Laisvalaikis

Santuokos nutraukimas – apie ką būtina pagalvoti

Prieš žengiant prie altoriaus ir pažadant vienas kitam visą likusį gyvenimą vienas kitu rūpintis, vienas kitą besąlygiškai mylėti ir branginti, paprastai negalvojama apie tai, jog anksčiau ar vėliau santykiai gali pakrypti visiškai kita linkme ir galiausiai gali tekti galvoti apie skyrybas. Kaip bebūtų gaila, tačiau bėgant metams skyrybų skaičius tampa vis didesnis, o tai reiškia, kad santuokos nutraukimas Lietuvoje šiandien yra labai dažna praktika. Žinoma, tai lemia ir didesnį skyrybų advokatų pasirinkimą bei patogesnį skyrybų procesą.

Tačiau vėlgi, kiekvienos skyrybos yra labai sudėtingos ir varginančios psichologiniu požiūriu, todėl jei jūs nusprendėte skirtis su savo sutuoktiniu ir šią akimirką jaučiatės labai pasimetusios, pirmiausia turėtumėte apgalvoti keletą svarbių veiksnių.

Jei turite vaikų

Jei turite bendrų vaikų, kuriuos iki šiol kartu auginote, akivaizdu, kad pirmiausia jūs turėtumėte pagalvoti apie savo atžalas. Kiekvienos skyrybos sukelia didžiulį skausmą ne tik besiskiriantiems sutuoktiniams, tačiau ir vaikams. Ir neretai tai vaikus paveikia labiausiai. Todėl būtina stengtis kaip įmanoma labiau juos apsaugoti ir pasirinkti tokius sprendimus, kurie padėtų sumažinti stresą ir įtampą. Žinoma, taip pat reikėtų iš anksto taikiai nuspręsti, su kuo liks jūsų vaikai. Ir šis klausimas turėtų būti sprendžiamas kartu su vaikais, kadangi būtina atsižvelgti ir į jų nuomonę bei norus.

Išspręskite turto klausimą

Labai dažnai besiskiriantys sutuoktiniai ima konfliktuoti dėl turto ir jo pasidalijimo klausimo. Tačiau svarbu suprasti, kad jei jūs norite taikių ir sklandžių skyrybų, turėtumėte ieškoti kaip įmanoma optimalesnių kompromisų, kurie padėtų susitarti dėl sąžiningo jūsų bendro turto paskirstymo.

Pagalvokite apie ateitį gyvenant atskirai

Dažnai nėra pagalvojama apie tai, kaip atskirai bus gyvenama po skyrybų. Todėl tokiais atvejais išsiskyrus gali tapti pakankamai sudėtinga priimti racionalius ir teisingus sprendimus. Norint, kad netektų su tuo susidurti, svarbu mažumėlę nurimti ir gerai pagalvoti apie tai, kas jūsų laukia ir kaip jūs žadate gyventi netolimoje ateityje, apgalvojant savo gyvenamojo būsto, pajamų ir kitus svarbius klausimus.