvių grupės kaip „The Sound Poets“, „Carnival youth“, cirko pasirodymą dovanos svečias iš Ispanijos Adrianas Schwartzsteinas. O 21 val. lauks baigiamasis šventės koncertas „Drąsos ir džiaugsmo dainos“.

Smaližiai turėtų taip pat suklusti. Būtent Duomo aikštė taps bene saldžiausia vieta Rygoje – čia nuo 16.30 val. vyks skaniausio torto konkursas.

Vaikams – Duomo sodas (Doma dārzā)

Rygą lankantys su vaikais kviečiami į Duomo sodą ir bažnyčios papėdę, kur parengta įtraukiančių pramogų gausa. Sode programą 14 val. pradės spektaklis „Limonadas“, skirtas vaikams nuo trejų metų, o patys mažiausieji vėliau galės pasiklausyti kūdikiams rengiamo koncerto. Vyks spektakliai ir vaikams nuo ketverių bei jaunimui. Tuo tarpu Duomo bažnyčios papėdėje išsidūkti padės aktyvios pramogos: vaikų dirbtuvėlės, didžiųjų burbulų užsiėmimai ir cirko pasirodymai.

Džiazas ir klasikinė muzika Smilšu gatvėje

Gražiąją Rygos senamiesčio Smilšu gatvę šventinį šeštadienį pripildys džiazo ir klasikinės muzikos garsai. Programą pradės svečiai iš Azijos – indų klasikinės muzikos ansamblis „Chaturveni“. Po jų šventės dalyviams savo kūrinius dovanos ne tik latvių, bet ir Lenkijos, Ukrainos atlikėjai.

Linksmybių ir pokštų scena Lyvių (Līvu) aikštėje

Lyvių aikštė Rygos gimtadienio proga taps Džiaugsmo aikšte, kurioje bus įrengta linksmybių ir juokų zona. Visą dieną savo jėgas bus galima išbandyti mini golfe, stebėti cirko ir improvizacinio teatro pasirodymus. Aikštės vinimi taps Juokų žaidynės, į kurias registruotis bus galima nuo 15 val. Vyks net trys rungtys: „Butelio apvertimas“, „Rygos gaidžių peštynės“ ir „Blogiausio pokštų konkursas“.

Kultūrinė programa, koncertai ir Rygos gimtadienio renginiai yra nemokami. Visą programą galima rasti čia.

Po gimtadienio – dar daugiau kultūrinių renginių

Rygoje kiekviena vasara skamba tiesiogine to žodžio prasme – miestą užlieja koncertų melodijos. Muzikiniai pasirodymai iki pat rudens vyksta gražiajame Vėrmanės sode (Vērmanes dārzs), žavingų medinukų apsuptyje Kalnciemo kvartale (Kalnciema kvartāls), Bergo bazare (Berga bazārs) po didžiuliu kaštonu, sendaikčiais garsėjančiame Agenskalno turguje (Āgenskalna tirgus).

Rugpjūtį dar bus galima spėti sudalyvauti naujojoje Rygos tradicijoje – jau antrą vasarą rengiamame Rygos mikrorajonų festivalyje. Tai puiki proga geriau pažinti ne tik miesto senamiestį ir nuotaikingai praleisti laiką su muzika, maistu ir įdomiais kultūriniais renginiais.

Rugpjūčio 19 d. Tuorniakalne (Torņakalns) numatyta įvairiapusiška programa – spektakliai vaikams, diskoteka, muilo burbulų šou, iliuzionistų šou, koncertai, kūrybinės dirbtuvės, gatvės muzikos pasirodymai, tapybos ant vandens (ebru) dirbtuvės, dideli mediniai žaidimai ir dar daugiau.

Rugpjūčio 26 d. vyks net trys mikrorajonų festivaliai:

Daugavgryvos (Daugavgrīva) festivalis patiks tiek mėgstantiems didelius renginius, tiek vertinantiems jaukumą: lauks muzika, kūrybinės dirbtuvės, kurias ves patyrę menininkai, vertingos diskusijos ir kita vietos bendruomenės sumanyta veikla.

Vecakiuose (Vecāķi) tai bus vienas drąsiausių ir įvairiapusiškiausių metų kultūros renginių. Vyks muzikiniai pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės, įtraukiančios veiklos, skirtos pažinti apylinkes, o dienos pabaigoje saulę palydėti paplūdimyje kvies muzika ir didžiulis tradicinis laužas.

Brasos rajonas tokią šventę rengs jau 10 kartą, tad lauks kaip niekad daug renginių: šokėjų, cirko, teatro ir kitų menininkų pasirodymai, ekskursijos, įvairūs seminarai, užsiėmimai, konkursai ir parodos. Taip pat veiks amatininkų turgus, bus galima mėgautis gardžiais patiekalais.

Pranešimą paskelbė: Gabija Žiūkaitė, UAB „Fabula ir partneriai”

Ryga kviečia lietuvius į vasaros kulminaciją: rengs Juokų žaidynes ir vaišins gimtadienio tortu