Laisvalaikis

Slidininkų rojumi tituluojami kurortai – kur žiemos atostogas lietuviai leis šiais metais

Jei vasaros atostogų prisiminimai po truputėlį blėsta, vadinasi, pats metas planuoti kitas – geriausi slidinėjimo kurortai jau greitai atvers duris snieguotų kalnų viršūnių pasiilgusiems slidinėtojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.

Lietuvių keliautojams – nauja kryptis

Susidomėjimas kelionių į kalnus pasiūlymais auga, o reaguodami į tai, slidinėjimo kurortai siūlo vis daugiau pramogų tiek ilgamečiams šio žiemos sporto entuziastams, tiek dar niekada ant slidžių nestovėjusiems naujokams.

Kaip pastebi didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Gitana Akmanavičiūtė, lietuviai jau seniai atrado slidinėjimo malonumą ir spėjo įvertinti populiarių Italijos bei Prancūzijos slidinėjimo kurortų privalumus. Į kalnus keliaujantys šį sezoną turės galimybę prisijaukinti trasas ir naujoje kryptyje.

„Bent kartą išbandę slidinėjimą kalnuose tikriausiai patvirtins – kalnai įtraukia, užburia ir niekada nebepaleidžia. Dalis keliautojų yra lojalūs ir renkasi tuos pačius kurortus kasmet, o kiti vis linkę išbandyti ką nors naujo. Todėl lietuvių keliautojų itin pamėgtas slidinėjimo kryptis Italijoje bei Prancūzijoje šį sezoną papildėme ir Austrija, kviesdami žiemos atostogoms rinktis mėgstamą  Zalcburgo regioną“, – sako G. Akmanavičiūtė.

Austrija – norintiems atrasti slidinėjimo malonumą 

Jei kas nors jūsų paprašytų užmerkti akis ir įsivaizduoti tobulas žiemos atostogas, labai tikėtina, kad prieš akis išnirtų Zalcburgo vaizdai – tikras slidininkų ir snieglenčių mėgėjų rojus. Puikiomis trasomis ir vaizdingomis bekelėmis garsėjantis kraštas tikrai turi ką pasiūlyti kiekvienam – ir profesionalui, ir pradedančiajam.

Gamtos grožiu ir į dangų besistiebiančiais kalnais apdovanotas Zalcburgo regionas apsuptas jaukių kalnų miestelių. Tūkstančiai slidinėjimo entuziastų kiekvieną žiemą čia atvyksta išmėginti kokybiškų trasų, tačiau Austrijos slidinėjimo kurortai patiks ir tiems, kurie tiesiog nori praleisti laiką gamtos apsuptyje.

„Šį sezoną siūlome išbandyti kelis skirtingus Austrijos slidinėjimo kurortus, tarp kurių bene populiariausi – Celis prie Zė ir Kaprunas. Ilgos ir plačios trasos tikrai patiks pradedantiesiems ir vidutinio lygio slidininkams. Jei norisi daugiau iššūkių, rinkitės daugiau nei kilometrą virš jūros lygio iškilusį Bad Gaštaino arba Mairhofeno kurortą – čia įrengta net 78 laipsnių „Harakiri“ trasa yra pati stačiausia Austrijoje“, – pasakoja G. Akmanavičiūtė.

Nepakartojama Italija – idealus pasirinkimas pažengusiems

Kone 300 slidinėjimo kurortų turinti Italija tikrai turi kuo nustebinti – atostogų malonumą čia kuria įspūdinga gamta, net 3000 m virš jūros lygio iškilusios kalnų viršūnės, unikalūs terminių pirčių kompleksai, įvairius skonius atitinkančių pramogų bei restoranų gausa.

„Jei norite pasimėgauti puikiomis trasomis ir atviruko vertais vaizdais, atraskite Klintinėse Alpėse įsikūrusius Bormio ir Livinjo kurortus, alsuojančius Italijos dvasia. Snieguotas Bormio kurortas turi daugybę aukštų šlaitų, išsidėsčiusių miškingose vietovėse, o Livinjo miestelis pasiūlys ne tik 115 km besitęsiančias trasas slidinėjimui, bet ir daugybę kitų pramogų – pasivažinėjimus keturračiais, kartingais ar skrydžius parasparniais. Dolomitinėse Alpėse rasite Val di Fassa, Val Di Sole ir Madonna di Campiglio kurortus – gamta čia gal ir ne tokia įvairi, tačiau persipynusi Italijos, Vokietijos ir Austrijos kultūra kuria unikalią patirtį“, – sako G.  Akmanavičiūtė.

Prancūzijos kalnus įvertins ir profesionalai

Norintiems pasimėgauti ne tik aktyviu laisvalaikiu, bet ir kvapą gniaužiančiu kalnų grožiu, bent kartą būtina aplankyti Prancūzijos slidinėjimo kurortus. Baltu sniegu padengtos Prancūzijos Alpės – viena gražiausių slidinėjimo vietų pasaulyje. Čia rasite ne tik aukščiausią Prancūzijos kalną Monblaną, bet ir daugiausia slidinėjimo kurortų Europoje.

Prancūzijoje slidinėjimui pritaikytos vietos skirstomos į regionus – čia galima aplankyti Trijų slėnių, Paradiski, Huezo Alpių arba Dviejų Alpių regionus. Didžiausias pasaulio slidinėjimo regionas „Trys slėniai“ apjungia daugiau nei 600 km trasų, padengtų geriausios kokybės sniegu, o jas pasiekti nesudėtinga tiek dėl modernių keltuvų, tiek dėl puikiai išvystytos susisiekimo infrastruktūros. Trys slėniai jungia septynis kurortus, išsidėsčiusius skirtinguose kalnų lygiuose.

„Vienas iš nedaugelio bendrų bruožų, kuriais pasižymi geriausi Alpių slidinėjimo kurortai, yra platus ir kartais persipinantis reljefas, tačiau kiekvienas kurortas išsiskiria unikalia architektūra bei atmosfera. Tiesa, reikėtų pažymėti, jog slidinėjimo trasos čia yra sudėtingiausios, tas jas vertėtų rinktis patyrusiems slidininkams“, – pataria „Novaturo“ atstovė Indrė Palaikė.

Geriausias būdas sutaupyti – kelionę rinktis dabar

Norintiems susiplanuoti savo žiemos atostogas patraukliuose Prancūzijos, Italijos ir Austrijos slidinėjimo kurortuose laukti neverta. Dalis keliautojų poilsį kalnuose planuoja gerokai iš anksto, kad  atėjus vėlyvam rudeniui ar žiemai netektų rinktis tik iš to, kas liko asortimente.

„Patyrę keliautojai žino, kad rūpintis atostogomis iš anksto verta dėl aibės privalumų. Pavyzdžiui, šių metų slidinėjimo keliones mūsų klientai gali planuotis jau nuo praėjusio pavasario. Planuodami iš anksto, įprastai turite galimybę rinktis iš platesnės skrydžių, viešbučių bei kainų pasiūlos, be to,  galite pasinaudoti papildomomis naudomis. Žinoma, išsirinkti atostogas dar galite ir šiuo metu, bet laukti tikrai nebėra ko, nes kalnų mylėtojai aktyviai dairosi pasiūlymų ir rezervuoja keliones “, – sako „Novaturas“ atstovė I. Palaikė.

Pranešimą paskelbė: Aušra Matulaitytė, Integrity PR, UAB

Slidininkų rojumi tituluojami kurortai – kur žiemos atostogas lietuviai leis šiais metais