Mada

Saldūs sapnai arba kodėl moterys mėgsta pižamas

Miegas svarbus kiekvienam gyvam organizmui, pasak mokslinių tyrimų, žmogus be miego galėtų išgyventi vos kelias paras. Be to, kokybiškas miegas yra tiesiausias kelias į gerą savijautą ir pakilią nuotaiką, tad, nusprendus ilgiau pasivartyti lovoje, tikrai nereiktų jauti sąžinės priekaištų. O kad miegas būtų dar saldesnis, pravertų turėti ir patogią pižamą, kuri „apglėbtų“ kūną tarsi mylimojo apkabinimas.

Trumputė pižamos istorija

Pižama daugeliui asocijuojasi su vaikyste, tačiau šio naktinio aprėdo istorija gerokai senesnė už jūsų, ar jūsų senelių jaunas dienas. Iki pat viduramžių vyrai miegodavo nuogi, tačiau prasidėjus tekstilės pramonės progresui, buvo sukurti pirmieji sunkūs, drobiniai naktiniai marškiniai, kuriuos 1870 m. pakeitė laisvos ir patogios pižamos, pasiūtos Anglijoje. Tiesa, šio naktinio apdaro idėją anglai nukopijavo nuo indų tradicinio apdaro kurta. Pirmosios pižamos buvo kuriamos tik vyrams, o moterims – naktiniai marškiniai. Greičiausia toks pižamų ir naktinių grupavimas ir būtų išlikęs iki šių dienų, tačiau kur buvus, kur nebuvus, prasidėjo lygių teisių revoliucija, kuri iš esmės paskatino tekstilės pramonę pradėti kurti pižamas moterims. Pirmosios pižamas pamėgo JAV feministės, vėliau šio naktinio aprėdo patogumą įvertimo ir namų šeimininkės bei jaunos merginos. Būtent todėl šiandien sakome „pižamų vakarėlis“, o ne „naktinių vakarėlis“.

Kodėl pižama?

Kiekviena moteris turi savo miegojimo įpročius, todėl pasakyti, kas geriau – pižama ar naktiniai, gana sudėtinga. Visgi, drąsiai galime teigti, kad pižamos yra tokios populiarios, moterų tarpe, visai ne be reikalo. Visų pirma jos labai patogios, nes dažnai vartantis naktimis, jos „nesusikelia“ iki pat pažastų. Visų antra, tai puikus pasirinkimas šaltuoju metu sezonu, kai norisi daugiau šilumos. Galiausiai šiuo metu yra labai platus pižamų pasirinkimas, pradedant nuo prabangių šilkinių pižamų ir baigiant šiltomis flanelinėmis ar seksualiomis nėriniuotomis pižamomis, kurios gali sudrebinti bet kurio vyro fantaziją.

Kaip išsirinkti pižamą?

Viskas gana paprasta. Galima sakyti yra dvi pižamų rūšys – tos, kurios skirtos miegojimui, ir tos, kurios skirtos priblokšti. Pastarosios, paprastai būna labai seksualios, nėriniuotos ir pasiūtos iš sintetinio pluošto medžiagų, jų paskirtis – ilgai „neužsibūti“ ant kūno (na, suprantate, apie ką mes čia). Tuo tarpu, kasdieninės pižamos siuvamos iš natūralių, nealergizuojančių medžiagų, tokių kaip medvilnė ar šilkas. Šio tipo pižamos leidžia odai kvėpuoti, natūraliai garina drėgmę, todėl garantuoja maksimalų komfortą miegant. Tiesa, yra ir tarpinis variantas – seksuali, tačiau kūno odai draugiška pižama. Tai idealiausias pasirinkimas toms, kurios rūpinasi savo oda ir nori kiekvieną naktį jaustis tarsi Brigitte Bardot.

Galiausiai, reikia atminti, kad tinkamas pižamos dydis yra labai svarbus pižamos pasirinkimo kriterijus. Jei reikia rinktis tarp per didelės ir per mažos pižamos, nepirkite nė vienos. Apsivilkusi per didelę pižamą, galite jaustis nepatogiai, pižama gali trikdyti miegą, smukti. Tuo tarpu, per ankšta pižama – tikra meškos paslauga jūsų kraujotakai, po nakties ant kūno lieka nemaloniai įspaustos žymės ir pan. Be to, per daug į kūną įsirėžusios pižamos kelnės gali tapti, kai kuriu moteriškų problemų priežastimi, pavyzdžiui, padidėja išskyrų kiekis. Taigi, pižama turi būti jūsų dydžio. Tik tada su ja jausitės patogiai.