Sveikata

SAM kviečia teikti paraiškas prevenciniams projektams, socialinėms informacinėms kampanijoms ir moksliniams tyrimams įgyvendinti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia teikti paraiškas 2024 m. Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) lėšomis finansuojamų prevencinių projektų, informacinių kampanijų ir mokslinių tyrimų įgyvendinimui. VVSSF lėšomis finansuojamos veiklos ir priemonės turi būti nukreiptos į sveikos gyvensenos skatinimą ir visuomenės psichikos sveikatos stiprinimą.

Paraiškų teikimo dokumentus ir kitą reikalingą informaciją galima rasti ČIA, dažnai užduodamus klausimus – ČIA. Paraiškas kviečiame teikti užpildant šią formą nuo šiandienos iki sausio 31 d.

2024 m. fondo lėšomis finansuojamiems prevenciniams projektams, socialinėms informacinėms kampanijoms ir moksliniams tyrimams iš viso bus skirta 3 092 178,39 Eur.

Teikti paraiškas projektų įgyvendinimui gali nevyriausybinės organizacijos, biudžetinės ir viešosios įstaigos, mokslo ir studijų institucijos bei kiti pareiškėjai.

Teikiamų projektų veiklos ir priemonės turi formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ar keisti sveikatai kenkiančią elgseną, turi būti pritaikytos pasirinktos tikslinės grupės poreikiams, ilgalaikės, pagrįstos mokslo įrodymais ar užsienio šalių gerąja praktika.

Taip pat projektų vykdytojams bus taikomas reikalavimas atlikti projekto rezultato rodiklių stebėseną: pateikti veiklos dalyvių ar suinteresuotųjų šalių atsiliepimus apie priemonės kokybę ar pasiektą pokytį (pvz., pasikeitęs žinių lygis, įgyti nauji įgūdžiai ar kt.).

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą

VVSSF veiklą pradėjo 2016 m. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus. Fondą administruoja SAM, vadovaudamasi Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatais.

Sprendimus dėl fondo lėšų projektams skyrimo priima SAM. Siūlymus ministerijai dėl fondo lėšų projektams paskirstymo teikia taryba, kurią sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio, kitos teisėtai įgytos lėšos.

Daugiau informacijos

Papildoma informacija teikiama darbo dienomis pirmadieniais-ketvirtadieniais: nuo 8 iki 17 val., penktadieniais: nuo 8 iki 15.45 val. (pietų pertrauka visomis darbo dienomis nuo 12 iki 12.45 val.) tel.: (8 5) 205 5294, (8 5) 205 5291, (8 5) 205 5297, (8 5) 213 6721, (8 5) 219 3308 bei elektroniniu paštu fondas@sam.lt.

SAM Komunikacijos skyrius

Pranešimą paskelbė: Jūratė Baltinaitė, LR Sveikatos apsaugos ministerija