Laisvalaikis

Šiemet daugiausia lietuvių atostogaus Graikijos salose

Graikija – viena iš vos kelių turistams atsivėrusių poilsinių krypčių. Šalis dėl sėkmingai valdomos Covid-19 situacijos laikoma bene pavyzdine, tad vykti į Graikiją ir jai priklausančias salas Kretą, Rodą, Korfu ir kitas yra tiek saugu, kiek tik begali būti šiuo metu.

Beje, kol kas turistų Graikijoje – gerokai mažiau nei įprasta, tad poilsis bus savaip prabangesnis: bus ramiau, erdviau, o restoranuose ar jaukiose vietinių krautuvėlėse sulauksite dar daugiau dėmesio, – juk graikai garsėja svetingumu, kuriuo dabar dalysitės su mažiau svečių.   

Kreta – visų norams   

Lyginant su gerokai mažesnėmis Graikijos salomis Rodu ir Korfu, Kretoje siūloma didžiausia apgyvendinimo bei pramogų alternatyva. Todėl į salą drąsu kviesti praktiškai visų tipų keliautojus. 

„Kretoje yra pačių įvairiausių viešbučių. Pavyzdžiui, skirtų tik suaugusiesiems, kur svečiai priimami nuo 18-os. Taip pat yra viešbučių, kurie visą savo veiklą sustygavę pagal mažųjų poilsiautojų poreikius, tai yra juose labiausiai laukiamos šeimos su vaikais. Vieni viešbučiai siūlo rinktis maitinimo programą „Viskas įskaičiuota“ ir daugybę pramogų savo teritorijoje. Tuo tarpu kiti labiau orientuojasi į ekonominės klasės apgyvendinimą, kai norima tik pernakvoti ir papusryčiauti, o visas kitas laikas skiriamas keliauti po salą ar užsiimti aktyviomis laisvalaikio pramogomis, – pastaroji apgyvendinimo alternatyva ypač populiari tarp į salą atvykstančio jaunimo,“ – sakė Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė. 

Saloje siūloma daugybė aktyvaus laisvalaikio pramogų, tarp kurių viena populiariausių – nardymas, mat vanduo Kretos pakrantėse – išskirtinai skaidrus. Ištvermingesniesiems siūloma išbandyti 18 km žygį Samarijos tarpekliu, kurį išskobė iki šiol tebesruvenanti Tarajo upė. Iš abiejų pusių tarpeklį supa Baltieji kalnai, o jei pasirinkote kryptį žemyn nuo kalno, maršruto gale išeisite į jūros skalaujamą paplūdimį – bus proga išsimaudyti ir taip atsigaivinti po kelionės. 

„Kreta garsėja geru klimatu, išskirtiniais paplūdimiais ir kokybiškomis paslaugomis, tad daugybė žmonių čia atvyksta tiesiog pasimėgauti vasara – taip vadinamųjų „Sun and Sea“ (saulės ir jūros) atostogų,“ – sakė I. Aukštuolytė. 

Kalbant apie Kretos pakrančių grožį – šalia antikinių legendų po salą klaidžioja ir pasakojimas apie palmėmis apaugusį Vai paplūdimį, kuriame galimai filmuota legendinė „Bounty“ reklama. Puiki vieta ir jums pasidaryti asmenukę su bikiniu. 

Dar vienas nuotykis ar žaidimas, kuris bus smagus ir mažiems, ir dideliems – išsimaudyti visose keturiose salą skalaujančiose jūrose: Egėjo, Kretos, Libijos ir Jonijos, vėliau jas palyginant – lyg būtumėte maudynių jūrose gurmanai. O gal pasidarysite nuotraukų prie visų keturių jūrų pakrančių? Kretos paplūdimių daug ir jie labai įvairūs – nuo plačių smėlio pliažų, tiksiančių poilsiui su vaikis iki žavingų įlankų ar atokesnių uolėtų pakrančių, kuriose galima pabūti tik dviese. 

Beje, jei jau atostogaujate tokiame civilizacijų lopšyje kaip Kreta, ryžkitės bent vienai ekskursijai su gidu – tam, kad pasivaikščiojimas po, pvz., Mikėnų civilizaciją menančius Knoso rūmus nebūtų tik… dar viena pamatyta akmenų krūva. Juk akmenys nekalba, o patyrę gidai pasistengs, kad ekskursija būtų ir informatyvi, ir įdomi. Kretoje „Tez Tour“ organizuoja ekskursijas ir lietuvių kalba.

Pasiklysti Rode

Poilsį paplūdimiuose ir pažinimą suderinsite ir nedidukėje Rodo saloje, kuri vos per 18 km nutolusi nuo Turkijos krantų. Antikinio paveldo čia prisižiūrėsite į valias, tačiau jei norite seno gyvo miesto, keliaukite į salos šiaurėje esantį Rodą, kurio senamiestis laikomas seniausiu iki šiol gyvenamu viduramžių miestu ir yra globojamas UNESCO. 

Miestas turi apie 200 senovinių gatvių, o kai kurios jų – net be pavadinimų… „Sakoma, kad geriausia, kas gali nutikti Rodo mieste, tai jame pasiklysti. O kai pačių atrastos viena už kitą gražesnės senosios gatvelės akyse ims vienodėti, ieškokite Sokrato gatvės, kuri padės sugrįžti į civilizaciją,“ – pasakojo „Tez Tour“ atstovė.   

Po Rodą galima keliauti daug ir nenuobodžiai, pvz., viena lankomiausių ir estetiškiausių salos vietų – Lindos miestelis, turistus viliojantis baltu jaukiu senamiesčiu kalvos papėdėje, kontrastuojančiu su aukštai iškilusiu Akropoliu. Prie miestelio įsikūręs populiarus paplūdimys, tad pažinimas ir poilsis saloje derinamas tiesiogine šių žodžių prasme. 

Rode aktyviomis pramogomis bene turtingiausia Falirakio kurortinė zona, kur veikia Europoje vienas didžiausių vandens parkų. Falirakis turi diskotekų, barų gatvių, kurios, tiesa, šiuo metu kiek ramesnės. 

Įdomu, jog į Rodą atostogų mėgsta atvykti kipriečiai iš visai netoli esančio Kipro – jie teigia, jog saloje kiek vėsiau ir maloniau, mat labiau vėjuota. Ne veltui Rode yra aktyviai buriuojama – saloje apie 30-yje taškų užsiimama banglenčių sportu, taip pat galima išmėginti jėgos aitvarus.    

Korfu – kam gamtos per daug nebūna

Ši sala mažesnė ir už Rodą. Vis dėlto vos apie 600 km² teturinti Korfu itin gerų atsiliepimų sulaukia iš mylinčiųjų gamtą. O dėl seklių šviesaus smėlio paplūdimių bei didesnių viešbučių, siūlančių daugiau komforto, sala rekomenduojama ir poilsiui su vaikais. 

Korfu yra arti žemyninės dalies – ji nedaug tenutolusi nuo pačios Graikijos ir Albanijos. Po 60 km į ilgį ir 30 km į plotį teturinčią salą galima važiuoti su žemėlapiu rankose, kad netyčia nebūtų praleistos geriausios vietos, o galima tiesiog klajoti ir keliauti ten, kur akys ir kelias veda. 

Salos gamta – kontrastinga, paplūdimiai įvertinti mėlynąja vėliava (pvz., Issos), pakrantės miesteliai – tarsi iš atvirukų. Pageidaujantiems jau niekada nebepamiršti baltųjų Korfu paplūdimių, rekomenduojama dienos išvyka jachta, kuomet mėgausitės vaizdais iš jūros ir maudynėmis tokiose pakrantėse, kurių sausuma pasiekti neįmanoma. 

Aukščiausia salos vieta – 906 metrų Pantokrator kalnas. Pakilę rasite XVII a. vienuolyną ir sezono metu veikiančią kavinę. Taip pat galėsite pamojuoti kaimyninės šalies gyventojams, mat nuo viršūnės matyti Albanijos krantai. Angelokastro – ant kalno įsikūrusi iš XIII amžiaus gerai išsilaikiusi pilis. Didžiulį įspūdį darys ne tik ji pati bei į jūrą atsiveriantys vaizdai, bet ir kelias į kalną vedančiu serpantinu. 

Bene labiausiai atpažįstami Korfu vaizdai – vienuolynai vandens apsuptyje, salose. Viena tokių vietų – Vlacherna vienuolynas, kita – Pontikonisi (Pelės sala), – pastarojoje išsitenka ne tik Bizantijos stiliaus statiniai iš XII a., bet ir vešliai suaugę pušys ir kiparisai.

Svarbu žinoti vykstant į Graikiją 

Šią vasarą poilsiauti galima ne tik Graikijos salose, bet ir žemynine jos dalimi vadinamame Peloponese. Keliaujantieji į Graikiją – tiek į salas, tiek į žemyninę jos dalį – prieš išvyką privalo užpildyti specialią anketą. „Viešose uždarose patalpose reikalaujama dėvėti kaukes, antraip gresia baudos. Taip pat kaukių reikia ir lėktuve bei oro uoste, tad poilsiautojai kviečiami išlikti budrūs, – sakė „Tez Tour“ atstovė. – Poilsiautojų saugumas – aukščiausias mūsų bendrovės prioritetas“.

Pranešimą paskelbė: Inga Aukštuolytė, UAB Tez Tour
Šiemet daugiausia lietuvių atostogaus Graikijos salose