Sveikata

Šio pavasario TOP pagal mados analitikę M. Palaikytę: stebins spalvos ir pamiršti raštai

Miestų gatvėse galima stebėti, kaip įvairiai žmonės rengiasi šį permainingą laikotarpį – vieni jau akivaizdžiai švenčia pavasarį, kiti dar slepiasi po žieminiais rūbais. Nors dabartinė mada ypatingai mėgsta laužyti taisykles, stereotipus bei trinti ribas tarp sezonų, visgi kelios tendencijos šiemet bus itin ryškios ir įdomios.

Apie baltos spalvos triumfą, skrybėlių bei džinso sugrįžimą, atsisveikinimą su leopardo raštais ir tai, kaip būti stilingu žmogumi kardinaliai nekeičiant savo drabužinės, o ją tiesiog papildant keliais esminiais atributais – interviu su mados tendencijų prognozuotoja-analitike, „Vyrų Mados Savaitės“ organizatore Marija Palaikyte.

Ji savo įžvalgomis dalinsis ir dvi paskutines kovo dienas Kauno „Akropolyje“ vyksiančioje lietuvos kūrėjų mados POP-UP „Designer Space“.

Dominuos drąsios spalvos

M. Palaikytė tikina madą mylinti vienodai, nepriklausomai nuo metų laiko. „Dabar nebėra ribų tarp sezonų, tam tikriems metų laikams ypač būdingų spalvų ar faktūrų. Neretai išsitrina ribos ir tarp to, kas kažkada buvo tik vyriška arba tik moteriška. Vasaros klasika laikoma balta ar marinistinis stilius dabar ypač madingi ir šaltuoju metų laiku, o žiemiškos kailio detalės buvo vasaros tendencijų topuose net keletą metų iš eilės“, – pasakoja M. Palaikytė.

Nors sezoniškumas ir nyksta, visgi ryškios spalvos tradiciškai dar daugybę metų bus neatsiejamos nuo pavasario. Pašnekovės teigimu, šiemet dėmesį reikėtų atkreipti į tris jų. Be baltos Marija siūlo rinktis ir kitas šiemet ypatingai madingas spalvas: „Visų pirma siūlau atkreipti dėmesį į oficialia metų spalva tituluojamą koralinę, tuomet ypač madingą geltoną, oranžinę. Mėgstantiems žaisti naujausių ir labiausiai matomų tendencijų akcentais šiemet siūlomos neoninių spalvų detalės“, – vardija ji.

Vyrams renkantis spalvas irgi rekomenduojama nepamiršti baltos, smėlinių atspalvių. Mėgstantiems rengtis ryškiau siūloma samaninė, geltona, sodriai mėlyna.

Sveika sugrįžusi, hipiška estetika

„Kalbant apie raštus verta paminėti, kad visų jau pamėgtas leopardo raštas keičiamas populiarėjančias zebro arba gyvatės. Taip pat bus ypač madingi taškeliais ir langeliais marginti audiniai. Mada vėl įsileidžia nepamirštamą hipišką estetiką, kurioje gausu džinso bei batikos technika dažytų audinių“, – atskleidžia mados tendencijų prognozuotoja–analitikė.

Mada ypač mėgsta judesio efektą, kai mums judant gyvybę įgauna ir pats drabužis. Tokiam efektui išgauti labai tinka kutai, raukiniai, plunksnos ar šią vasarą į madą grįžtantis tinklinis audinys.

M. Palaikytė išskyrė ir keletą ypatingai pastebimų sezono hitų. Vienas jų – įvairiausių modelių šortai (nuo dviratininko iki klasikinio kirpimo). Kombinezoną galime drąsiai vadinti dar vienu hitu.

„Kalbant apie aksesuarus, ypatingai madingas dviejų rankinių derinimas – mini dekoratyvios ir maksimaliai funkcionalios. Į mados topus žengianti avalynė – platformos, batai mažu žemu plonu kulniuku bei ilgaauliai (iki kelių, ne virš jų), po truputį grįžta kvadratinė batų „nosis“, – vardijo ji.

Su kuo derėtų atsisveikinti

Paklausta, ką šiemet derėtų kišti į spintos gilumą, M. Palaikytė paaiškina, kad paprastai nemadinga yra tai, kas buvo ypač įkyriai madinga ankstesnį sezoną. Ji tai vadina „smūginėmis tendencijomis“, kurios paverčia rūbus ar detales ypač atpažįstamais, todėl ir greitai pabostančiais.

„Aš siūlyčiau atsisakyti siaurų raudonos ar baltos spalvos rėmeliu apvestų akinių, kurie nugulė kone ant visų veidų pastaraisiais metais, kailiukais puoštos sportinio tipo avalynės ir išdidintų milžiniškų baltų sportinių batų, kurie buvo praeito sezono topas“, – vardijo ji, pridurdama, kad turėti šiuos daiktus nėra klaida. Didesnė stiliaus klaida yra ne laiku ir ne vietoje dėvimi arba netinkamo dydžio drabužiai.

Dar daugiau Marijos Palaikytės patarimų, mados patirčių ir puikių pirkinių laukia Kauno „Akropolyje“ vyksiančiame gero dizaino, kūrybinės nuotaikos ir susitikimų su mados kūrėjais renginyje „Designer Space“ POP–UP. Kovo 30–31 dienomis 11-19 val. antrame aukšte, erdvėje prie „Sugamour“. Čia galėsite bendrauti ir asmeniškai pasikonsultuoti su Lilija Larionova, Kristina Kruopienyte, Diana Paukštyte, Serge Gadzumian ir kitais.

Pranešimą paskelbė: Aistė Stalmokaitė, UAB „INK agency“