Laisvalaikis

Šiandien Vilniuje prasideda „Amerikietiškos atostogos“: atvyks visas Lietuvos kantri žvaigždynas

JAV pietuose plytinti didžiulė Teksaso valstija pirmiausiai asocijuojasi su džinsuotais kaubojais, kantri muzika ir linijiniais šokiais.  Tokį Teksasą šį šeštadienį bus galima pamatyti  sostinėje. „Teksasas Vilniuje“ – viena iš smagiausių šį savaitgalį vyksiančių „Amerikietiškos atostogos“ programos dalis. 

Suvažiuoja lietuviškos kantri žvaigždės

Šį amerikietiško savaitgalio šeštadienį į Vilnių atvyks visas Lietuvos kantri muzikos žvaigždynas – Teksasu pavirsiančioje Lukiškių aikštėje nuo 13 valandos prasidės koncertas, kuriame muzikuos kantri tėvu Lietuvoje vadinamas Virgis Stakėnas, Viktorija Kajokaitė, Aleksandr Belkin ir grupė „The Road Band“, V. Jutas ir „Blues Makers“, „Siga & Rob Acoustic Duo“, grupės „Vienkiemis“, „Asorti“, „Dinozaurai“ ir kiti.

„Kantri muzika – tai prerijų dvasia, tokia pati laisva ir tinkanti kiekvienam, nepriklausomai nuo amžiaus, tautybės ir religijos. Ji turi daug atspalvių, pavyzdžiui, kantri rokas ypač patinka jaunimui, kantri standartai, baladės – vyresniems žmonėms“, – pasakoja Lietuvos kantri muzikantus „Amerikietiškoms atostogoms“ Vilniuje subūrusi daugiamečio festivalio „Visagino Country“ organizatorė Elena Čekienė.

Pasak jos, nors kantri muzika gimė Amerikoje, ji tvirtai prigijo ir kitose šalyse, susipindama su jų folk muzika. „Ir tai labai gerai, nes kantri muzika yra istorijų pasakojimai, kiekviena daina – atskira istorija, kurios įdomu klausytis savo kalba. Dėl to kantri muzika yra tokia originali. Juk ir mums smagu prisiminti, kaip vaikystėje sėdėjome ant šieno kupetos“, – sako E. Čekienė. Ji primena, kad kantri judėjimas Lietuvoje prasidėjo jau prieš 30 metų. 

Mokys linijinių šokių

Į pavakarę amerikietiško maisto padegustavusius Teksaso Vilniuje svečius taip pat Lukiškių aikštėje pajudėti kvies linijinių šokių, kurie ir gimė Amerikoje, šokėjai. Pirmiausiai, 17.30 val., linijinių šokių šokėjai surengs savo pasirodymą, o po jo profesionalus mokytojas nesudėtingo šokio pagal gerai žinomą muziką mokys ir visus norinčiuosius.

„Aikštėje išsirikiuos net apie 60–80 šokėjų iš įvairių šalies miestų, pasipuošusių kantri stiliaus aprangos detalėmis, parodysime 15 skirtingų kantri linijinių šokių programą“, – teigia Lietuvos linijinių šokių federacijos prezidentė Neringa Kirklienė.

Pasak jos, kantri šokiai yra labai smagūs ir mėgstami žmonių. Nors dažnai būna poriniai, Amerikoje populiarūs ir linijiniai. Būtent linijiniai šokiai, N. Kirklienės teigimu, labai prigijo Lietuvoje. Europoje jie išpopuliarėjo praėjusio amžiaus septintąjį dešimtmetį. „Tai šokiai visai šeimai, kur galima šokti be poros. Patys kantri šokiai taip pat būna įvairių žanrų – kantri džaivas, čia čia čia, valsas, tvistas, bugis ir kiti“, – pasakoja Lietuvos linijinių šokių federacijos prezidentė.

Rinks dešrainių valgymo čempioną

Šeštadienį nuo 13 val. Lukiškių aikštėje amerikietišką gatvės maistą siūlys maisto vagonėliai. Garsiausi miesto gatvės maisto šefai ruoš dešrainius, mėsainius, gruzdintą žuvį, vaflius, kepsnius – galima bus pajusti tikrą amerikietišką miesto mugės atmosferą. Jos ryškiausiu akcentu taps tikros amerikietiškos dešrainių valgymo varžybos, kurios tą pačią dieną vyks ir JAV.

Rajūnų čempionatas JAV yra kasmet organizuojamas būtent JAV Nepriklausomybės dieną. Daugkartinis čempionas Joey Chestnutas, pravarde „Nasrai“, pernai suvalgė 71 dešrainį, tarp moterų pajėgiausia dešrainių valgytoja buvo Miki Sudo, sukirtusi 31 dešrainį. Šeštadienį 18 val. Prasidėsiančiose varžybose Vilniuje galės dalyvauti kiekvienas norintis, registracija vyks vietoje.

Teksaso šėlsmas „Lukiškių aikštėje“ vyks nuo 13 iki 22 valandos. Vakarą vainikuos JAV ambasados Lietuvoje dovanojamas Holivudo kino seansas po atviru dangumi.
Visa „Amerikietiškos atostogos“ Vilniuje programa – čia

Kelionei į Vilnių ir nakvynei – nuolaidos

„Go Vilnius“ primena, kad „Amerikietiškų atostogų“ savaitgalio dalyviams Vilniuje taip pat galios 40 proc. siekiančios specialios nuolaidos nakvynei, pramogoms ir maitinimui. Pigesnėmis kelionėmis į sostinę rūpinsis projekto partneriai „LG Keleiviams“, „Kautra“, „BusTuras“, „Citybee“, atvykusiems savo automobiliais pigų parkavimą Vilniaus centre pasiūlys „Unipark“. Norintieji gauti išskirtinius kainų pasiūlymus kviečiami registruotis projekto svetainėje ir gauti nuolaidas suteikiantį kodą.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė