Sveikata

Seimo Sveikatos reikalų komitetas priėmė sprendimą dėl finansinės situacijos Klaipėdos universiteto ligoninėje

2024 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK), išklausęs Klaipėdos universiteto ligoninės informaciją apie finansinę situaciją ligoninėje, taip pat išnagrinėjęs Klaipėdos universiteto ligoninės filialų (iki Klaipėdos universiteto ligoninės įsteigimo veikusių ligoninių) 2022 m. veiklos ir vidaus kontrolės vertinimo vidaus audito rezultatus, šiandien priėmė sprendimą kreiptis į Generalinę prokuratūrą su prašymu išnagrinėti iki Klaipėdos universiteto ligoninės įsteigimo veikusių ligoninių 2022 m. veiklos auditų rezultatus ir įvertinti šių ligoninių vadovų veiksmų bei Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimų, prieš sujungiant ligonines į vieną juridinį asmenį, teisėtumą ir pagrįstumą.

SRK sprendime siūloma Sveikatos apsaugos ministerijai kartu su Klaipėdos universitetu ir Klaipėdos universiteto ligonine parengti ir patvirtinti Klaipėdos universiteto ligoninės finansinės padėties gerinimo priemonių planą ir jį įgyvendinti.

Siekiant įvertinti iki Klaipėdos universiteto ligoninės įsteigimo veikusių gydymo įstaigų (Klaipėdos jūrininkų ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Palangos reabilitacijos ligoninės) veiklos efektyvumą, išteklių ir turto panaudojimo racionalumą, priimtų sprendimų teisėtumą ir pagrįstumą, SRK rekomendavo Sveikatos apsaugos ministerijai organizuoti šiose įstaigose veiklos ir finansinių auditų atlikimą.

SRK taip pat pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerijai ir Klaipėdos universitetui apsvarstyti galimybes prie Klaipėdos universiteto ligoninės prijungti  Klaipėdos vaikų ligoninę ir kreiptis dėl šio klausimo į Klaipėdos miesto savivaldybę.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Sveikatos reikalų komiteto biuras (tel. (8 5) 239 6785, el. p. sveikrkt@lrs.lt)

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija