Sveikata

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: Dėl masinio gydytojų išėjimo socialdemokratai reikalauja skubiai šaukti Seimo komiteto posėdį

2023 m. rugpjūčio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

  

Daugėjant pranešimų apie grupinius gydytojų išėjimus iš darbo, Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) narė, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Orinta Leiputė kreipėsi į SRK pirmininką Antaną Matulą prašydama sušaukti neeilinį komiteto posėdį.

„Prašau sušaukti neeilinį Sveikatos reikalų komiteto posėdį, kuriame galėtume išnagrinėti situaciją, besiklostančią daugėjant medikų grupinių išėjimų iš darbo. Vilniaus Centro poliklinika, Zarasų ir Raseinių ligoninės… Būtina nedelsiant įvertinti padėtį šiose ir kitose gydymo įstaigose, visoje pertvarkų krečiamoje sistemoje“, – paaiškina O. Leiputė.

„Šią krizę lėmė ne tik prasta centrinės valdžios komunikacija su medikais ir savivaldybėmis, bet ir dabartinės valdančiosios daugumos užsispyrimas visas sveikatos paslaugas sukoncentruoti penkių didmiesčių ir stambesnių rajonų ligoninėse. Įžūliai meluojama, kad paslaugos artinamos prie žmonių, iš tikrųjų gydymo įstaigos, pagalba ir gydytojai vis labiau tolsta ir tampa sunkiai pasiekiami didelei daliai rajonų gyventojų. Daugumoje savivaldybių stabdomas akušerinių, vaikų ligų gydymo ir chirurginių paslaugų teikimas“, – vardija parlamentarė.

O. Leiputė taip pat kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose tvarkos aprašo pokyčių. Nauja tvarka kelia nerimą pacientų organizacijoms.

Ministras sulauks ir dar vieno kreipimosi: dėl slaugytojų atlyginimų.

„Slaugytojų tragiškai trūksta, bet ministerija tik didina darbo krūvius, nenumačiusi jokių sprendimų dėl atlyginimo. Kreipiausi į ministeriją prašydama paaiškinti, kaip darbo krūvio pokyčiai atsispindės darbo užmokesčio biudžete“, – informuoja O. Leiputė.

Socialdemokratai pirmadienį kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus ragindami stabdyti sveikatos priežiūros tinklo reformą bei pradėti išsamų ir viešą jos svarstymą, atlikti įrodymais grįstą vertinimą.

Kreipimąsi „Dėl būtinybės stabdyti sveikatos sistemos griovimą savivaldybėse“ LSDP pirmadienį išsiuntė Prezidentui Gitanui Nausėdai, Vyriausybės vadovei Ingridai Šimonytei ir Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Valdas Sinkevičius, LRS kanceliarijos Seimo ryšių su visuomene skyrius