Sveikata

Seimo narės Agnės Bilotaitės pranešimas: „Dėl trūkstamos pagalbos šeimoms su neišnešiotais naujagimiais – kreipimasis į Klaipėdos merą“

2020 m. liepos 29 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską ir paragino nedelsiant spręsti problemas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), su kuriomis susiduria neišnešiotų naujagimių susilaukusios šeimos.

Apie padėtį KUL Seimo narę informavo Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“, kuri taip pat kreipėsi į ligoninės vadovybę, įstaigos steigėją Klaipėdos miesto savivaldybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją.

Asociacijos vadovų teigimu, KUL Neišnešiotų naujagimių skyriuje šeimoms nėra teikiama privaloma psichologinė pagalba, trūksta geranoriško bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis, siūlančiomis pagalbą, taip pat kitomis šalies gydymo įstaigomis, stinga profesionalaus ir jautraus čia dirbančių medikų bendravimo bei paramos sunkumus patiriančioms šeimoms.

„Daugelis skyriaus medikų, kaip teigiama, kenčia nuo psichologinio perdegimo, dėl to yra nemotyvuoti, apatiški, nerodo pagarbos ir jautrumo skyriuje esančioms šeimoms, kai tokia pagalba joms ir naujagimiams gyvybiškai svarbi. Akivaizdu, kad tai jau nebėra įstaigos vidaus reikalas, tai mūsų visų reikalas – gelbėti tiek naujagimius, tiek jais besirūpinančius medikus“, – sako A. Bilotaitė.

Pasak Seimo narės, ši situacija atskleidžia tai, kad problemos KUL viduje nėra sprendžiamos arba sprendžiamos nepakankamai veiksmingai nepaisant į viešumą iškilusių čia dirbančių medikų skundų dėl patiriamo mobingo, blogos darbo atmosferos, prastai organizuotų paslaugų karantino metu.

„Akivaizdu, kad būdama ligoninės steigėja Klaipėdos miesto savivaldybė veikiau imitavo susirūpinimą ir problemų sprendimą, o šių, kaip matome, tik daugėja ir dėl to jau kenčia labiausiai pažeidžiami mūsų visuomenės nariai – naujagimiai“, – teigia A. Bilotaitė.

Kontaktams:

Seimo narė Agnė Bilotaitė

Tel. (8 5) 239 6629

El. p. Agne.Bilotaite@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija