Sveikata

Savaitgalį alergiški žmonės turėtų pasisaugoti: gali išaugti žiedadulkių koncentracija ore

Kasdien šylantis oras vis labiau budina augalus ir pirmieji pranašai – alergeninės žiedadulkės – daugiau nei 3 savaitės sklando ore. Šiaulių universiteto aerobiologai skelbia, kad lazdynų ir baltalksnių žydėjimas jau apėmė beveik visą Lietuvą. Žiedadulkių barstymas tęsis iki pat mėnesio pabaigos. Jų koncentraciją ore šiek tiek mažina periodiškai iškrentantys krituliai.

„Reikšmingai žiedadulkių koncentracija gali išaugti net ir šį savaitgalį, jei pro lietaus debesis švystelės saulė. Patariame pildyti Žiedadulkių dienoraštį PASYFO programėlėje, kurioje galite gauti personalinę alergijos prognozę“, – teigia profesorė dr. Ingrida Šaulienė, ne vienerius metus tyrinėjanti žiedadulkių sklaidą ore.

Norintiems išvengti žiedadulkių keliamų negalavimų, artėjančio savaitgalio veiklas specialistai pataria susiplanuoti naudojantis mobiliąja programėle PASYFO. Joje galima rasti ne tik alergijos rizikos prognozę, čia prieinami ir oro kokybės duomenys tiesiai iš programos „Copernicus” palydovų. Personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos PASYFO mobilioji programėlė yra nemokama. Ja gali naudotis vartotojai, kurių mobiliuosiuose įrenginiuose įdiegtos operacinės sistemos „Android“ ir „iOS“.

Daugiau informacijos:

Modestas Grigaliūnas

Šiaulių universiteto komunikacijos vadovas

8 600 53192

Prof. dr. Ingrida Šaulienė

Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorė, aerobiologė

8 616 46697

Pranešimą paskelbė: Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė, Šiaulių Universitetas