Sveikata

Specialistai rekomenduoja, kada verta kreiptis į šeimos psichologą

Psichoterapija ar kalbėjimo terapija, konsultavimas ar tiesiog terapija – nesvarbu, kokiu pavadinimu ji žinoma, psichikos sveikatos konsultavimas gali būti naudingas žmonėms, kovojantiems su emociniais sunkumais, gyvenimo iššūkiais ir psichikos sveikatos problemomis.

Terapija gali padėti pagerinti daugelio psichinės sveikatos simptomus. Gydomi žmonės gali išmokti susidoroti su simptomais, kurie gali nereaguoti į gydymą iš karto. Tyrimai rodo, kad gydymo nauda išlieka ilgiau nei vien vaistai. Vaistai gali sumažinti kai kuriuos psichikos sveikatos sutrikimų simptomus, tačiau terapija moko žmones savarankiškai spręsti daugelį simptomų. Šie įgūdžiai išlieka ir pasibaigus terapijai, o simptomai gali ir toliau gerėti.

Psichikos sveikatos problemos yra dažnos. Tačiau tik apie 40% žmonių, turinčių psichikos sveikatos problemų, gauna pagalbą. Negydomos psichikos sveikatos problemos dažnai pablogėja ir gali turėti kitų neigiamų padarinių. Jie taip pat gali sukelti:

  • Negalėjimas dirbti ar eiti į mokyklą;
  • Sunkumai santykiuose ar rūpinantis vaikais;
  • Padidėjusi sveikatos problemų rizika;
  • Hospitalizacija;
  • Savižudybė.

Savižudybės yra antra pagrindinė mirties priežastis nuo 10 iki 34 metų amžiaus. Geriausias pasirinkimas kiekvienam, galvojančiam apie savižudybę, yra nedelsiant kreiptis pagalbos į pagalbos liniją telefonu, trumpąja žinute ar internetiniu pokalbiu.

Ar man reikia psichologo pagalbos?

Gali būti sunku stebėti, kaip mylimas žmogus susiduria su psichikos sveikatos iššūkiais, tačiau pasakymas kam nors, kad jis turėtų kreiptis pas psichologą gali būti konfrontuojanti. Taip pat, psichologo pagalbos gali prireikti ir visai šeimai, tad svarbu tai įvertinti.

Kai bet koks psichinės sveikatos ar emocinis susirūpinimas paveikia kasdienį gyvenimą ir funkcijas, gali būti rekomenduojama terapija. Terapija gali padėti jums sužinoti, ką jaučiate, kodėl galite tai jausti ir kaip susidoroti.

Šeimos psichologas Kaunas ar kitame mieste gali būti lengvai pasiekiamas, tad nedelskite ir kreipkitės pagalbos.