Sveikata

Tai ar numesi svorio šiais metais?

Galiu lažintis, jog punktas „numesti svorio“ tikrai buvo tavo Naujų metų tikslų ir norų sąraše. Kaip ir pernai. Ir užpernai. Nieko, šiemet tau tikrai pasiseks! Ypač jei pasisemsi įkvėpimo ir žinių iš šių keturių įdomių TED konferencijos pranešimų.

Sandra Aamodt „Kodėl dietos nevisuomet veikia“

Anot statistikos, Amerikoje apie 80 proc. merginų iki 10 metų amžiaus jau išbando dietas. Tai paskatino Sandra Aamodt nuoširdžiai papasakoti savo istoriją bei pasidalinti ką ji, kaip mokslininkė žino apie smegenų veiklą ir kaip ji kontroliuoja mūsų kūną bei kodėl dietos neveikia. Arba kodėl jos kartais net kenkia mums. Viskas dėl smegenų! Šiame video taip pat gausite keletą patarimų kaip intuityviai gyventi sveikesnį gyvenimą nesivarginant su neefektyviomis dietomis.

 

Emily Balcetis „Kodėl kai kuriems žmonėms sunkiau sportuoti nei kitiems“

Kodėl vieni žmonės privalo stengtis kelis kartus labiau norėdami išlaikyti svorį ar numesti antsvorio? Socialinė psichologė Emily Balcetis supažindina su tyrimais, kurie nagrinėja – regėjimą. Savo informatyvioje kalboje Emily paaiškina kodėl kalbant apie sportą, vieni žmonės tiesiogine ta žodžio prasme mato pasaulį kitaip ir pateikia paprastą sprendimą kaip išspręsti šią problemą.

 

Mick Cornett „Kaip nutukęs miestas atsikratė 450 tūkst. kilogramų antsvorio“

Oklahoma City Amerikoje yra vidutinio dydžio miestas, atrodytų niekuo neišskirtinis, tačiau su viena didele problema: čia gyvena labiausiai nutukę žmonės Amerikoje. Miesto meras Mick Cornett suprato, jog norint padaryti regioną malonesniu ir patrauklesniu gyventi, jis turi tapti ir sveikesniu. Tad šioje nuotaikingoje kalboje meras pristato pokyčius, kurie lėmė, jog Oklahomo gyventojai atsikratė per 450 tūkst kilogramų.

 

AJ Jacobs „Kaip sveikas gyvenimas vos manęs nenužudė“

Metus laiko AJ Jacobs gyveno pagal sveikos gyvensenos principus ir klausė kiekvieno rasto patarimo ir gudrybės. Ką per tuos metus jis suprato ir ko išmoko?