Sveikata

Stilistė V. Šaulytė: pandemija pakeitė biuro aprangos stilių – rudenį pasitiksime kitaip

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos atsiradę suvaržymai pakeitė ne tik mūsų buitį ar socialinius santykius, bet ir aprangą. Darbas iš namų pamažu tampa norma, todėl oficialių kostiumėlių ir aukštakulnių vietą vis dažniau keičia patogūs sportiniai bateliai ar klasikinės balerinos. Tad į ką atkreipti dėmesį ruošiant spintą šiam sezonui? Žinoma stilistė ir „Deichmann Shoelove“ tinklaraštininkė V. Šaulytė pataria, į kokius avalynės modelius investuoti.

„Pandemija supurtė mus visus, tačiau džiugu, kad nepraradome vilties ir noro atrodyti gerai bet kokioje situacijoje. „Instagram“ naujienų laukas nuteikia nuotaikingai ir įkvepiančiai: jame gimė naujas konceptas: karantino stilius. Tai laisvumas, patogumas, ryškios ir spalvotos apsauginės kaukės bei, žinoma, patogi avalynė, kuri tiktų bet kokioje situacijoje. Žmonės suprato, jog net būnat namuose ar gamtoje, ne tik jaustis, bet ir atrodyti gerai yra svarbu“, – pasakoja V. Šaulytė.

Pasaulyje prasidėjus karantinui ir daugeliui savo įprastą darbo vietą iškeitus į sofą namuose, smarkiai pasikeitė ir aukštosios mados padėtis. Dar neseniai pasipylė kalbos, jog žinomi kostiumų kūrėjai patyrė net 50 proc. pardavimų kritimą, o socialiniuose tinkluose netilo istorija apie vyrą, kuris į parduotuvę grąžino neseniai įsigytą prabangų kostiumą ir vietoje jo nusipirko sportines kelnes. Panašios tendencijos aktualios ir Lietuvoje.

„Viso karantino metu, o vėliau ir vasaros laikotarpiu, savo elektroninėje parduotuvėje stebėjome augantį sportinių ir klasikinių batelių pardavimų bumą – žmonės atsigręžė į patogumą. Ir nors ši sportinio stiliaus banga, dar žinoma „athleisure“ terminu, populiarėja jau kurį laiką, prognozuojama, kad rudens sezoną ji dar labiau sustiprės“, – pasakoja „Deichmann avalynė“ pardavimų vadovė Živilė Bložienė.

Jeigu dar neseniai buvo ieškoma ryškių spalvų, įmantrių dizainų ir išskirtinio sprendimo, šiandien  atsisukame į klasikinius variantus. Anot V. Šaulytės, mes nebenorime išleisti daug pinigų prabangiems prekės ženklams, nenorime prisirišti prie itin laikinų tendencijų, kurių „pademonstruoti“ neturėsime progos. Todėl kinta ir biurų mada, drabužių bei avalynės pasirinkimas: jokių įpareigojančių kostiumų, aukštakulnių ir skrupulingai išgarintų marškinių.

Tad kaip back-to-office stilius atrodys artėjantį rudens sezoną Lietuvoje?

80-ųjų dvelksmas ir nepamainomas patogumas

„Turbūt esminis dalykas, kuris artėjančio rudens sezono metu visgi išliks –  visapusiškas komfortas. Patogi avalynė taip pat ne išimtis: iš mūsų spintų bent jau kol kas traukiasi blizgios tendencijos, o posakis „grožis reikalauja aukų“ bus primirštas. Mes atsisveikiname su kojas trinančiais aukštakulniais, aukštomis platformomis ir plastmasinėmis detalėmis. Laikas atsisukti į paprastumą“, – pasakoja V. Šaulytė.

Todėl sportinių batelių mylėtojams stilistė šiemet siūlo rinktis klasika vadinamus batelius, kurie iš 80-ųjų atkeliavo į 2020-uosius. Paprasti, lengvai derinami sportiniai bateliai patogiu padu – tai šio sezono „must have“. Anot V. Šaulytės, geriausia rinktis vienspalvius, taip tikrai neprašausite.

„Tokie sportiniai bateliai atrodo fantastiškai net ir prie laisvesnio stiliaus kelnių, vilnos megztukų ir net šilko palaidinių, tačiau juos galima derinti ir su sportiniu kostiumu ar suknele. Jie – tarsi prie visų stilių prisitaikantis chameleonas, kurio universalumui lygių tiesiog nėra. O toms, kurios visgi nori šiek tiek ryškesnio stiliaus ar įdomesnio akcento, šį sezoną siūlau rinktis storesnes kojines, kurios taip pat alsuoja 80-aisiais”, – pataria stilistė.

Patogi elegancija, nepaliksianti abejingų

Nors pandemijos metu įmantrios tendencijos gali neturėti didelio pasisekimo, anot V. Šaulytės, tai tikrai nereiškia, jog visi nuo šiol avėsime tik sportinius batelius. Anaiptol, ši patogumo ir laisvumo banga įkvėps ieškoti balanso tarp patogu ir gražu.

„Tikriausiai vieni tobuliausių kada nors sukurtų batų – balerinos, išpopuliarėjusios dar renesanso laikais. Moderniųjų laikų madą jos pasiekė 1957-aisiais, kai žymioji aktorė Audrey Hepburn pristatė iki tol nepripažintas žemakulnes balerinas plačiuosiuose ekranuose. Filme „Juokingas veidas“ (eng. Funny Face), ji parodė, jog moteriška elegancija gali būti ir kitokia“, – pasakoja stilistė.

Todėl rudens sezono metu stilistė savo batų spintoje pataria turėti bent vienas balerinas. Geriausia –ryškias, kurios puikiai atrodytų prie ramesnių rudens garderobo spalvų. Juk nesinori taip greitai šokti į pilkų batų ir spalvų jūrą.

Mokasinai – patogu ir namuose, ir biure

Jeigu vizitai į biurą taps retesni, tai tikrai nereiškia, jog jokios oficialesnės avalynės mums nereikės. Anaiptol. Anot „Deichmann“ atstovės, patartina net ir dirbant iš namų susikurti rutiną, turėti tvarkaraštį ir darbo aprangą.

„Nesvarbu, ar karantino metu atradote darbą iš namų, ar jau grįžote į įprastą biuro rutiną, rekomenduoju turėti bent vienus oficialesnius batelius. Žinoma, patogius! Su jais galėtumėte ne tik lankytis susitikimuose, bet ir dirbdami namuose išbėgti pasiimti kavos iš artimiausios kavinės ar pavedžioti šunį. Be to, lietingąjį rudens sezoną savo klientėms visada patariu turėti pakaitinę avalynę biure. Tam labiausiai tinka zomšiniai mokasinai. Jie patogūs, nepritrins ir leis jūsų pėdai kvėpuoti. Šį sezoną rinkitės klasiką – rusvos spalvos mokasinus su minimaliais elementais. Taip tikrai neprašausite ir turėsite avalynę, kuri tarnaus ilgai“, – pasakoja V. Šaulytė.

Jeigu dar visai neseniai mes visi ėjome iš proto dėl aplikacijų, spalvotų medžiagų ir siuvinėjimų, tai šiandien viskas kardinaliai pasikeitė. Pandemija mums parodė, jog klasika išliks visada ir ja galėsime pasikliauti bet kokiomis aplinkybėmis.

„Nusipirkę klasikinio tipo avalynę mes niekada neturėsime sukti galvos dėl pasikeitusių madų ar tendencijų, mums neskaudės galvos dėl būsimos metų spalvos. Panašu, kad šiais nepastoviais laikais aprangoje vis tik yra labai daug pastovumo“, – tikina stilistė.

Pranešimą paskelbė: RUGILĖ CIBULSKAITĖ, UAB Headline agency
Stilistė V. Šaulytė: pandemija pakeitė biuro aprangos stilių – rudenį pasitiksime kitaip